Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

door
Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

Frankrijk zal binnen dik een jaar zijn wereldtitel kunnen verdedigen in Qatar. Les Blues plaatsten zich zaterdagavond voor de eindronde door Kazachstan vakkundig door de gehaktmolen te draaien. Uiteindelijk haalden de mannen van bondscoach Didier Deschamps het met een vooroorlogse 8-0-score.


De indrukwekkende aanvalslinie van de Fransen draaide dit keer dan ook op volle toeren. Gouden Bal-kandidaat Karim Benzema nam bijvoorbeeld twee treffers voor zijn rekening. Maar dé man van de avond was ongetwijfeld Kylian Mbappé. De superster van Paris Saint-Germain deed de netten vier keer trillen. Het was voor de eerste keer sinds 1958 dat een speler daarin slaagde in een wedstrijd van de Franse nationale ploeg.

Een historisch optreden dus, dat vond men ook bij L'Equipe. De toonaangevende Franse sportkrant beloonde Mbappé namelijk met een beoordeling van 10/10, terwijl het medium doorgaans toch erg streng is in het geven van cijfers. "Een uitzonderlijke prestatie", werd het optreden van de 22-jarige aanvaller omschreven.

EERSTE HATTRICK
Hoewel Mbappé inmiddels meer dan 50 interlands achter zijn naam heeft staan, is het nog maar zijn eerste hattrick bij de nationale ploeg. Achteraf was hij dan ook bijzonder gelukkig. "We wisten eigenlijk al dat we ons zouden kwalificeren, maar wilden het publiek een mooie show geven. We hadden het niet beter kunnen doen, dit is een perfecte avond", klonk zijn eerste reactie.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

40
40
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

67
67
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

36
36
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

130
130
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

148
148
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

80
80
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

167
167
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

164
164
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

242
242
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

104
104
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

103
103
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

57
57
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

333
333
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

233
233
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

288
288
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

424
424
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

167
167
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

341
341
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1383
1383
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

120
120
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

57
57
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

121
121
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

718
718

Meer sportnieuws