Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

door
Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

De Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2022 heeft zondagavond een grote verrassing opgeleverd. Zo werd het Portugal van Cristiano Ronaldo veroordeeld tot het spelen van barrages om zich te plaatsen voor het eindtornooi in Qatar. De Europese kampioen van 2016 speelde in extremis de groepswinst kwijt aan Servië.


De Portugezen hadden in hun onderlinge duel voldoende aan een punt om beslag te leggen op de eerste plaats en leken daar ook mee aan de haal te gaan. Maar in de extra tijd pakte Servië alsnog de zege: 1-2. En het was niemand minder dan Aleksandar Mitrovic die de winnende treffer scoorde. Al is het geen grote verrassing dat uitgerekend de ex-speler van RSC Anderlecht de netten deed trillen. Zo was het alweer zijn 8ste doelpunt in evenveel kwalificatieduels, waarmee hij topschutter werd van de Servische campagne.

In totaal tekende Mitrovic zelfs voor 33 goals in zijn 35 laatste interlands. En zo blijft hij Europa maar verbazen. Want ook in clubverband heeft de spits zich opgeworpen tot een ware doelpuntenmachine. In de Championship zit hij al aan 20 goals in 17 wedstrijden bij Fulham FC. Geen enkele speler in de grote voetballanden doet momenteel beter. Mitrovic is dan ook goed op weg om het competitierecord van 31 goals in één seizoen, te slopen.

TRANSFER?!
Tenminste toch als hij bij Fulham blijft. Want zo'n straffe cijfers zullen ook bij verschillende andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Voorlopig bleven de geruchten over een transfer beperkt, maar met de mercato in aantocht zullen allicht een aantal ploegen hun belangstelling kenbaar maken. Op zijn 27ste heeft Mitrovic dan ook nog enkele mooie jaren voor zich. Al zal Fulham, dat onder meer dankzij zijn doelpunten tweede staat, er ongetwijfeld alles aan doen om hun doelpuntenmachine te houden. Bovendien tekende hij afgelopen zomer nog een nieuw contract, waardoor hij één van de beste betaalde spelers in de Championship is.

Mitrovic heeft de kwaliteiten voor een Premier League-topclub ...

Meest recent

Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

0
0
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

36
36
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

32
32
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

145
145
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

93
93
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

183
183
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

92
92
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

135
135
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

193
193
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

357
357
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

82
82
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

352
352
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

289
289
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

43
43
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

592
592
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

189
189
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

193
193
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

62
62
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

78
78
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

191
191
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

97
97
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

247
247
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

349
349

Meer sportnieuws