Owngoal in partij waterpolo bezorgt Kroatië WK-ticket

door
Owngoal in partij waterpolo bezorgt Kroatië WK-ticket

De groepsfase van de Europese WK-kwalificaties loopt deze week ten einde en dus krijgen we stilaan zicht op welke landen rechtstreeks naar Qatar mogen. Ook vice-wereldkampioen Kroatië zal erbij zijn in de winter van 2022. Al werd het wel een dubbeltje op zijn kant.


Ten opzichte van het WK 2018 zagen de Kroaten een aantal sterkhouders afhaken en dat vertaalt zich ook in de resultaten. Op het EK geraakten ze bijvoorbeeld niet verder dan de tweede ronde. Ook de kwalificatiecampagne was geen onverdeeld succes. En dus moest Kroatië zondag tijdens de slotspeeldag nog volop strijden met Rusland om de groepswinst. Enkel een zege tegen de Russen was daarvoor voldoende.



Maar de omstandigheden in Split waren allesbehalve gunstig. Hevige regenval zorgde ervoor dat het veld amper bespeelbaar was, bij momenten leek het wel waterpolo. Bovendien was duidelijk te zien dat Rusland voldoende had aan een punt. De bezoekers deden er alles aan om er een veldslag van te maken en de Kroaten uit hun ritme te krijgen. Kansen vielen dan ook amper te noteren.

HELPENDE HAND
Maar uiteindelijk kreeg de vice-wereldkampioen een helpende hand van de Russen toegestoken. In de 81ste minuut werkte de ervaren verdediger Fjodor Kudryashov de bal op behoorlijk knullige wijze voorbij zijn doelman. Vervolgens was Rusland niet bij machte om het roer om te gooien en dus kon het Kroatisch feestje losbarsten. Onder meer bondscoach Zlatko Dalic toonde zich erg emotioneel.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

0
0
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

7
7
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

10
10
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

82
82
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

42
42
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

179
179
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

111
111
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

32
32
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

102
102
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

166
166
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

186
186
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

57
57
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

76
76
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

209
209
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

64
64
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

742
742
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

394
394
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

46
46
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

393
393
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

146
146
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

396
396
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

141
141
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

176
176
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

75
75

Meer sportnieuws