Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

door
Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

De supporters van FC Barcelona kijken nu al reikhalzend uit naar de derby van aanstaande zaterdag tegen RCD Espanyol. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn officiële debuut als hoofdcoach van de Catalaanse grootmacht. De oud-middenvelder kan wel nog niet rekenen op kersvers aanwinst Dani Alves.


De Braziliaanse back keerde afgelopen vrijdag op transfervrije basis terug naar de club waar hij de beste jaren van zijn carrière kende. Maar om juridische redenen zou hij pas vanaf januari inzetbaar zijn. Alves krijgt dus enkele weken om fysiek gezien weer in topvorm te geraken. Tot die tijd kan hij zich toeleggen op zijn nieuwe rol als leider in de kleedkamer. Iets waar hij maandag al meteen mee van start ging.

Na het afleggen van zijn medische proeven en zijn officiële perspresentatie, nam Alves uitgebreid de tijd om zijn nieuwe (en een aantal oude) ploegmaats te begroeten. Vlak voor de training sprak hij dan weer de kleedkamer toe. De Braziliaan liet onder meer verstaan dat hij weet wat het is om 'deze club te vertegenwoordigen en dit shirt te dragen'. Om onderstreepte hij zijn geloof dat deze selectie tot 'grootse dingen' in staat is.

CONTRACTVERLENGING
Het is Alves dus menens om een soort van mentor te worden binnen de relatief jonge spelersgroep. Maar ook sportief gezien heeft hij nog doelen. Zo hoopt hij naar verluidt op een selectie voor WK 2022 bij Brazilië. Daarvoor zal de routinier eerst het Barça-bestuur moeten overtuigen om zijn contract met minstens een halfjaar te verlengen. De huidige overeenkomst loopt immers maar tot eind dit seizoen. Pas wanneer blijkt dat Alves een duidelijke meerwaarde vormt, kan er gesproken worden over een verlenging van de samenwerking.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De transfer van Alves wordt een succes ...

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

32
32
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

143
143
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

48
48
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

85
85
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

42
42
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

150
150
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

167
167
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

100
100
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

177
177
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

183
183
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

257
257
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

112
112
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

107
107
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

64
64
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

345
345
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

242
242
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

293
293
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

436
436
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

169
169
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

354
354
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1442
1442
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

123
123
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

124
124

Meer sportnieuws