Dani Alves helemaal terug: "Als een gek gevochten"

door
Dani Alves helemaal terug:

FC Barcelona rondde vrijdag een spraakmakende transfer af. Zo pakte de Catalaanse grootmacht uit met de terugkeer van Dani Alves. De 38-jarige Braziliaan werd transfervrij opgepikt en tekende een contract tot eind dit seizoen, met optie om de overeenkomst met één jaar te verlengen.


Alves zal wel pas vanaf januari speelgerechtigd zijn. Bovendien zal hij nog heel wat werk moeten opknappen om fysiek weer in topvorm te geraken. Eind september liet hij zijn contract bij São Paulo immers ontbinden en sindsdien speelde hij geen officiële wedstrijd meer. Maar zijn terugkeer is wel een relatief goedkope manier om de problemen op de rechtsback-positie te counteren. Bovendien kan hij met al zijn ervaring een ideale mentor voor de relatief jonge kleedkamer worden.

De Braziliaan zelf is alvast zo blij als een kind dat hij weer aan de slag kan gaan bij de club waar hij de beste jaren uit zijn carrière beleefde. Dat blijkt uit zijn eerste reactie via Instagram. "Ik heb bijna vijf jaar lang als een gek gevochten om dit moment te bereiken", klinkt het. "Ik wist niet dat het zo lang zou duren. Ik wist niet dat het zó moeilijk zou zijn, maar ik wist met mijn hart en ziel dat die dag zou komen."

WEER THUIS
Veel aanpassingsproblemen zal Alves niet kennen. Na 8 jaar voor Barça te hebben gespeeld kent hij de club door en door. Bovendien zou hij weer zijn ingetrokken in een woonst die hij behouden had van tijdens zijn eerste passage in Catalonië. "Ik ga naar het huis waar ik nooit vertrek. Ik zei voor mijn vertrek al tegen jullie: ik ben één van jullie en die droom zal eeuwig zijn", richtte hij zich ook nog eens tot de supporters.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Denkt u dat Alves weer basisspeler zal worden bij Barça?

Meest recent

‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

33
33
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

54
54
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

124
124
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

36
36
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

310
310
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

342
342
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

109
109
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

256
256
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

417
417
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

257
257
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

273
273
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

479
479
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

494
494
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

281
281
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

251
251
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

301
301
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

157
157
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

348
348
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

86
86
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

262
262
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

401
401
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

326
326
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

313
313

Meer sportnieuws