Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

386
Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

De supporters van FC Barcelona kijken nu al reikhalzend uit naar de derby van aanstaande zaterdag tegen RCD Espanyol. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn officiële debuut als hoofdcoach van de Catalaanse grootmacht. De oud-middenvelder kan wel nog niet rekenen op kersvers aanwinst Dani Alves.


De Braziliaanse back keerde afgelopen vrijdag op transfervrije basis terug naar de club waar hij de beste jaren van zijn carrière kende. Maar om juridische redenen zou hij pas vanaf januari inzetbaar zijn. Alves krijgt dus enkele weken om fysiek gezien weer in topvorm te geraken. Tot die tijd kan hij zich toeleggen op zijn nieuwe rol als leider in de kleedkamer. Iets waar hij maandag al meteen mee van start ging.

Na het afleggen van zijn medische proeven en zijn officiële perspresentatie, nam Alves uitgebreid de tijd om zijn nieuwe (en een aantal oude) ploegmaats te begroeten. Vlak voor de training sprak hij dan weer de kleedkamer toe. De Braziliaan liet onder meer verstaan dat hij weet wat het is om 'deze club te vertegenwoordigen en dit shirt te dragen'. Om onderstreepte hij zijn geloof dat deze selectie tot 'grootse dingen' in staat is.

CONTRACTVERLENGING
Het is Alves dus menens om een soort van mentor te worden binnen de relatief jonge spelersgroep. Maar ook sportief gezien heeft hij nog doelen. Zo hoopt hij naar verluidt op een selectie voor WK 2022 bij Brazilië. Daarvoor zal de routinier eerst het Barça-bestuur moeten overtuigen om zijn contract met minstens een halfjaar te verlengen. De huidige overeenkomst loopt immers maar tot eind dit seizoen. Pas wanneer blijkt dat Alves een duidelijke meerwaarde vormt, kan er gesproken worden over een verlenging van de samenwerking.

LEES OOK: Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De transfer van Alves wordt een succes ...

Meest recent

Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

37
37
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

359
359
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

22
22
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

16
16
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

82
82
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

12
12
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

31
31
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

126
126
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

121
121
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

84
84
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

328
328
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

562
562
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

59
59
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

71
71
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

253
253
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

44
44
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

69
69
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

71
71
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

93
93
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

98
98
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

6
6
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

234
234
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

116
116
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

195
195
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

97
97

Meer sportnieuws