Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

door
Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

Vincent Kompany probeert momenteel om een fraaie carrière als hoofdtrainer uit te bouwen. Zijn spelersloopbaan was in ieder geval al een groot succes. Zo speelde de oud-verdediger een mooi palmares bij mekaar en deelde hij de kleedkamer met enkele van de beste spelers ter wereld.


Afgelopen week was Kompany te gast bij de FIVE-podcast van Manchester United-icoon Rio Ferdinand. Daar werd hij gevraagd wie nu de beste speler was waarmee hij samenspeelde tijdens zijn periode bij City. "Ik moet er vier noemen. En David Silva hoort daar zeker bij. Hij liet alles er zo moeiteloos uitzien. Ook Yaya Touré mag niet ontbreken in mijn ogen. Hij had echt alles. En daarnaast natuurlijk Kevin De Bruyne en Sergio Agüero", vertelde Kompany.

De overige panelleden pikten daarop in en vroegen hem vervolgens een 'five-a-side'-ploeg samen te stellen. "Mag ik de coach zijn? Dan stel ik mezelf niet op en een keeper heb ik ook niet nodig. Ik zou voor Silva, De Bruyne en Agüero gaan. En zeker ook Yaya. Daarnaast kies ik voor Eden Hazard", selecteerde Kompany ook een tweede landgenoot.

VERVELENDE SUAREZ
Verder werd de coach van Anderlecht gevraagd naar wie zijn zwaarste tegenstander was. Vooral de duels met Luis Suarez vond Kompany bijzonder lastig. "Hij laat zich vallen en faket een blessure, maar terwijl jij dan met de ref gaat discussiëren, loopt hij alweer iedereen voorbij. Of dan springt hij naar rechts, maar als je je omdraait is hij je langs links voorbij. Als je tegen hem geen goede dag hebt, is dat een probleem", aldus Kompany over de huidige spits van Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Denkt u dat Kompany ooit een Europese topclub zal coachen?

Meest recent

'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

13
13
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

23
23
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

28
28
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

144
144
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

163
163
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

74
74
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

209
209
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

178
178
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

210
210
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

564
564
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

202
202
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

562
562
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

86
86
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

67
67
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

131
131
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

62
62
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

92
92
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

423
423
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

252
252
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

118
118
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

245
245

Meer sportnieuws