Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

386 stemmen
Alves trekt Barça-kleedkamer meteen naar zich toe

De supporters van FC Barcelona kijken nu al reikhalzend uit naar de derby van aanstaande zaterdag tegen RCD Espanyol. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn officiële debuut als hoofdcoach van de Catalaanse grootmacht. De oud-middenvelder kan wel nog niet rekenen op kersvers aanwinst Dani Alves.


De Braziliaanse back keerde afgelopen vrijdag op transfervrije basis terug naar de club waar hij de beste jaren van zijn carrière kende. Maar om juridische redenen zou hij pas vanaf januari inzetbaar zijn. Alves krijgt dus enkele weken om fysiek gezien weer in topvorm te geraken. Tot die tijd kan hij zich toeleggen op zijn nieuwe rol als leider in de kleedkamer. Iets waar hij maandag al meteen mee van start ging.

Na het afleggen van zijn medische proeven en zijn officiële perspresentatie, nam Alves uitgebreid de tijd om zijn nieuwe (en een aantal oude) ploegmaats te begroeten. Vlak voor de training sprak hij dan weer de kleedkamer toe. De Braziliaan liet onder meer verstaan dat hij weet wat het is om 'deze club te vertegenwoordigen en dit shirt te dragen'. Om onderstreepte hij zijn geloof dat deze selectie tot 'grootse dingen' in staat is.

CONTRACTVERLENGING
Het is Alves dus menens om een soort van mentor te worden binnen de relatief jonge spelersgroep. Maar ook sportief gezien heeft hij nog doelen. Zo hoopt hij naar verluidt op een selectie voor WK 2022 bij Brazilië. Daarvoor zal de routinier eerst het Barça-bestuur moeten overtuigen om zijn contract met minstens een halfjaar te verlengen. De huidige overeenkomst loopt immers maar tot eind dit seizoen. Pas wanneer blijkt dat Alves een duidelijke meerwaarde vormt, kan er gesproken worden over een verlenging van de samenwerking.

LEES OOK: Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

De transfer van Alves wordt een succes ...

Meest recent

Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

0
0
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

110
110
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

61
61
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

527
527
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

49
49
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

33
33
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

55
55
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

50
50
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

134
134
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

238
238
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

244
244
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

415
415
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

882
882
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

136
136
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

784
784
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

204
204
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

618
618
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

212
212
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

188
188
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

162
162
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1016
1016
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

604
604
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

211
211
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

74
74

Meer sportnieuws