De Ketelaere valt door de mand bij eerste basisstek

door
De Ketelaere valt door de mand bij eerste basisstek

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Charles De Ketelaere heeft zijn eerste basisplaats bij de nationale ploeg beet. Dinsdagavond verscheen het goudhaantje van Club Brugge aan de aftrap tegen Wales (1-1). Maar CDK slaagde er niet in om de hoge verwachtingen waar te maken.


Bondscoach Roberto Martinez maakte het hem weliswaar niet gemakkelijk. Zo startte De Ketelaere samen met Divock Origi en Hans Vanaken in een onuitgegeven aanvalslinie, waardoor er van automatismen geen sprake was. Bovendien moest de jongeling vooral vanaf de flank aantreden, terwijl hij dit seizoen doorgaans in een centrale rol wordt uitgespeeld bij Club. Maar dan nog moet de 20-jarige in staat zijn om meer te laten zien.

Analist/co-commentator Eddy Snelders toonde zich dan ook behoorlijk kritisch in zijn beoordeling voor Sporza. "De Ketelaere kon mij gisteren niet overtuigen - hij speelde een matige wedstrijd en ging ten onder aan het enthousiasme van de tegenstander", vertelt Snelders. "De duels die hij in zijn beste wedstrijden won, verloor hij tegen Wales. Er was evenmin een verderzetting of dreiging. Zijn vervanging was terecht."

MEER KANSEN
De voormalige assistent-bondscoach benadrukte wel dat deze mindere prestatie niets hoeft te zeggen over de toekomst. Het is voor De Ketelaere vooral belangrijk om meer kansen te krijgen zodat hij kan groeien in deze ploeg. De oefenstage in maart, waar enkel spelers met minder dan 50 caps voor in aanmerking komen, lijkt daar alvast ideaal voor. "De Ketelaere was zoekende. Het duurt even voor je je als aanvaller thuis gaat voelen in een ploeg, daarom vond ik dat hij al vroeger zijn kans had moeten krijgen", besluit Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Zou u CDK op dit moment meepakken naar het WK?

Meest recent

"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

37
37
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

83
83
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

25
25
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

104
104
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

331
331
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

78
78
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

88
88
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

261
261
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

378
378
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

242
242
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

272
272
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

53
53
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

217
217
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

135
135
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

84
84
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

865
865
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

541
541
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

204
204
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

110
110
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

193
193
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

404
404
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

96
96
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60

Meer sportnieuws