'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

197
'Martinez dreigt Duivels-titularis thuis te laten van WK'

Vanavond staat voor de Rode Duivels de laatste opdracht in de WK-kwalificatie op het programma. De wedstrijd tegen Wales kan in principe wel worden gecatalogeerd als overbodig, gezien de Belgen hun ticket voor Qatar 2022 inmiddels al op zak hebben.


Enkel dreigen de Duivels wel hun eerste plaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, indien er niet wordt gewonnen. Het wordt voor Christian Benteke & co dan ook zaak om het kopje er tóch bij te houden, en trachten de drie punten mee te nemen uit Cardiff. Sowieso is het voor Big Ben een nieuwe belangrijke opdracht, nadat hij afgelopen zaterdag eindelijk nog eens aan een wedstrijd mocht beginnen voor België.

Dat zal vanavond niet anders zijn, gezien zoals geweten zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi in de lappenmand liggen. Meer nog dan tegen een zwakker land als Estland, is het tegen Wales dan ook een uitgelezen mogelijkheid voor de aanvaller van Palace om te bewijzen dat hij zijn plaats heeft in de selectie.

Opnieuw geen WK-selectie?
Want ondanks het feit dat Benteke nog steeds al derde in de pikorde van centrumaanvallers staat, dreigt hij straks opnieuw het WK te missen. Martinez gaf eerder al aan dat hij ‘tijdens grote toernooien maar twee diepe aanvallers kan meenemen’. Op dit moment lijkt hij het op die manier dus te moeten afleggen tegen Lukaku en Batshuayi. Ook de twee eerdere WK’s van deze generatie was Benteke afwezig. In Brazilië 2014 was de aanvaller geblesseerd, in Rusland viel hij als één van de laatsten uit de boot, iets wat ook straks opnieuw tot de mogelijkheden behoort.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Moet hij mee naar het WK?

Meest recent

Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

39
39
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

15
15
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

119
119
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

180
180
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

65
65
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

73
73
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

67
67
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

222
222
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

305
305
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

43
43
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

412
412
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

320
320
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

112
112
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

189
189
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

26
26
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

112
112
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

527
527

Meer sportnieuws