'Xavi zet Barça op weg naar transferklapper'

door
'Xavi zet Barça op weg naar transferklapper'

Sinds begin deze week heeft Xavi Hernandez de sportieve touwtjes stevig in handen bij FC Barcelona. Vrijdag werd zelfs de eerste aanwinst onder zijn bewind binnengehaald: zo keerde Dani Alves op zijn 38ste terug naar Camp Nou. Maar de nieuwe trainer mikt op nog veel meer versterking.


Xavi wil vooral meer diepgang op de flanken aan zijn selectie toevoegen. En daarvoor heeft hij één topdoelwit bovenaan zijn verlanglijstje staan: Raheem Sterling. De Spaanse trainer is langer een bewonderaar van de winger van Manchester City. Door de financiële problemen van de Catalanen leek hij echter onhaalbaar voor Barça. Maar het aandringen van Xavi blijkt zijn vruchten af te werpen.

Zo meldt The Times dat Sterling behoorlijk gecharmeerd is door de interesse en een winterse overgang naar Camp Nou best ziet zitten. De international is de voorbije maanden van het voorplan geraakt bij City, hij wil vooral naar een club waar hij meer speelminuten kan maken. Ook maakte Sterling er nooit een geheim van dat hij openstaat voor een buitenlands avontuur.

HUURDEAL?
De vraag is echter hoe Barcelona zijn komst zou financieren. Door de financiële perikelen lijkt een definitieve transfer niet aan de orde. Maar The Times sluit een huurdeal niet op voorhand uit. Iets wat City immers niet slecht zou uitkomen. Op die manier kan Sterling zich een half seizoen in de kijker spelen en zijn marktwaarde weer opkrikken. Komende zomer gaat hij namelijk zijn laatste contractjaar in en behoudens een verlenging, moeten de Engelsen hem dan verkopen. Camp Nou vormt in dat geval alvast een fraai uitstalraam.

LEES OOK: ‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Sterling zou een vaste basisspeler zijn bij dit Barça ...

Meest recent

Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

17
17
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

23
23
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

25
25
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

54
54
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

192
192
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

171
171
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

56
56
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

50
50
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

222
222
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

416
416
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

375
375
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

102
102
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

368
368
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

54
54
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

140
140
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

121
121
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

272
272
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

153
153
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

149
149
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

232
232
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

649
649
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

514
514

Meer sportnieuws