Vandenbempt: "Enkel hij kan Standard helpen"

door
Vandenbempt:

Standard is een club die bijzonder wisselvallig presteert. Het wisselt goede jaren af met jaren die een topclub onwaardig zijn. Dit seizoen presteert de club ook zeer pover.


Peter Vandenbempt ziet het met lede ogen aan. Vandenbempt merkt dat Standard vandaag geen Belgische topclub is, zowel op als naast het veld. In Sport/Voetbalmagazine geeft hij aan dat enkel Luciano D’Onofrio met zijn netwerk en kennis de club zonder al te veel geld uit te geven weer op de rails kan krijgen. Vandenbempt weet uiteraard ook dat D’Onofrio een verleden heeft met witwaspraktijken.

Standard en Antwerp

D’Onofrio werkte eerder al voor Standard en loodste de Luikenaars toen ook naar de Belgische top. De ploeg met toppers als Steven Defour, Milan Jovanovic, Dieumerci Mbokani, Axel Witsel, Mehdi Carcela, Marouane Fellaini en anderen was wellicht de beste Belgische ploeg van de afgelopen 15 jaar. D’Onofrio vertrok er na de overname van Roland Duchâtelet.

Hij ging nadien aan de slag bij Royal Antwerp FC en ook die club wist hij, samen met Paul Gheysens, weer naar de Belgische top te loodsen. Afgelopen zomer kwam er een einde aan de samenwerking. Onlangs werd D’Onofrio nog genoemd bij KAS Eupen, maar voorlopig kwam er daar nog geen witte rook over. D'Onofrio werd de afgelopen maanden meermaals in verband gebracht met de Luikenaars, die op zoek zijn naar nieuwe investeerders. De Rouches, die vorig jaar geen Europees voetbal wisten af te dwingen, staan momenteel op een zeer teleurstellende dertiende plaats. De troepen van Luka Elsner staan op 4 punten van de achtste plaats, die recht geeft op de Europe Play-Offs, en op 6 punten van de top vier. Een plaats bij de eerste vier zorgt voor een deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Moet Standard D'Onofrio weer polsen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

40
40
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

16
16
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

45
45
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

23
23
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

137
137
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

17
17
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

104
104
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

175
175
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

103
103
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

204
204
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

83
83
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

53
53
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

139
139
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

291
291
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

285
285
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

188
188
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

501
501
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

232
232
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

251
251
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

364
364
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

338
338

Meer sportnieuws