De Ketelaere valt door de mand bij eerste basisstek

699 stemmen
De Ketelaere valt door de mand bij eerste basisstek

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Charles De Ketelaere heeft zijn eerste basisplaats bij de nationale ploeg beet. Dinsdagavond verscheen het goudhaantje van Club Brugge aan de aftrap tegen Wales (1-1). Maar CDK slaagde er niet in om de hoge verwachtingen waar te maken.


Bondscoach Roberto Martinez maakte het hem weliswaar niet gemakkelijk. Zo startte De Ketelaere samen met Divock Origi en Hans Vanaken in een onuitgegeven aanvalslinie, waardoor er van automatismen geen sprake was. Bovendien moest de jongeling vooral vanaf de flank aantreden, terwijl hij dit seizoen doorgaans in een centrale rol wordt uitgespeeld bij Club. Maar dan nog moet de 20-jarige in staat zijn om meer te laten zien.

Analist/co-commentator Eddy Snelders toonde zich dan ook behoorlijk kritisch in zijn beoordeling voor Sporza. "De Ketelaere kon mij gisteren niet overtuigen - hij speelde een matige wedstrijd en ging ten onder aan het enthousiasme van de tegenstander", vertelt Snelders. "De duels die hij in zijn beste wedstrijden won, verloor hij tegen Wales. Er was evenmin een verderzetting of dreiging. Zijn vervanging was terecht."

MEER KANSEN
De voormalige assistent-bondscoach benadrukte wel dat deze mindere prestatie niets hoeft te zeggen over de toekomst. Het is voor De Ketelaere vooral belangrijk om meer kansen te krijgen zodat hij kan groeien in deze ploeg. De oefenstage in maart, waar enkel spelers met minder dan 50 caps voor in aanmerking komen, lijkt daar alvast ideaal voor. "De Ketelaere was zoekende. Het duurt even voor je je als aanvaller thuis gaat voelen in een ploeg, daarom vond ik dat hij al vroeger zijn kans had moeten krijgen", besluit Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: ‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Zou u CDK op dit moment meepakken naar het WK?

Meest recent

'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

891
891
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

23
23
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

94
94
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

29
29
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

249
249
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

299
299
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

233
233
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

324
324
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

59
59
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

194
194
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

101
101
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

372
372
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

154
154
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

64
64
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

244
244
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

217
217
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

925
925
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

193
193
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

298
298
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

279
279
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

385
385
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

210
210
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

80
80
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

203
203
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

265
265

Meer sportnieuws