Klap voor Rode Duivel: "Zijn hoop op Qatar is vervlogen"

465
Klap voor Rode Duivel:

De WK-kwalificatieduels tegen Estland en Wales waren niet bepaald de meest hoogstaande wedstrijden, toch hebben de Rode Duivels een geslaagde interland-periode achter de rug. De mannen van bondscoach Roberto Martinez verzekerden zich immers van hun deelname aan de WK-eindronde. Daarnaast werd de leidersplaats op de FIFA-ranking behouden.


Bovendien kon Martinez al wat experimenteren met oog op Qatar 2022. De positiewissel van Timothy Castagne was alvast een succes, terwijl Arthur Theate bewees dat hij wel degelijk een toekomst heeft bij de nationale ploeg. Maar er vielen ook verschillende spelers door de mand. Met name Divock Origi maakte een slechte beurt.

Door de blessures bij Romelu Lukaku en Michy Batshuayi, werd de bankzitter van Liverpool FC voor het eerst sinds lang nog eens bij de selectie gehaald. In Wales pakte hij zelfs zijn eerste basisplaats sinds 2019. Maar Origi kon zijn wanprestatie van destijds tegen San Marino niet uitwissen. Op een goed afstandsschot in de eerste helft na, kwam hij in Cardiff amper in het stuk voor. Na een uurtje werd hij terecht vervangen.

GEEN WK-SELECTIE
Vincent Langendries, die de Duivels van dichtbij volgt voor de RTBF, stelt dan ook dat de spits best niet te veel hoop koestert op een WK-selectie. "Het was zijn eerste basisplaats sinds hij in 2019 een persoonlijke schipbreuk leed tegen San Marino. Maar jammer genoeg kon Divock niet overtuigen. Op dat goede schot na, leek hij erg nerveus. We wensen het hem niet toe ... maar zijn hoop op Qatar lijkt in Cardiff te zijn vervlogen", aldus Langendries.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Zou u Origi op dit moment meepakken naar Qatar?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

18
18
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

26
26
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

12
12
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

58
58
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

20
20
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

104
104
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

326
326
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

332
332
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

145
145
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

176
176
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

462
462
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

150
150
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

156
156
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

680
680
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

175
175
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

62
62
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws