Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

397 stemmen
Kompany zet twee Belgen in ideale 'five-a-side'-ploeg

Vincent Kompany probeert momenteel om een fraaie carrière als hoofdtrainer uit te bouwen. Zijn spelersloopbaan was in ieder geval al een groot succes. Zo speelde de oud-verdediger een mooi palmares bij mekaar en deelde hij de kleedkamer met enkele van de beste spelers ter wereld.


Afgelopen week was Kompany te gast bij de FIVE-podcast van Manchester United-icoon Rio Ferdinand. Daar werd hij gevraagd wie nu de beste speler was waarmee hij samenspeelde tijdens zijn periode bij City. "Ik moet er vier noemen. En David Silva hoort daar zeker bij. Hij liet alles er zo moeiteloos uitzien. Ook Yaya Touré mag niet ontbreken in mijn ogen. Hij had echt alles. En daarnaast natuurlijk Kevin De Bruyne en Sergio Agüero", vertelde Kompany.

De overige panelleden pikten daarop in en vroegen hem vervolgens een 'five-a-side'-ploeg samen te stellen. "Mag ik de coach zijn? Dan stel ik mezelf niet op en een keeper heb ik ook niet nodig. Ik zou voor Silva, De Bruyne en Agüero gaan. En zeker ook Yaya. Daarnaast kies ik voor Eden Hazard", selecteerde Kompany ook een tweede landgenoot.

VERVELENDE SUAREZ
Verder werd de coach van Anderlecht gevraagd naar wie zijn zwaarste tegenstander was. Vooral de duels met Luis Suarez vond Kompany bijzonder lastig. "Hij laat zich vallen en faket een blessure, maar terwijl jij dan met de ref gaat discussiëren, loopt hij alweer iedereen voorbij. Of dan springt hij naar rechts, maar als je je omdraait is hij je langs links voorbij. Als je tegen hem geen goede dag hebt, is dat een probleem", aldus Kompany over de huidige spits van Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Denkt u dat Kompany ooit een Europese topclub zal coachen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

42
42
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

41
41
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

271
271
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

127
127
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

265
265
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

293
293
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

135
135
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

597
597
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

523
523
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

740
740
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

247
247
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

804
804
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

380
380
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1311
1311
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

487
487
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

497
497
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws