Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

door
Monsterlijke Mbappé krijgt historische beoordeling

Frankrijk zal binnen dik een jaar zijn wereldtitel kunnen verdedigen in Qatar. Les Blues plaatsten zich zaterdagavond voor de eindronde door Kazachstan vakkundig door de gehaktmolen te draaien. Uiteindelijk haalden de mannen van bondscoach Didier Deschamps het met een vooroorlogse 8-0-score.


De indrukwekkende aanvalslinie van de Fransen draaide dit keer dan ook op volle toeren. Gouden Bal-kandidaat Karim Benzema nam bijvoorbeeld twee treffers voor zijn rekening. Maar dé man van de avond was ongetwijfeld Kylian Mbappé. De superster van Paris Saint-Germain deed de netten vier keer trillen. Het was voor de eerste keer sinds 1958 dat een speler daarin slaagde in een wedstrijd van de Franse nationale ploeg.

Een historisch optreden dus, dat vond men ook bij L'Equipe. De toonaangevende Franse sportkrant beloonde Mbappé namelijk met een beoordeling van 10/10, terwijl het medium doorgaans toch erg streng is in het geven van cijfers. "Een uitzonderlijke prestatie", werd het optreden van de 22-jarige aanvaller omschreven.

EERSTE HATTRICK
Hoewel Mbappé inmiddels meer dan 50 interlands achter zijn naam heeft staan, is het nog maar zijn eerste hattrick bij de nationale ploeg. Achteraf was hij dan ook bijzonder gelukkig. "We wisten eigenlijk al dat we ons zouden kwalificeren, maar wilden het publiek een mooie show geven. We hadden het niet beter kunnen doen, dit is een perfecte avond", klonk zijn eerste reactie.

LEES OOK: Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Frankrijk is dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

60
60
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

80
80
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

21
21
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

127
127
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

188
188
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

215
215
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

457
457
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

95
95
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

453
453
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

518
518
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

276
276
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

166
166
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

63
63
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

172
172
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

240
240
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

672
672
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

114
114
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

195
195
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

298
298
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

149
149
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

123
123

Meer sportnieuws