'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

336 stemmen
'Xavi schrijft Barcelona-aanvaller nu al af'

In de komende dagen staan nog een pak interlands op het programma, maar de fans van FC Barcelona kijken ook al reikhalzend uit naar aanstaande zaterdag. Dan maakt Xavi Hernandez namelijk zijn grote debuut als nieuwe hoofdcoach. De druk op zijn schouders zal meteen redelijk hoog zijn.


Barça kruist tijdens het debuut van Xavi namelijk de degens met RCD Espanyol. Voor de gemiddelde voetbalsupporter is dat niet bepaald een tot de verbeelding sprekende affiche, maar bij de Catalaanse achterban is deze derby wel degelijk van groot belang. Iets wat Xavi maar al te goed beseft. Maar volgens SPORT moet hij inloop naar dat duel een oplossing zien te vinden voor een prangend probleem in de aanvalslinie.

Met Luuk de Jong, Memphis Depay en Yusuf Demir zijn er maar drie aanvallers beschikbaar voor deze match. Ousmane Dembélé, Ansu Fati, Sergio Agüero en Martin Braithwaite liggen immers in de lappenmand. De algemene verwachting is dat Xavi zal spelen voor de 4-3-3-formatie waarmee hij ook succesvol was bij Al-Sadd. In principe zou hij dus voor het beschikbare trio kunnen kiezen, maar daar wringt het schoentje.

GEEN FAN VAN LUUK
De nieuwe trainer zou het immers totaal niet zien zitten in De Jong, de Nederlander is niet het type-spits waarmee hij aan de slag wil gaan. En dus zal Xavi een ander alternatief moeten bedenken. Hij zou Depay naar het centrum kunnen schuiven, maar dan moet hij zijn speelsysteem weer aanpassen. Ook een speler uit de jeugdselecties overhevelen is een optie. Het wordt dus nog een interessante week op het Ciutat Esportiva Joan Gamper.

LEES OOK: 'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Deze Barça-selectie is te zwak om voor de prijzen te gaan ...

Meest recent

Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

11
11
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

9
9
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

80
80
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

48
48
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

107
107
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

17
17
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

183
183
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

137
137
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

702
702
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

907
907
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

323
323
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

176
176
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

250
250
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

187
187
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

172
172
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

73
73
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

349
349

Meer sportnieuws