Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

door
Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

De Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2022 heeft zondagavond een grote verrassing opgeleverd. Zo werd het Portugal van Cristiano Ronaldo veroordeeld tot het spelen van barrages om zich te plaatsen voor het eindtornooi in Qatar. De Europese kampioen van 2016 speelde in extremis de groepswinst kwijt aan Servië.


De Portugezen hadden in hun onderlinge duel voldoende aan een punt om beslag te leggen op de eerste plaats en leken daar ook mee aan de haal te gaan. Maar in de extra tijd pakte Servië alsnog de zege: 1-2. En het was niemand minder dan Aleksandar Mitrovic die de winnende treffer scoorde. Al is het geen grote verrassing dat uitgerekend de ex-speler van RSC Anderlecht de netten deed trillen. Zo was het alweer zijn 8ste doelpunt in evenveel kwalificatieduels, waarmee hij topschutter werd van de Servische campagne.

In totaal tekende Mitrovic zelfs voor 33 goals in zijn 35 laatste interlands. En zo blijft hij Europa maar verbazen. Want ook in clubverband heeft de spits zich opgeworpen tot een ware doelpuntenmachine. In de Championship zit hij al aan 20 goals in 17 wedstrijden bij Fulham FC. Geen enkele speler in de grote voetballanden doet momenteel beter. Mitrovic is dan ook goed op weg om het competitierecord van 31 goals in één seizoen, te slopen.

TRANSFER?!
Tenminste toch als hij bij Fulham blijft. Want zo'n straffe cijfers zullen ook bij verschillende andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Voorlopig bleven de geruchten over een transfer beperkt, maar met de mercato in aantocht zullen allicht een aantal ploegen hun belangstelling kenbaar maken. Op zijn 27ste heeft Mitrovic dan ook nog enkele mooie jaren voor zich. Al zal Fulham, dat onder meer dankzij zijn doelpunten tweede staat, er ongetwijfeld alles aan doen om hun doelpuntenmachine te houden. Bovendien tekende hij afgelopen zomer nog een nieuw contract, waardoor hij één van de beste betaalde spelers in de Championship is.

Mitrovic heeft de kwaliteiten voor een Premier League-topclub ...

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

59
59
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

22
22
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

93
93
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

315
315
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

38
38
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

78
78
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

38
38
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

179
179
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

126
126
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

78
78
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

111
111
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

103
103
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

362
362
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

87
87
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

687
687
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

222
222
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

116
116
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws