Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

door
Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

Nu de kwalificatiecampagne helemaal achter de rug is, kunnen de Rode Duivels zich gaan focussen op de WK-eindronde in Qatar. Maar er zal in de komende maanden ook op de langere termijn gewerkt worden. In maart volgt bijvoorbeeld een oefenkamp waarin Roberto Martinez volop zal experimenteren.


Zo liet de bondscoach verstaan dat hij tijdens de volgende interland-break enkel spelers met minder dan 50 caps geselecteerd zullen worden. Elf vaste waarden zullen er dus al zeker niet bij zijn. Dat biedt kansen aan verschillende jongere spelers. Maar Martinez zal ongetwijfeld ook rekening houden met de twee laatste EK-kwalificatieduels van de nationale beloften, die op hetzelfde moment worden gespeeld. Ondanks hun indrukwekkende 18 op 18 zijn de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen immers nog niet helemaal zeker van hun EK-ticket.

Indien de U21 de klus klaren in hun voorlaatste kwalificatiematch tegen Denemarken, kunnen een deel van de beloften alsnog overgeheveld kunnen worden naar de A-kern. Maar dat zou dan pas voor het tweede deel van het oefenkamp zijn. En dus mogen ook enkele iets oudere spelers hopen op een selectie. Zelfs enkele nieuwe namen. Zoals Club Brugge-middenvelder Mats Rist bijvoorbeeld.

DROMEN VAN CAP
De 28-jarige Rits leek vorig seizoen al dicht bij een selectie te staan, maar haalde de definitieve groep nog nooit. Nochtans liet hij bij Blauw-Zwart al mooie dingen zien. Dit seizoen maakte hij bijvoorbeeld indruk in het Champions League-duel op het veld van Leipzig. In een interview met Sport/Voetbalmagazine geeft Rits nu ook toe dat hij dolgraag een cap wil versieren bij de nationale ploeg. Afwachten of Martinez zijn wens zal inwilligen.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Rits verdient in maart een selectie voor de Duivels ...

Meest recent

Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

2
2
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

7
7
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

34
34
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

226
226
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

53
53
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

153
153
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

30
30
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

103
103
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

131
131
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

106
106
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

79
79
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

336
336
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

72
72
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

136
136
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

149
149
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

324
324
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

397
397
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

140
140
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

141
141
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

493
493
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

508
508

Meer sportnieuws