Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

door
Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

De Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2022 heeft zondagavond een grote verrassing opgeleverd. Zo werd het Portugal van Cristiano Ronaldo veroordeeld tot het spelen van barrages om zich te plaatsen voor het eindtornooi in Qatar. De Europese kampioen van 2016 speelde in extremis de groepswinst kwijt aan Servië.


De Portugezen hadden in hun onderlinge duel voldoende aan een punt om beslag te leggen op de eerste plaats en leken daar ook mee aan de haal te gaan. Maar in de extra tijd pakte Servië alsnog de zege: 1-2. En het was niemand minder dan Aleksandar Mitrovic die de winnende treffer scoorde. Al is het geen grote verrassing dat uitgerekend de ex-speler van RSC Anderlecht de netten deed trillen. Zo was het alweer zijn 8ste doelpunt in evenveel kwalificatieduels, waarmee hij topschutter werd van de Servische campagne.

In totaal tekende Mitrovic zelfs voor 33 goals in zijn 35 laatste interlands. En zo blijft hij Europa maar verbazen. Want ook in clubverband heeft de spits zich opgeworpen tot een ware doelpuntenmachine. In de Championship zit hij al aan 20 goals in 17 wedstrijden bij Fulham FC. Geen enkele speler in de grote voetballanden doet momenteel beter. Mitrovic is dan ook goed op weg om het competitierecord van 31 goals in één seizoen, te slopen.

TRANSFER?!
Tenminste toch als hij bij Fulham blijft. Want zo'n straffe cijfers zullen ook bij verschillende andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Voorlopig bleven de geruchten over een transfer beperkt, maar met de mercato in aantocht zullen allicht een aantal ploegen hun belangstelling kenbaar maken. Op zijn 27ste heeft Mitrovic dan ook nog enkele mooie jaren voor zich. Al zal Fulham, dat onder meer dankzij zijn doelpunten tweede staat, er ongetwijfeld alles aan doen om hun doelpuntenmachine te houden. Bovendien tekende hij afgelopen zomer nog een nieuw contract, waardoor hij één van de beste betaalde spelers in de Championship is.

Mitrovic heeft de kwaliteiten voor een Premier League-topclub ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

61
61
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

42
42
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

65
65
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

77
77
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

111
111
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

35
35
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

85
85
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

283
283
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

119
119
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

199
199
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

53
53
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

94
94
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

354
354
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

340
340
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

311
311
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

449
449
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

379
379

Meer sportnieuws