Soap rond Samatta neemt bizarre wending

310 stemmen
Soap rond Samatta neemt bizarre wending

Ally Samatta zal de huidige interland-break niet snel vergeten. Vorige week greep de spits van Antwerp FC met zijn land Tanzania definitief naast een ticket voor het WK van 2022 in Qatar. Maar vooral de gebeurtenissen die zich in de dagen daarna afspeelden, waren behoorlijk hallucinant.


De Tanzanianen werkten zondag nog een overbodige kwalificatiewedstrijd af tegen Madagaskar. Samatta, nochtans de grote ster van zijn land, ontbrak echter op het wedstrijdblad. Al snel raakte bekend dat de spits, net als twee ploegmaats, positief zou hebben getest op het corona-virus. Soldaten van Madagaskar waren zelfs het spelershotel binnen gevallen om ervoor te zorgen dat de drie in quarantaine bleven.

Een vrij disproportionele actie, maar het incident krijgt nu nog een vreemd staartje. Volgens Het Laatste Nieuws, dat zich baseert op lokale bronnen, worden immers grote twijfels geplaatst bij de positieve test van Samatta en co. Vlak voor hun afreis, nota bene met een privé-vlucht, testte het drietal immers nog negatief. Maar bij landing moesten ze een nieuwe test ondergaan en die bleek plots positief. Deze testen werden niet toevallig afgenomen door de autoriteiten van Madagaskar.

DUBBEL NEGATIEF
Toen de Tanzaniaanse bond vervolgens een nieuwe testronde deed, was het resultaat toch weer negatief. Er wordt nu vermoed dat er in Madagaskar gesjoemeld is met de resultaten, zodat Tanzania zijn drie belangrijkste spelers moest missen. In ieder geval kreeg Samatta na de match de toestemming om mee terug te reizen naar zijn vaderland. Volgens HLN zal hij daar nog een laatste test ondergaan en indien die opnieuw negatief is, kan hij terugkeren naar België. In dat geval is hij mogelijk toch inzetbaar tijdens de competitiewedstrijd van Antwerp komend weekend tegen STVV.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Het vervalsen van covid-testen moet strenger bestraft worden ...

Meest recent

‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

217
217
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

106
106
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

28
28
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

52
52
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

180
180
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

140
140
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

91
91
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

263
263
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

42
42
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

67
67
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

42
42
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

149
149
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

35
35
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

363
363
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

44
44
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

387
387
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

45
45
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

31
31
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

127
127
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

199
199
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

418
418
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1183
1183
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

186
186
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

508
508

Meer sportnieuws