Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

456 stemmen
Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

De Rode Duivels trainen vrijdagavond nog een laatste keer in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Estland. Enkel uren voor die sessie meldde bondscoach Roberto Martinez zich voor zijn traditionele persconferentie van daags voor de match. Daarin bevestigde hij dat Christian Benteke zal starten in de basisploeg.


De spits van Crystal Palace profiteert zo optimaal van de blessures bij Romelu Lukaku en Michy Batshuayi. Nochtans had Martinez ook een aantal andere alternatieven achter de hand. Charles De Ketelaere bijvoorbeeld. De jonkie wordt dit seizoen bij Club Brugge doorgaans ook uitgespeeld als puntenaanvaller en liet in die rol al heel wat mooie dingen zien. Ook zijn invalbeurt in de troostfinale van de Nations League oogde veelbelovend. Desondanks lijkt hij tegen Estland andermaal vrede te moeten nemen met een plekje op de bank.

Nochtans is Martinez behoorlijk enthousiast over de 20-jarige. Dat bleek uit de uitleg van de bondscoach tijdens zijn persbabbel. "Op menselijk vlak zie ik een al een heel ervaren speler in hem. Het is indrukwekkend. Hij is een fantastische voetballer in balbezit. Technisch gezien maakt hij ook uitstekend gebruik van beide voeten. Een hij leest het aanvallende spel op een exceptioneel niveau. Dat heb nog niet vaak gezien bij een Belgische speler van die leeftijd", haalde de bondscoach zijn loftrompet boven.

GEEN VASTE POSITIE
Wat voorlopig wel in zijn nadeel speelt, is het feit dat momenteel niet duidelijk is in welke rol CDK het beste past. Martinez benadrukte dat hij in zijn prille carrière al verschillende posities bekleedde, van vleugelback tot diepe spits. "Bij de Rode Duivels rendeert hij momenteel beste als er nog een diepe spits naast hem staat. Wij spelen vaak op balbezit tegen een laag blok, het maakt een groot verschil als hij dan vaak in de bal kan komen. Maar in specifieke wedstrijden kan zeker ook zelf als nummer 9 spelen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: 'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

De Ketelaere moet starten tegen Wales ...

Meest recent

België in de ban van Doku: laatste nieuws uit Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

18
18
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

252
252
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

126
126
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

326
326
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

84
84
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

26
26
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

88
88
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

114
114
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

496
496
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

412
412
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

188
188
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

57
57
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

32
32
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

40
40
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

562
562
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

209
209
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

97
97
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

174
174
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

43
43
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

745
745
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

128
128
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

539
539

Meer sportnieuws