'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

door
'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

In de komende dagen staan nog een pak interlands op het programma, maar de fans van FC Barcelona kijken ook al reikhalzend uit naar aanstaande zaterdag. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn grote debuut als nieuwe hoofdcoach. De druk op zijn schouders zal meteen redelijk hoog zijn.


Barça kruist tijdens het debuut van Xavi namelijk de degens met RCD Espanyol. Voor de gemiddelde voetbalsupporter is dat niet bepaald een tot de verbeelding sprekende affiche, maar bij de Catalaanse achterban is deze derby wel degelijk van groot belang. Iets wat Xavi maar al te goed beseft. Maar volgens SPORT moet hij inloop naar dat duel een oplossing zien te vinden voor een prangend probleem in de aanvalslinie.

Met Luuk de Jong, Memphis Depay en Yusuf Demir zijn er maar drie aanvallers beschikbaar voor deze match. Ousmane Dembélé, Ansu Fati, Sergio Agüero en Martin Braithwaite liggen immers in de lappenmand. De algemene verwachting is dat Xavi zal spelen voor de 4-3-3-formatie waarmee hij ook succesvol was bij Al-Sadd. In principe zou hij dus voor het beschikbare trio kunnen kiezen, maar daar wringt het schoentje.

GEEN FAN VAN LUUK
De nieuwe trainer zou het immers totaal niet zien zitten in De Jong, de Nederlander is niet het type-spits waarmee hij aan de slag wil gaan. En dus zal Xavi een ander alternatief moeten bedenken. Hij zou Depay naar het centrum kunnen schuiven, maar dan moet hij zijn speelsysteem weer aanpassen. Ook een speler uit de jeugdselecties overhevelen is een optie. Het wordt dus nog een interessante week op het Ciutat Esportiva Joan Gamper.

LEES OOK: Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

🚀

Deze Barça-selectie is te zwak om voor de prijzen te gaan ...

Meest recent

Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

10
10
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

38
38
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

131
131
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

157
157
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

37
37
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

237
237
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

97
97
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

226
226
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

327
327
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

254
254
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

453
453
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

206
206
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

159
159
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

114
114
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

162
162
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

266
266
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

626
626
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

72
72
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

131
131
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

360
360
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

112
112

Meer sportnieuws