'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

door
'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

In de komende dagen staan nog een pak interlands op het programma, maar de fans van FC Barcelona kijken ook al reikhalzend uit naar aanstaande zaterdag. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn grote debuut als nieuwe hoofdcoach. De druk op zijn schouders zal meteen redelijk hoog zijn.


Barça kruist tijdens het debuut van Xavi namelijk de degens met RCD Espanyol. Voor de gemiddelde voetbalsupporter is dat niet bepaald een tot de verbeelding sprekende affiche, maar bij de Catalaanse achterban is deze derby wel degelijk van groot belang. Iets wat Xavi maar al te goed beseft. Maar volgens SPORT moet hij inloop naar dat duel een oplossing zien te vinden voor een prangend probleem in de aanvalslinie.

Met Luuk de Jong, Memphis Depay en Yusuf Demir zijn er maar drie aanvallers beschikbaar voor deze match. Ousmane Dembélé, Ansu Fati, Sergio Agüero en Martin Braithwaite liggen immers in de lappenmand. De algemene verwachting is dat Xavi zal spelen voor de 4-3-3-formatie waarmee hij ook succesvol was bij Al-Sadd. In principe zou hij dus voor het beschikbare trio kunnen kiezen, maar daar wringt het schoentje.

GEEN FAN VAN LUUK
De nieuwe trainer zou het immers totaal niet zien zitten in De Jong, de Nederlander is niet het type-spits waarmee hij aan de slag wil gaan. En dus zal Xavi een ander alternatief moeten bedenken. Hij zou Depay naar het centrum kunnen schuiven, maar dan moet hij zijn speelsysteem weer aanpassen. Ook een speler uit de jeugdselecties overhevelen is een optie. Het wordt dus nog een interessante week op het Ciutat Esportiva Joan Gamper.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Deze Barça-selectie is te zwak om voor de prijzen te gaan ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

106
106
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

103
103
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

52
52
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

70
70
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

82
82
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

171
171
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

53
53
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

35
35
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

642
642
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

425
425
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

407
407
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

234
234
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

162
162
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

240
240
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

211
211
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

840
840
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

137
137
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

144
144
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

401
401
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

553
553
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

470
470

Meer sportnieuws