Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

door
Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

Vincent Kompany probeert momenteel om een fraaie carrière als hoofdtrainer uit te bouwen. Zijn spelersloopbaan was in ieder geval al een groot succes. Zo speelde de oud-verdediger een mooi palmares bij mekaar en deelde hij de kleedkamer met enkele van de beste spelers ter wereld.


Afgelopen week was Kompany te gast bij de FIVE-podcast van Manchester United-icoon Rio Ferdinand. Daar werd hij gevraagd wie nu de beste speler was waarmee hij samenspeelde tijdens zijn periode bij City. "Ik moet er vier noemen. En David Silva hoort daar zeker bij. Hij liet alles er zo moeiteloos uitzien. Ook Yaya Touré mag niet ontbreken in mijn ogen. Hij had echt alles. En daarnaast natuurlijk Kevin De Bruyne en Sergio Agüero", vertelde Kompany.

De overige panelleden pikten daarop in en vroegen hem vervolgens een 'five-a-side'-ploeg samen te stellen. "Mag ik de coach zijn? Dan stel ik mezelf niet op en een keeper heb ik ook niet nodig. Ik zou voor Silva, De Bruyne en Agüero gaan. En zeker ook Yaya. Daarnaast kies ik voor Eden Hazard", selecteerde Kompany ook een tweede landgenoot.

VERVELENDE SUAREZ
Verder werd de coach van Anderlecht gevraagd naar wie zijn zwaarste tegenstander was. Vooral de duels met Luis Suarez vond Kompany bijzonder lastig. "Hij laat zich vallen en faket een blessure, maar terwijl jij dan met de ref gaat discussiëren, loopt hij alweer iedereen voorbij. Of dan springt hij naar rechts, maar als je je omdraait is hij je langs links voorbij. Als je tegen hem geen goede dag hebt, is dat een probleem", aldus Kompany over de huidige spits van Atlético Madrid.

LEES OOK: Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

Denkt u dat Kompany ooit een Europese topclub zal coachen?

Meest recent

Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

39
39
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

66
66
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

35
35
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

126
126
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

147
147
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

80
80
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

166
166
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

161
161
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

242
242
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

103
103
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

103
103
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

56
56
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

330
330
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

232
232
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

288
288
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

424
424
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

167
167
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

340
340
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1378
1378
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

120
120
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

57
57
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

121
121
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

717
717

Meer sportnieuws