'Xavi zet Barça op weg naar transferklapper'

233 stemmen
'Xavi zet Barça op weg naar transferklapper'

Sinds begin deze week heeft Xavi Hernandez de sportieve touwtjes stevig in handen bij FC Barcelona. Vrijdag werd zelfs de eerste aanwinst onder zijn bewind binnengehaald: zo keerde Dani Alves op zijn 38ste terug naar Camp Nou. Maar de nieuwe trainer mikt op nog veel meer versterking.


Xavi wil vooral meer diepgang op de flanken aan zijn selectie toevoegen. En daarvoor heeft hij één topdoelwit bovenaan zijn verlanglijstje staan: Raheem Sterling. De Spaanse trainer is langer een bewonderaar van de winger van Manchester City. Door de financiële problemen van de Catalanen leek hij echter onhaalbaar voor Barça. Maar het aandringen van Xavi blijkt zijn vruchten af te werpen.

Zo meldt The Times dat Sterling behoorlijk gecharmeerd is door de interesse en een winterse overgang naar Camp Nou best ziet zitten. De international is de voorbije maanden van het voorplan geraakt bij City, hij wil vooral naar een club waar hij meer speelminuten kan maken. Ook maakte Sterling er nooit een geheim van dat hij openstaat voor een buitenlands avontuur.

HUURDEAL?
De vraag is echter hoe Barcelona zijn komst zou financieren. Door de financiële perikelen lijkt een definitieve transfer niet aan de orde. Maar The Times sluit een huurdeal niet op voorhand uit. Iets wat City immers niet slecht zou uitkomen. Op die manier kan Sterling zich een half seizoen in de kijker spelen en zijn marktwaarde weer opkrikken. Komende zomer gaat hij namelijk zijn laatste contractjaar in en behoudens een verlenging, moeten de Engelsen hem dan verkopen. Camp Nou vormt in dat geval alvast een fraai uitstalraam.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Sterling zou een vaste basisspeler zijn bij dit Barça ...

Meest recent

Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

18
18
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

13
13
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

38
38
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

9
9
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

64
64
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

91
91
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

197
197
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

388
388
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

48
48
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

156
156
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

324
324
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

779
779
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

111
111
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

312
312
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

162
162
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

611
611
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

546
546
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

161
161
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

341
341
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

51
51
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

216
216
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

512
512
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

669
669
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

66
66

Meer sportnieuws