Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

458 stemmen
Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

Nu de kwalificatiecampagne helemaal achter de rug is, kunnen de Rode Duivels zich gaan focussen op de WK-eindronde in Qatar. Maar er zal in de komende maanden ook op de langere termijn gewerkt worden. In maart volgt bijvoorbeeld een oefenkamp waarin Roberto Martinez volop zal experimenteren.


Zo liet de bondscoach verstaan dat hij tijdens de volgende interland-break enkel spelers met minder dan 50 caps geselecteerd zullen worden. Elf vaste waarden zullen er dus al zeker niet bij zijn. Dat biedt kansen aan verschillende jongere spelers. Maar Martinez zal ongetwijfeld ook rekening houden met de twee laatste EK-kwalificatieduels van de nationale beloften, die op hetzelfde moment worden gespeeld. Ondanks hun indrukwekkende 18 op 18 zijn de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen immers nog niet helemaal zeker van hun EK-ticket.

Indien de U21 de klus klaren in hun voorlaatste kwalificatiematch tegen Denemarken, kunnen een deel van de beloften alsnog overgeheveld kunnen worden naar de A-kern. Maar dat zou dan pas voor het tweede deel van het oefenkamp zijn. En dus mogen ook enkele iets oudere spelers hopen op een selectie. Zelfs enkele nieuwe namen. Zoals Club Brugge-middenvelder Mats Rist bijvoorbeeld.

DROMEN VAN CAP
De 28-jarige Rits leek vorig seizoen al dicht bij een selectie te staan, maar haalde de definitieve groep nog nooit. Nochtans liet hij bij Blauw-Zwart al mooie dingen zien. Dit seizoen maakte hij bijvoorbeeld indruk in het Champions League-duel op het veld van Leipzig. In een interview met Sport/Voetbalmagazine geeft Rits nu ook toe dat hij dolgraag een cap wil versieren bij de nationale ploeg. Afwachten of Martinez zijn wens zal inwilligen.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Rits verdient in maart een selectie voor de Duivels ...

Meest recent

Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

9
9
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

14
14
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

137
137
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

229
229
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

274
274
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

96
96
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

82
82
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

665
665
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

384
384
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

356
356
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

38
38
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

256
256
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

688
688
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

567
567
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

446
446
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

155
155
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

727
727

Meer sportnieuws