Samatta-soap kent 'happy ending' voor Antwerp

door
Samatta-soap kent 'happy ending' voor Antwerp

Antwerp FC hervat dit weekend de competitie met een verplaatsing op het veld van STVV. Voor die wedstrijd zal coach Brian Priske dan toch beroep kunnen doen op Ally Samatta. De Tanzaniaanse spits is op tijd terug in ons land geraakt na een ronduit bizar 'avontuur' op Afrikaanse bodem.


Samatta reisde afgelopen week naar Tanzania af voor twee WK-kwalificatieduels. Maar in het laatste duel tegen Madagaskar ontbrak hij plots op het wedstrijdblad. Al snel raakte bekend dat de spits, net als twee ploegmaats, positief zou hebben getest op het corona-virus. Soldaten van Madagaskar waren zelfs het spelershotel binnen gevallen om ervoor te zorgen dat de drie in quarantaine bleven. Maar volgens de resultaten van de Tanzaniaanse bond bleek er helemaal geen sprake van een positieve test.

Bij zijn terugkeer in het vaderland, legde Samatta wederom een test af en deze bleek andermaal negatief. Er wordt dan ook vermoed dat er geknoeid is met de resultaten door de lokale autoriteiten van Madagaskar. Op die manier konden Samatta en zijn twee ploegmaats immers niet ingezet worden tijdens de interland. Daar zijn voor alle duidelijkheid wel geen concrete bewijzen voor en het valt ook te betwijfelen of die ooit nog gevonden zullen worden.

TERUG AAN HET TRAINEN
Bij Antwerp is men in ieder geval tevreden dat het zijn aanvaller niet hoeft te missen tijdens de drukke weken die eraan komen. "Sinds donderdag traint hij opnieuw mee met de groep", werd Priske geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Voor zijn terugreis legde Samatta al een negatieve coronatest af en bij aankomst nog eens. Het was een vreemde situatie, die vooral heel jammer was voor Ally zelf. Een paar dagen voor de match in Madagaskar leverde hij nog een goede prestatie af tegen Congo."

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

De FIFA had intercontinentale verplaatsingen op dit moment moeten verbieden ...

Meest recent

Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

1
1
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

40
40
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

85
85
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

87
87
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

169
169
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

139
139
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

62
62
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

282
282
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

379
379
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

36
36
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

59
59
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

310
310
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

356
356
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

143
143
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

112
112
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

104
104
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

308
308
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

86
86
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

393
393
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

126
126
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

296
296
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

448
448
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

280
280
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

795
795
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

305
305

Meer sportnieuws