Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

door
Waanzinnige Mitrovic verbluft heel Europa

De Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2022 heeft zondagavond een grote verrassing opgeleverd. Zo werd het Portugal van Cristiano Ronaldo veroordeeld tot het spelen van barrages om zich te plaatsen voor het eindtornooi in Qatar. De Europese kampioen van 2016 speelde in extremis de groepswinst kwijt aan Servië.


De Portugezen hadden in hun onderlinge duel voldoende aan een punt om beslag te leggen op de eerste plaats en leken daar ook mee aan de haal te gaan. Maar in de extra tijd pakte Servië alsnog de zege: 1-2. En het was niemand minder dan Aleksandar Mitrovic die de winnende treffer scoorde. Al is het geen grote verrassing dat uitgerekend de ex-speler van RSC Anderlecht de netten deed trillen. Zo was het alweer zijn 8ste doelpunt in evenveel kwalificatieduels, waarmee hij topschutter werd van de Servische campagne.

In totaal tekende Mitrovic zelfs voor 33 goals in zijn 35 laatste interlands. En zo blijft hij Europa maar verbazen. Want ook in clubverband heeft de spits zich opgeworpen tot een ware doelpuntenmachine. In de Championship zit hij al aan 20 goals in 17 wedstrijden bij Fulham FC. Geen enkele speler in de grote voetballanden doet momenteel beter. Mitrovic is dan ook goed op weg om het competitierecord van 31 goals in één seizoen, te slopen.

TRANSFER?!
Tenminste toch als hij bij Fulham blijft. Want zo'n straffe cijfers zullen ook bij verschillende andere clubs niet onopgemerkt zijn gebleven. Voorlopig bleven de geruchten over een transfer beperkt, maar met de mercato in aantocht zullen allicht een aantal ploegen hun belangstelling kenbaar maken. Op zijn 27ste heeft Mitrovic dan ook nog enkele mooie jaren voor zich. Al zal Fulham, dat onder meer dankzij zijn doelpunten tweede staat, er ongetwijfeld alles aan doen om hun doelpuntenmachine te houden. Bovendien tekende hij afgelopen zomer nog een nieuw contract, waardoor hij één van de beste betaalde spelers in de Championship is.

Mitrovic heeft de kwaliteiten voor een Premier League-topclub ...

Meest recent

AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

113
113
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

32
32
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

51
51
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

199
199
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

245
245
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

778
778
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

205
205
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

84
84
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

82
82
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

142
142
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

230
230
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

123
123
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

101
101
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

376
376
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

354
354
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

64
64
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

200
200
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

246
246
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

339
339
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

77
77
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

298
298

Meer sportnieuws