Nieuwe leider staat op bij indrukwekkende beloften

door
Nieuwe leider staat op bij indrukwekkende beloften

De Belgische beloften zijn goed op weg om zich te plaatsen voor het EK van 2023. Na vijf speeldagen staan de jongens van bondscoach Jacky Mathijssen immers bovenaan hun poule met het maximum van de punten. Vrijdagavond werden ook de leeftijdsgenoten van Turkije opzij gezet: 2-0.


Over het algemeen werd het een verdiende zege voor de jonge Duivels. Na een knappe assist van Yari Verschaeren opende Michel-Ange Balikwisha de score. En uiteindelijk was het Ignace Van der Brempt die in de extra tijd de eindstand vastlegde van op de stip. Het lukte de Belgen wel pas om na de pauze het verschil te maken. De Turken deden er alles aan om er een veldslag van te maken en leken op voorhand vrede te nemen met een puntje. In de eerst helft wierp die aanpak ook de vruchten af;

Mathijssen gaf achteraf dan ook toe dat hij zich aan de pauze wat zorgen maakte. Maar één speler stelde hem vrijwel meteen gerust. "Op een aantal momenten dacht ik dat we in de val trapten. Maar Loïs Openda zei dat ik me geen zorgen moest maken. "Ik heb alles onder controle, ik weet wat er verwacht wordt", zei hij", werd Mathijssen geciteerd bij Sporza.

NIEUWE LEIDER
Openda werpt zich dus steeds meer op als één van de leiders in deze selectie. De huurling van Club Brugge, die ook dit seizoen voor het Nederlandse Vitesse speelt, was op het veld al één van de dragende krachten. Hij is niet voor niets topschutter in deze campagne met vijf goals. En nu toont Openda dus dat hij ook binnen de kleedkamer een steeds belangrijkere rol speelt.

LEES OOK: Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Openda moet volgend seizoen een nieuwe kans krijgen bij Club ...

Meest recent

Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

0
0
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

18
18
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

92
92
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

49
49
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

166
166
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

74
74
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

103
103
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

79
79
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

91
91
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

278
278
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

36
36
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

489
489
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

295
295
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

111
111
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

147
147
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

254
254
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

107
107
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

75
75
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

161
161
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

44
44
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

364
364
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

140
140
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

482
482

Meer sportnieuws