Corona-experten nemen voetbalmatchen weer in vizier

door
Corona-experten nemen voetbalmatchen weer in vizier

De corona-pandemie wint wereldwijd opnieuw flink aan kracht bij. Ook ons land ontsnapt daar ondanks een behoorlijk goede vaccinatie-campagne niet aan. Aanstaande woensdag komt het overlegcomité dan ook vroegtijdig samen en er worden opnieuw een aantal verstrengde maatregelen verwacht.


In aanloop naar het overlegcomité kwam de expertengroep GEMS met een adviserend rapport voor de overheid. Dat rapport is nu al grotendeels gelekt aan onder meer de RTBF. De GEMS pleit onder meer voor een verplichting van telewerk, uitgebreider gebruik van mondmaskers en een sluiting van het nachtleven. Maar ook de sportwereld komt opnieuw in het vizier. Zo pleit de GEMS voor het opschorten van onder meer indoor- en contactsporten.

En ook voor het voetbal komen er mogelijk gevolgen. Volgens de GEMS moeten outdoor sportevenementen gepaard gaan met het gebruik van het Covid Safe Ticket, mondmaskerplicht én het naleven van afstandsregels. De wedstrijden zouden dus gewoon kunnen doorgaan, maar door de afstandsregels zou het aantal aanwezigen flink moeten afnemen. Volle tribunes zoals in de laatste weken zouden tijdelijk niet meer kunnen.

PRO LEAGUE NIET ENTHOUSIAST
De clubs hebben evenwel niet zoveel begrip voor die voorstellen. Aan Sporza laat de Pro League weten dat een verstrenging voor hun niet aan de orde is. "CST, mondmasker én buiten lijken ons voldoende", klinkt het. "Afstand houden en dus minder publiek in de stadions, zoals de GEMS vraagt, lijkt ons niet nodig. In het begin van het seizoen zijn er afspraken gemaakt na lang en constructief overleg."

LEES OOK: Westerlo in zak en as na harde boycot KRC Genk

Een beperking op het aantal toeschouwers is een logische maatregel ...

Meest recent

Zorgen om grote naam Anderlecht: "Waar zit hij?"

Er komt bij Anderlecht maar geen regelmaat in de prestaties dit seizoen. Dat bleek nog maar eens op ...

108
108
Hasi scherp na wanprestatie: "Een catastrofe"

Anderlecht heeft vrijdag in Charleroi een zeer pijnlijke avond beleefd. Het slaagde er alweer niet ...

82
82
'Club gaat transferstrijd aan met Como en Leverkusen'

Club Brugge heeft zich in de zomer nog grondig versterkt, maar lijkt nu al bezig te zijn met het ...

52
52
Milan kan vernedering tegen laagvlieger net vermijden

In de Serie A dreigt AC Milan na amper een week zijn kopppositie alweer af te moeten staan. De ...

22
22
Anderlecht met billen bloot op Mambourg en lost rol bovenin

Anderlecht lijkt bovenaan de rol helemaal te moeten lossen. Het kan de kloof met de top twee al zien ...

145
145
Degradatie dreigt voor Red Flames na pijnlijke avond

De Red Flames hebben vrijdagavond een zeer slechte zaak gedaan. Ze beleefden een pijnlijke avond in ...

49
49
Lierse wint weer niet, Jong AA Gent kan niet bevestigen

Vrijdagavond stonden in de Challenger Pro League al de eerste twee wedstrijden van de elfde speeldag ...

16
16
Ziet Zulte Waregem uitblinker gratis vertrekken?

Zulte Waregem stuntte vorige week door AA Gent met 4-1 te verslaan. Na een lastige start is de ...

157
157
Anderlecht stelt alweer teleur: "Wordt zijn laatste match"

Anderlecht raakte vorige week niet voorbij STVV en heeft vrijdagavond dus iets recht te zetten. Het ...

412
412
'Anderlecht mengt zich in transferstrijd om sensatie'

Anderlecht gaat vrijdagavond in Charleroi op zoek naar de drie punten, want die hebben ze absoluut ...

118
118
Standard krijgt alsnog stevige domper te verwerken

Standard blikt terug op een woelige week, nadat het vorig weekend zijn wedstrijd tegen Antwerp ...

94
94
'Domper voor Duivels: sterkhouder out voor november'

De Rode Duivels moeten in november nog de laatste loodjes leggen om kwalificatie voor het WK over de ...

110
110
Charleroi-RSCA: Hasi kiest voor deze elf namen

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen Sporting Charleroi. Winnen is broodnodig, anders ...

79
79
Wils steeds meer onder druk: wat zegt de coach?

Royal Antwerp FC staat onder zware druk. Zondag ontvangen ze Club Brugge en dat is altijd een zeer ...

55
55
'Zirkzee verlaat Man Utd: zes clubs in de running'

Joshua Zirkzee gaat Manchester United in de wintermercato wellicht verlaten. Trainer Ruben Amorim is ...

53
53
Club Brugge op hete kolen: vertraging in stadiondossier

Club Brugge heeft weinig tijd om te bekomen van de pandoering tegen Bayern München, want binnen ...

764
764
'Overmars versus Bayat: Wils out, De Mil in bij Antwerp?'

Mehdi Bayat liet hem niet naar Union vertrekken, maar dat Rik De Mil vroeg of laat Charleroi zal ...

323
323
Napoli in shock: De Bruyne zet heel Italië plots op zijn kop

Italië kookt en Kevin De Bruyne krijgt zware kritiek, maar is dat wel terecht? De Italiaanse ...

393
393
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg AA Gent

Na de blamage tegen Zulte Waregem moet AA Gent in eigen huis de rug zien te rechten tegen Standard. ...

182
182
Hasi hakt knopen door: dubbele comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht trapt vrijdag de twaalfde speeldag op gang op het veld van Charleroi. Na een magere ...

186
186
Wils baalt: blessuregolf Antwerp eist volgend slachtoffer

Na een schamele twee op 18 is het vijf voor 12 bij Antwerp, waar uitgerekend nu aartsrivaal Club ...

348
348
'Buitenkans voor Club Brugge: topaanwinst in januari?'

Club Brugge hoopt de zware nederlaag tegen Bayern München zondag door te spoelen met een zege ...

338
338
Radja Nainggolan op heterdaad betrapt: "Waarom niet?"

Voormalig Rode Duivel Radja Nainggolan dook deze week op in het populaire VIER-programma De Slimste ...

153
153
Anderlecht maakt 'nieuwe' directeur Neerpede bekend

Ruim een week geleden maakte RSC Anderlecht de comeback van Michael Verschueren en Kenneth ...

203
203
Westerlo in zak en as na harde boycot KRC Genk

Westerlo en KRC Genk bekampen elkaar begin volgende maand, maar er zijn maar een beperkt aantal ...

333
333

Meer sportnieuws