Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

door
Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

Frankrijk zal binnen dik een jaar zijn wereldtitel kunnen verdedigen in Qatar. Les Blues plaatsten zich zaterdagavond voor de eindronde door Kazachstan vakkundig door de gehaktmolen te draaien. Uiteindelijk haalden de mannen van bondscoach Didier Deschamps het met een vooroorlogse 8-0-score.


De indrukwekkende aanvalslinie van de Fransen draaide dit keer dan ook op volle toeren. Gouden Bal-kandidaat Karim Benzema nam bijvoorbeeld twee treffers voor zijn rekening. Maar dé man van de avond was ongetwijfeld Kylian Mbappé. De superster van Paris Saint-Germain deed de netten vier keer trillen. Het was voor de eerste keer sinds 1958 dat een speler daarin slaagde in een wedstrijd van de Franse nationale ploeg.

Een historisch optreden dus, dat vond men ook bij L'Equipe. De toonaangevende Franse sportkrant beloonde Mbappé namelijk met een beoordeling van 10/10, terwijl het medium doorgaans toch erg streng is in het geven van cijfers. "Een uitzonderlijke prestatie", werd het optreden van de 22-jarige aanvaller omschreven.

EERSTE HATTRICK
Hoewel Mbappé inmiddels meer dan 50 interlands achter zijn naam heeft staan, is het nog maar zijn eerste hattrick bij de nationale ploeg. Achteraf was hij dan ook bijzonder gelukkig. "We wisten eigenlijk al dat we ons zouden kwalificeren, maar wilden het publiek een mooie show geven. We hadden het niet beter kunnen doen, dit is een perfecte avond", klonk zijn eerste reactie.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Frankrijk is dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

23
23
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

26
26
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

75
75
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

178
178
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

191
191
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

124
124
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

93
93
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

257
257
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

12
12
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

77
77
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

84
84
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

199
199
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

105
105
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

63
63
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

81
81
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

169
169
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

38
38
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

169
169
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

156
156
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

253
253
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

75
75
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

345
345
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

226
226
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

194
194

Meer sportnieuws