Dani Alves helemaal terug: "Als een gek gevochten"

door
Dani Alves helemaal terug:

FC Barcelona rondde vrijdag een spraakmakende transfer af. Zo pakte de Catalaanse grootmacht uit met de terugkeer van Dani Alves. De 38-jarige Braziliaan werd transfervrij opgepikt en tekende een contract tot eind dit seizoen, met optie om de overeenkomst met één jaar te verlengen.


Alves zal wel pas vanaf januari speelgerechtigd zijn. Bovendien zal hij nog heel wat werk moeten opknappen om fysiek weer in topvorm te geraken. Eind september liet hij zijn contract bij São Paulo immers ontbinden en sindsdien speelde hij geen officiële wedstrijd meer. Maar zijn terugkeer is wel een relatief goedkope manier om de problemen op de rechtsback-positie te counteren. Bovendien kan hij met al zijn ervaring een ideale mentor voor de relatief jonge kleedkamer worden.

De Braziliaan zelf is alvast zo blij als een kind dat hij weer aan de slag kan gaan bij de club waar hij de beste jaren uit zijn carrière beleefde. Dat blijkt uit zijn eerste reactie via Instagram. "Ik heb bijna vijf jaar lang als een gek gevochten om dit moment te bereiken", klinkt het. "Ik wist niet dat het zo lang zou duren. Ik wist niet dat het zó moeilijk zou zijn, maar ik wist met mijn hart en ziel dat die dag zou komen."

WEER THUIS
Veel aanpassingsproblemen zal Alves niet kennen. Na 8 jaar voor Barça te hebben gespeeld kent hij de club door en door. Bovendien zou hij weer zijn ingetrokken in een woonst die hij behouden had van tijdens zijn eerste passage in Catalonië. "Ik ga naar het huis waar ik nooit vertrek. Ik zei voor mijn vertrek al tegen jullie: ik ben één van jullie en die droom zal eeuwig zijn", richtte hij zich ook nog eens tot de supporters.

LEES OOK: 'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

Denkt u dat Alves weer basisspeler zal worden bij Barça?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

390
390
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

28
28
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

108
108
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

459
459
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

45
45
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

105
105
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

180
180
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

70
70
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

156
156
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

479
479
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

68
68
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

29
29
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

193
193
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

250
250
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

509
509
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

194
194
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

166
166
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

94
94
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

78
78
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

393
393
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

100
100
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61

Meer sportnieuws