Duivels alarm: De Bruyne besmet met coronavirus

door
Duivels alarm: De Bruyne besmet met coronavirus

De voorbije interland-periode heeft een vervelende nasleep gekregen voor Kevin De Bruyne. Manchester City-coach Pep Guardiola bevestigde vrijdagmiddag dat zijn spelmaker besmet is geraakt met het coronavirus en een tiental dagen in quarantaine moet. Het is niet duidelijk of ook andere Rode Duivels het virus hebben opgelopen.


Vrijdagochtend doken al de eerste geruchten op over een mogelijke corona-uitbraak bij de nationale ploeg. Volgens onder meer Het Nieuwsblad zou minstens één speler een positieve test hebben afgelegd daags na de wedstrijd van dinsdagavond tegen Wales. Het was echter niet duidelijk om wie het precies ging. Maar op zijn persbabbel in aanloop naar de competitiematch tegen Everton, bevestigde Guardiola dus dat De Bruyne het slachtoffer was.

De 30-jarige middenvelder werd inmiddels in quarantaine geplaatst en moet zeker zo'n tiental dagen in zelfisolatie blijven. Hierdoor mist hij de Premier League-duels tegen Everton en West Ham United, alsook de Champions League-kraker tegen Paris Saint-Germain. "Maar vergeet zijn vorm en momentum, het belangrijkste is nu dat hij goed hersteld. Hij is wel gevaccineerd en dus goed beschermd. We zullen zien wanneer hij terugkomt, maar blijven voorzichtig", aldus Guardiola.

ANDERE BESMETTINGEN?
De vraag is natuurlijk wanneer KDB het virus heeft opgelopen en vooral of er ook andere Duivels besmet zijn geraakt. Hij deelde onder meer de kleedkamer met de andere internationals en werd tegen Wales uitgebreid gefeliciteerd na zijn doelpunt, er is dus wel degelijk sprake van nauwe contacten. Tot dusver zijn er echter geen andere positieve gevallen uit de selectie bekend, terwijl hun clubs ongetwijfeld al de nodige tests hebben gedaan.

De Bruyne has Covid and must isolate for 10 days, says Guardiola #MCFC— David McDonnell (@DiscoMirror) November 19, 2021

LEES OOK: De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Voetballers moeten opnieuw vaker getest worden ...

Meest recent

Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

11
11
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

18
18
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

52
52
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

77
77
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

11
11
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

61
61
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

258
258
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

31
31
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

192
192
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

92
92
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

92
92
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

81
81
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

22
22
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

213
213
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

241
241
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

289
289
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

101
101
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

85
85
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

543
543
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

309
309
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

356
356
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

633
633
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

328
328

Meer sportnieuws