Het seizoen in de
Jupiler Pro League zit er bijna op en dat is voor
VoetbalNieuws de ideale gelegenheid om terug te blikken op de competitie. Elke speler werd wekelijks onder de loep genomen en op basis daarvan heeft de redactie een elftal van het jaar opgesteld.
VoetbalNieuws kiest voor een 4-4-2-formatie. Per linie werd er ook een reservespeler aangeduid.
Doelman:
Silvio Proto
Verdediging:
Davy De fauw – Bram Nuytinck – Ryan Donk – Ervin Zukanovic
Middenveld:
Maxime Lestienne – William Vainqueur – Jonathan Delaplace – Thorgan Hazard
Aanval:
Carlos Bacca – Ilombe Mboyo
Reservespelers:
Parfait Mandanda – Kalidou Koulibaly – Bernard Junior Malanda – Jelle Vossen
Francky Dury werd door de redactie verkozen als trainer van het jaar. Ondanks de jonge leeftijd van zijn groep en de beperkte financiële middelen is hij er toch in geslaagd om een erg sterk parcours af te leggen met Zulte Waregem. De club van Dury werd verdienstelijk tweede en heeft tot de laatste wedstrijd meegestreden om de titel.
Korte toelichting per speler:
Proto: Zo gemakkelijk RSC
Anderlecht het had voor nieuwjaar, zo moeilijk werd het na de winterstop. De doelman van Anderlecht toonde zich erg constant dit seizoen en was zelden op een foutje te betrappen. Hij hield meer dan eens zijn ploeg recht.
De fauw: Was als kapitein de leider van Zulte Waregem. De organisatie van
Essevee stond er elke week en daar was hij een belangrijke factor van. Met enkele belangrijke doelpunten en assists was De fauw ook erg bepalend voor zijn team.
Nuytinck: De Nederlander speelde nog maar zijn eerste seizoen in ons land, maar toonde zich als een erg goede voetballer. Een sterke verdediger met een zeer goede passing. Nuytinck zocht steeds de voetballende oplossing.
Donk: Werd bij
Club Brugge zowel in de verdediging als op het middenveld uitgespeeld, maar toonde zich op beide posities belangrijk. Als de Nederlander zijn focus honderd procent op het voetbal legt, is hij misschien wel één van de beste van ons land.
Zukanovic: De Bosnische verdediger maakte de overstap van KV Kortrijk naar AA Gent tijdens de winter en was al een tijdje begeerd wild op de transfermarkt. Zukanovic toonde zich als een goede verdediger die steeds de voetballende oplossing zoekt. Nam ook regelmatig een doelpunt voor zijn rekening.
Lestienne: Ontplofte dit seizoen volledig en was een gesel voor elke verdediging. Lestienne scoorde maar liefst zeventien doelpunten bij
Blauw-Zwart en dat is redelijk veel voor een vleugelspeler. Hij leverde ook veel beslissende assists.
Vainqueur: Mag misschien wel de beste centrale middenvelder van de Jupiler Pro League genoemd worden. Stevig in het duel en een erg goede voetballer. Toonde in de Play-Offs dat hij ook over een uitstekende trap beschikt. Stond vooral op in de topwedstrijden.
Delaplace: Was één van de vele revelaties van Zulte Waregem dit seizoen. Een echte motor op het middenveld met een enorm groot lopend vermogen. Was een erg belangrijke factor in het middenveld van Dury.
Hazard: Deed de naam ‘Hazard’ alle eer aan. Was een niet te missen schakel bij Zulte Waregem en was met zijn acties en goede passing heel beslissend. Wist ook regelmatig een doelpuntje mee te pikken.
Bacca: Werd topschutter in onze eerste klasse met maar liefst 25 doelpunten. Speelt steeds erg slim op het randje van buitenspel en werd meerdere malen onterecht afgevlagd. Had een voet in veel belangrijke doelpunten van
Blauw-Zwart.
Mboyo: Hoewel de supporters zich een tijdje tegen de man hebben gekeerd, was Mboyo toch erg belangrijk voor AA Gent. Toonde zich als leider van het elftal en scoorde negentien doelpunten dit seizoen. Hij had daarmee een groot aandeel in de gewonnen punten van
de Buffalo’s.