'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

door
'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

In de komende dagen staan nog een pak interlands op het programma, maar de fans van FC Barcelona kijken ook al reikhalzend uit naar aanstaande zaterdag. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn grote debuut als nieuwe hoofdcoach. De druk op zijn schouders zal meteen redelijk hoog zijn.


Barça kruist tijdens het debuut van Xavi namelijk de degens met RCD Espanyol. Voor de gemiddelde voetbalsupporter is dat niet bepaald een tot de verbeelding sprekende affiche, maar bij de Catalaanse achterban is deze derby wel degelijk van groot belang. Iets wat Xavi maar al te goed beseft. Maar volgens SPORT moet hij inloop naar dat duel een oplossing zien te vinden voor een prangend probleem in de aanvalslinie.

Met Luuk de Jong, Memphis Depay en Yusuf Demir zijn er maar drie aanvallers beschikbaar voor deze match. Ousmane Dembélé, Ansu Fati, Sergio Agüero en Martin Braithwaite liggen immers in de lappenmand. De algemene verwachting is dat Xavi zal spelen voor de 4-3-3-formatie waarmee hij ook succesvol was bij Al-Sadd. In principe zou hij dus voor het beschikbare trio kunnen kiezen, maar daar wringt het schoentje.

GEEN FAN VAN LUUK
De nieuwe trainer zou het immers totaal niet zien zitten in De Jong, de Nederlander is niet het type-spits waarmee hij aan de slag wil gaan. En dus zal Xavi een ander alternatief moeten bedenken. Hij zou Depay naar het centrum kunnen schuiven, maar dan moet hij zijn speelsysteem weer aanpassen. Ook een speler uit de jeugdselecties overhevelen is een optie. Het wordt dus nog een interessante week op het Ciutat Esportiva Joan Gamper.

LEES OOK: Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

Deze Barça-selectie is te zwak om voor de prijzen te gaan ...

Meest recent

'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

22
22
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

15
15
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

237
237
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

92
92
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

189
189
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

22
22
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

175
175
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

257
257
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

280
280
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

78
78
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

260
260
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

196
196
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

198
198
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

204
204
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

237
237
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

208
208
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

369
369
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

304
304
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

60
60
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

623
623
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

227
227
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

501
501
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

349
349

Meer sportnieuws