Vandenbempt: "Enkel hij kan Standard helpen"

door
Vandenbempt:

Standard is een club die bijzonder wisselvallig presteert. Het wisselt goede jaren af met jaren die een topclub onwaardig zijn. Dit seizoen presteert de club ook zeer pover.


Peter Vandenbempt ziet het met lede ogen aan. Vandenbempt merkt dat Standard vandaag geen Belgische topclub is, zowel op als naast het veld. In Sport/Voetbalmagazine geeft hij aan dat enkel Luciano D’Onofrio met zijn netwerk en kennis de club zonder al te veel geld uit te geven weer op de rails kan krijgen. Vandenbempt weet uiteraard ook dat D’Onofrio een verleden heeft met witwaspraktijken.

Standard en Antwerp

D’Onofrio werkte eerder al voor Standard en loodste de Luikenaars toen ook naar de Belgische top. De ploeg met toppers als Steven Defour, Milan Jovanovic, Dieumerci Mbokani, Axel Witsel, Mehdi Carcela, Marouane Fellaini en anderen was wellicht de beste Belgische ploeg van de afgelopen 15 jaar. D’Onofrio vertrok er na de overname van Roland Duchâtelet.

Hij ging nadien aan de slag bij Royal Antwerp FC en ook die club wist hij, samen met Paul Gheysens, weer naar de Belgische top te loodsen. Afgelopen zomer kwam er een einde aan de samenwerking. Onlangs werd D’Onofrio nog genoemd bij KAS Eupen, maar voorlopig kwam er daar nog geen witte rook over. D'Onofrio werd de afgelopen maanden meermaals in verband gebracht met de Luikenaars, die op zoek zijn naar nieuwe investeerders. De Rouches, die vorig jaar geen Europees voetbal wisten af te dwingen, staan momenteel op een zeer teleurstellende dertiende plaats. De troepen van Luka Elsner staan op 4 punten van de achtste plaats, die recht geeft op de Europe Play-Offs, en op 6 punten van de top vier. Een plaats bij de eerste vier zorgt voor een deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Moet Standard D'Onofrio weer polsen?

Meest recent

Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

10
10
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

27
27
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

130
130
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

35
35
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

61
61
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

79
79
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

211
211
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

204
204
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

87
87
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

113
113
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

97
97
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

367
367
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

422
422
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

124
124
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

388
388
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

479
479
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

291
291
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

107
107
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

83
83
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

157
157
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

258
258
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

335
335
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

378
378
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

142
142

Meer sportnieuws