'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

door
'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

Vanavond staat voor de Rode Duivels de laatste opdracht in de WK-kwalificatie op het programma. De wedstrijd tegen Wales kan in principe wel worden gecatalogeerd als overbodig, gezien de Belgen hun ticket voor Qatar 2022 inmiddels al op zak hebben.


Enkel dreigen de Duivels wel hun eerste plaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, indien er niet wordt gewonnen. Het wordt voor Christian Benteke & co dan ook zaak om het kopje er tóch bij te houden, en trachten de drie punten mee te nemen uit Cardiff. Sowieso is het voor Big Ben een nieuwe belangrijke opdracht, nadat hij afgelopen zaterdag eindelijk nog eens aan een wedstrijd mocht beginnen voor België.

Dat zal vanavond niet anders zijn, gezien zoals geweten zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi in de lappenmand liggen. Meer nog dan tegen een zwakker land als Estland, is het tegen Wales dan ook een uitgelezen mogelijkheid voor de aanvaller van Palace om te bewijzen dat hij zijn plaats heeft in de selectie.

Opnieuw geen WK-selectie?
Want ondanks het feit dat Benteke nog steeds al derde in de pikorde van centrumaanvallers staat, dreigt hij straks opnieuw het WK te missen. Martinez gaf eerder al aan dat hij ‘tijdens grote toernooien maar twee diepe aanvallers kan meenemen’. Op dit moment lijkt hij het op die manier dus te moeten afleggen tegen Lukaku en Batshuayi. Ook de twee eerdere WK’s van deze generatie was Benteke afwezig. In Brazilië 2014 was de aanvaller geblesseerd, in Rusland viel hij als één van de laatsten uit de boot, iets wat ook straks opnieuw tot de mogelijkheden behoort.

LEES OOK: 'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

Moet hij mee naar het WK?

Meest recent

Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

19
19
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

29
29
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

30
30
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

65
65
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

115
115
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

250
250
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

287
287
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

44
44
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

174
174
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

154
154
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

72
72
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

164
164
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

56
56
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

148
148
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

194
194
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

248
248
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

387
387
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

152
152
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

78
78
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

222
222
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

199
199
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

119
119
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

509
509

Meer sportnieuws