'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

197 stemmen
'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

Vanavond staat voor de Rode Duivels de laatste opdracht in de WK-kwalificatie op het programma. De wedstrijd tegen Wales kan in principe wel worden gecatalogeerd als overbodig, gezien de Belgen hun ticket voor Qatar 2022 inmiddels al op zak hebben.


Enkel dreigen de Duivels wel hun eerste plaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, indien er niet wordt gewonnen. Het wordt voor Christian Benteke & co dan ook zaak om het kopje er tóch bij te houden, en trachten de drie punten mee te nemen uit Cardiff. Sowieso is het voor Big Ben een nieuwe belangrijke opdracht, nadat hij afgelopen zaterdag eindelijk nog eens aan een wedstrijd mocht beginnen voor België.

Dat zal vanavond niet anders zijn, gezien zoals geweten zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi in de lappenmand liggen. Meer nog dan tegen een zwakker land als Estland, is het tegen Wales dan ook een uitgelezen mogelijkheid voor de aanvaller van Palace om te bewijzen dat hij zijn plaats heeft in de selectie.

Opnieuw geen WK-selectie?
Want ondanks het feit dat Benteke nog steeds al derde in de pikorde van centrumaanvallers staat, dreigt hij straks opnieuw het WK te missen. Martinez gaf eerder al aan dat hij ‘tijdens grote toernooien maar twee diepe aanvallers kan meenemen’. Op dit moment lijkt hij het op die manier dus te moeten afleggen tegen Lukaku en Batshuayi. Ook de twee eerdere WK’s van deze generatie was Benteke afwezig. In Brazilië 2014 was de aanvaller geblesseerd, in Rusland viel hij als één van de laatsten uit de boot, iets wat ook straks opnieuw tot de mogelijkheden behoort.

LEES OOK: Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Moet hij mee naar het WK?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

65
65
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

245
245
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

642
642
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

466
466
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

663
663
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

497
497
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

513
513

Meer sportnieuws