Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

door
Volgende kandidaat-Duivel staat klaar bij Club Brugge

Nu de kwalificatiecampagne helemaal achter de rug is, kunnen de Rode Duivels zich gaan focussen op de WK-eindronde in Qatar. Maar er zal in de komende maanden ook op de langere termijn gewerkt worden. In maart volgt bijvoorbeeld een oefenkamp waarin Roberto Martinez volop zal experimenteren.


Zo liet de bondscoach verstaan dat hij tijdens de volgende interland-break enkel spelers met minder dan 50 caps geselecteerd zullen worden. Elf vaste waarden zullen er dus al zeker niet bij zijn. Dat biedt kansen aan verschillende jongere spelers. Maar Martinez zal ongetwijfeld ook rekening houden met de twee laatste EK-kwalificatieduels van de nationale beloften, die op hetzelfde moment worden gespeeld. Ondanks hun indrukwekkende 18 op 18 zijn de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen immers nog niet helemaal zeker van hun EK-ticket.

Indien de U21 de klus klaren in hun voorlaatste kwalificatiematch tegen Denemarken, kunnen een deel van de beloften alsnog overgeheveld kunnen worden naar de A-kern. Maar dat zou dan pas voor het tweede deel van het oefenkamp zijn. En dus mogen ook enkele iets oudere spelers hopen op een selectie. Zelfs enkele nieuwe namen. Zoals Club Brugge-middenvelder Mats Rist bijvoorbeeld.

DROMEN VAN CAP
De 28-jarige Rits leek vorig seizoen al dicht bij een selectie te staan, maar haalde de definitieve groep nog nooit. Nochtans liet hij bij Blauw-Zwart al mooie dingen zien. Dit seizoen maakte hij bijvoorbeeld indruk in het Champions League-duel op het veld van Leipzig. In een interview met Sport/Voetbalmagazine geeft Rits nu ook toe dat hij dolgraag een cap wil versieren bij de nationale ploeg. Afwachten of Martinez zijn wens zal inwilligen.

LEES OOK: Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Rits verdient in maart een selectie voor de Duivels ...

Meest recent

'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

0
0
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

13
13
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

69
69
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

109
109
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

105
105
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

129
129
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

12
12
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

59
59
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

309
309
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

353
353
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

78
78
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

90
90
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

757
757
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

291
291
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

40
40
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

125
125
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

151
151
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

115
115
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1304
1304
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

299
299
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

817
817
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

226
226
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

71
71

Meer sportnieuws