Dani Alves helemaal terug: "Als een gek gevochten"

146 stemmen
Dani Alves helemaal terug:

FC Barcelona rondde vrijdag een spraakmakende transfer af. Zo pakte de Catalaanse grootmacht uit met de terugkeer van Dani Alves. De 38-jarige Braziliaan werd transfervrij opgepikt en tekende een contract tot eind dit seizoen, met optie om de overeenkomst met één jaar te verlengen.


Alves zal wel pas vanaf januari speelgerechtigd zijn. Bovendien zal hij nog heel wat werk moeten opknappen om fysiek weer in topvorm te geraken. Eind september liet hij zijn contract bij São Paulo immers ontbinden en sindsdien speelde hij geen officiële wedstrijd meer. Maar zijn terugkeer is wel een relatief goedkope manier om de problemen op de rechtsback-positie te counteren. Bovendien kan hij met al zijn ervaring een ideale mentor voor de relatief jonge kleedkamer worden.

De Braziliaan zelf is alvast zo blij als een kind dat hij weer aan de slag kan gaan bij de club waar hij de beste jaren uit zijn carrière beleefde. Dat blijkt uit zijn eerste reactie via Instagram. "Ik heb bijna vijf jaar lang als een gek gevochten om dit moment te bereiken", klinkt het. "Ik wist niet dat het zo lang zou duren. Ik wist niet dat het zó moeilijk zou zijn, maar ik wist met mijn hart en ziel dat die dag zou komen."

WEER THUIS
Veel aanpassingsproblemen zal Alves niet kennen. Na 8 jaar voor Barça te hebben gespeeld kent hij de club door en door. Bovendien zou hij weer zijn ingetrokken in een woonst die hij behouden had van tijdens zijn eerste passage in Catalonië. "Ik ga naar het huis waar ik nooit vertrek. Ik zei voor mijn vertrek al tegen jullie: ik ben één van jullie en die droom zal eeuwig zijn", richtte hij zich ook nog eens tot de supporters.

LEES OOK: 'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

🚀

Denkt u dat Alves weer basisspeler zal worden bij Barça?

Meest recent

De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

1
1
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

56
56
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

40
40
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

425
425
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

30
30
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

180
180
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

161
161
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

377
377
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

374
374
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

338
338
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

69
69
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

98
98
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

159
159
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

195
195
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

157
157
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

132
132
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

253
253
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

508
508
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

319
319
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

32
32
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

148
148

Meer sportnieuws