Dani Alves helemaal terug: "Als een gek gevochten"

146 stemmen
Dani Alves helemaal terug:

FC Barcelona rondde vrijdag een spraakmakende transfer af. Zo pakte de Catalaanse grootmacht uit met de terugkeer van Dani Alves. De 38-jarige Braziliaan werd transfervrij opgepikt en tekende een contract tot eind dit seizoen, met optie om de overeenkomst met één jaar te verlengen.


Alves zal wel pas vanaf januari speelgerechtigd zijn. Bovendien zal hij nog heel wat werk moeten opknappen om fysiek weer in topvorm te geraken. Eind september liet hij zijn contract bij São Paulo immers ontbinden en sindsdien speelde hij geen officiële wedstrijd meer. Maar zijn terugkeer is wel een relatief goedkope manier om de problemen op de rechtsback-positie te counteren. Bovendien kan hij met al zijn ervaring een ideale mentor voor de relatief jonge kleedkamer worden.

De Braziliaan zelf is alvast zo blij als een kind dat hij weer aan de slag kan gaan bij de club waar hij de beste jaren uit zijn carrière beleefde. Dat blijkt uit zijn eerste reactie via Instagram. "Ik heb bijna vijf jaar lang als een gek gevochten om dit moment te bereiken", klinkt het. "Ik wist niet dat het zo lang zou duren. Ik wist niet dat het zó moeilijk zou zijn, maar ik wist met mijn hart en ziel dat die dag zou komen."

WEER THUIS
Veel aanpassingsproblemen zal Alves niet kennen. Na 8 jaar voor Barça te hebben gespeeld kent hij de club door en door. Bovendien zou hij weer zijn ingetrokken in een woonst die hij behouden had van tijdens zijn eerste passage in Catalonië. "Ik ga naar het huis waar ik nooit vertrek. Ik zei voor mijn vertrek al tegen jullie: ik ben één van jullie en die droom zal eeuwig zijn", richtte hij zich ook nog eens tot de supporters.

LEES OOK: 'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Denkt u dat Alves weer basisspeler zal worden bij Barça?

Meest recent

Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

5
5
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

45
45
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

115
115
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

368
368
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

28
28
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

190
190
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

170
170
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

252
252
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

157
157
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

120
120
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

186
186
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

139
139
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

54
54
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

533
533
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

91
91
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

47
47
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

259
259
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

102
102
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

206
206
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

454
454
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

379
379
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

69
69
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

203
203
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

193
193

Meer sportnieuws