'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

door
'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

Vanavond staat voor de Rode Duivels de laatste opdracht in de WK-kwalificatie op het programma. De wedstrijd tegen Wales kan in principe wel worden gecatalogeerd als overbodig, gezien de Belgen hun ticket voor Qatar 2022 inmiddels al op zak hebben.


Enkel dreigen de Duivels wel hun eerste plaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, indien er niet wordt gewonnen. Het wordt voor Christian Benteke & co dan ook zaak om het kopje er tóch bij te houden, en trachten de drie punten mee te nemen uit Cardiff. Sowieso is het voor Big Ben een nieuwe belangrijke opdracht, nadat hij afgelopen zaterdag eindelijk nog eens aan een wedstrijd mocht beginnen voor België.

Dat zal vanavond niet anders zijn, gezien zoals geweten zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi in de lappenmand liggen. Meer nog dan tegen een zwakker land als Estland, is het tegen Wales dan ook een uitgelezen mogelijkheid voor de aanvaller van Palace om te bewijzen dat hij zijn plaats heeft in de selectie.

Opnieuw geen WK-selectie?
Want ondanks het feit dat Benteke nog steeds al derde in de pikorde van centrumaanvallers staat, dreigt hij straks opnieuw het WK te missen. Martinez gaf eerder al aan dat hij ‘tijdens grote toernooien maar twee diepe aanvallers kan meenemen’. Op dit moment lijkt hij het op die manier dus te moeten afleggen tegen Lukaku en Batshuayi. Ook de twee eerdere WK’s van deze generatie was Benteke afwezig. In Brazilië 2014 was de aanvaller geblesseerd, in Rusland viel hij als één van de laatsten uit de boot, iets wat ook straks opnieuw tot de mogelijkheden behoort.

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Moet hij mee naar het WK?

Meest recent

Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

2
2
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

67
67
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

75
75
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

181
181
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

17
17
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

223
223
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

342
342
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

86
86
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

247
247
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

77
77
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

447
447
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

225
225
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

371
371
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

78
78
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

186
186
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

96
96
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

199
199
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

66
66
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

56
56
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

213
213
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

79
79
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

65
65
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

176
176
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

194
194

Meer sportnieuws