Samatta-soap kent 'happy ending' voor Antwerp

door
Samatta-soap kent 'happy ending' voor Antwerp

Antwerp FC hervat dit weekend de competitie met een verplaatsing op het veld van STVV. Voor die wedstrijd zal coach Brian Priske dan toch beroep kunnen doen op Ally Samatta. De Tanzaniaanse spits is op tijd terug in ons land geraakt na een ronduit bizar 'avontuur' op Afrikaanse bodem.


Samatta reisde afgelopen week naar Tanzania af voor twee WK-kwalificatieduels. Maar in het laatste duel tegen Madagaskar ontbrak hij plots op het wedstrijdblad. Al snel raakte bekend dat de spits, net als twee ploegmaats, positief zou hebben getest op het corona-virus. Soldaten van Madagaskar waren zelfs het spelershotel binnen gevallen om ervoor te zorgen dat de drie in quarantaine bleven. Maar volgens de resultaten van de Tanzaniaanse bond bleek er helemaal geen sprake van een positieve test.

Bij zijn terugkeer in het vaderland, legde Samatta wederom een test af en deze bleek andermaal negatief. Er wordt dan ook vermoed dat er geknoeid is met de resultaten door de lokale autoriteiten van Madagaskar. Op die manier konden Samatta en zijn twee ploegmaats immers niet ingezet worden tijdens de interland. Daar zijn voor alle duidelijkheid wel geen concrete bewijzen voor en het valt ook te betwijfelen of die ooit nog gevonden zullen worden.

TERUG AAN HET TRAINEN
Bij Antwerp is men in ieder geval tevreden dat het zijn aanvaller niet hoeft te missen tijdens de drukke weken die eraan komen. "Sinds donderdag traint hij opnieuw mee met de groep", werd Priske geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Voor zijn terugreis legde Samatta al een negatieve coronatest af en bij aankomst nog eens. Het was een vreemde situatie, die vooral heel jammer was voor Ally zelf. Een paar dagen voor de match in Madagaskar leverde hij nog een goede prestatie af tegen Congo."

LEES OOK: Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

De FIFA had intercontinentale verplaatsingen op dit moment moeten verbieden ...

Meest recent

Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

12
12
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

18
18
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

63
63
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

90
90
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

439
439
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

76
76
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

109
109
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

41
41
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

178
178
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

733
733
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

217
217
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

142
142
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

148
148
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

178
178
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

411
411
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

584
584
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

56
56
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

34
34
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

75
75
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

33
33
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

170
170
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

67
67
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

59
59
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1593
1593

Meer sportnieuws