Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

door
Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

De supporters van FC Barcelona kijken nu al reikhalzend uit naar de derby van aanstaande zaterdag tegen RCD Espanyol. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn officiële debuut als hoofdcoach van de Catalaanse grootmacht. De oud-middenvelder kan wel nog niet rekenen op kersvers aanwinst Dani Alves.


De Braziliaanse back keerde afgelopen vrijdag op transfervrije basis terug naar de club waar hij de beste jaren van zijn carrière kende. Maar om juridische redenen zou hij pas vanaf januari inzetbaar zijn. Alves krijgt dus enkele weken om fysiek gezien weer in topvorm te geraken. Tot die tijd kan hij zich toeleggen op zijn nieuwe rol als leider in de kleedkamer. Iets waar hij maandag al meteen mee van start ging.

Na het afleggen van zijn medische proeven en zijn officiële perspresentatie, nam Alves uitgebreid de tijd om zijn nieuwe (en een aantal oude) ploegmaats te begroeten. Vlak voor de training sprak hij dan weer de kleedkamer toe. De Braziliaan liet onder meer verstaan dat hij weet wat het is om 'deze club te vertegenwoordigen en dit shirt te dragen'. Om onderstreepte hij zijn geloof dat deze selectie tot 'grootse dingen' in staat is.

CONTRACTVERLENGING
Het is Alves dus menens om een soort van mentor te worden binnen de relatief jonge spelersgroep. Maar ook sportief gezien heeft hij nog doelen. Zo hoopt hij naar verluidt op een selectie voor WK 2022 bij Brazilië. Daarvoor zal de routinier eerst het Barça-bestuur moeten overtuigen om zijn contract met minstens een halfjaar te verlengen. De huidige overeenkomst loopt immers maar tot eind dit seizoen. Pas wanneer blijkt dat Alves een duidelijke meerwaarde vormt, kan er gesproken worden over een verlenging van de samenwerking.

LEES OOK: 'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

De transfer van Alves wordt een succes ...

Meest recent

HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

169
169
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

134
134
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

64
64
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

187
187
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

171
171
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

712
712
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

289
289
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

225
225
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

100
100
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

222
222
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

96
96
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

193
193
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

154
154
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

137
137
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

356
356
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

351
351
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

584
584
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

237
237
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

305
305
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

257
257
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

162
162
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

138
138
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

422
422
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

500
500

Meer sportnieuws