'Drie EK-Duivels grijpen naast selectie voor Qatar'

door
'Drie EK-Duivels grijpen naast selectie voor Qatar'

Voor de Rode Duivels zit het kalenderjaar 2021 op, de volgende samenkomst van de nationale ploeg staat pas in maart van volgend kalenderjaar op het programma. Bondscoach Roberto Martinez krijgt in de komende maanden dus voldoende tijd op het WK in Qatar minutieus voor te bereiden. Zo zal hij ongetwijfeld al grondig nadenken over de selectie.


Het WK gaat pas op 21 november 2022 van start. Er kan in de komende 12 maanden dus nog heel wat gebeuren, nu al een concrete selectie naar voren schuiven is dan ook onbegonnen werk. Wel wordt de taak van Martinez nog een pak moeilijker ten opzichte van bij het voorbije EK. Door de corona-pandemie mocht hij toen namelijk 26 spelers oproepen. Tijdens het WK zal dat opnieuw 23 spelers worden, wat bij de voorbije Nations League-eindronde ook al het geval was. Er zullen dus sowieso al 3 EK-gangers niet mee gaan naar Qatar.

Vincent Langendries, commentator en Duivels-watcher, meent bij RTBF al te weten om welke spelers het gaat: Matz Sels, Nacer Chadli en Leander Dendoncker. Dat die eerste zou afvallen is vrij logisch. Naar het WK zullen slechts 3 doelmannen meegaan en het trio Courtois-Mignolet-Casteels heeft een streepje op hem voor. Bij Chadli worden zelfs stilaan vragen gesteld of hij überhaupt nog ooit zal worden opgeroepen. Sinds het EK was hij er niet meer bij, de geruchten over een afscheid bij de nationale ploeg weerklinken steeds luider over de 32-jarige flankspeler van Basaksehir.

POLYVALENTE LEANDER
Een eventuele niet-selectie van Dendoncker zou dan weer wel verrassend zijn. Het Anderlecht-product is bij Wolverhampton geen vaste basisspeler dit seizoen, maar doorgaans speelt hij wel zijn wedstrijden bij de nationale ploeg. Bovendien is hij nog steeds meer 26 jaar. Het grote voordeel van Dendoncker is dat hij zowel op het middenveld als in de defensie uit de voeten kan. Die polyvalentie zal ongetwijfeld een rol spelen bij de keuzes van Martinez, zeker gezien slechts 20-veldspelers mee kunnen naar het WK.

LEES OOK: Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

Denkt u dat Chadli ooit nog voor de nationale ploeg zal spelen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

67
67
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

48
48
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

21
21
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

118
118
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

52
52
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

89
89
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

135
135
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

380
380
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

111
111
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

45
45
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

352
352
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

86
86
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

125
125

Meer sportnieuws