Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

456
Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

De Rode Duivels trainen vrijdagavond nog een laatste keer in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Estland. Enkel uren voor die sessie meldde bondscoach Roberto Martinez zich voor zijn traditionele persconferentie van daags voor de match. Daarin bevestigde hij dat Christian Benteke zal starten in de basisploeg.


De spits van Crystal Palace profiteert zo optimaal van de blessures bij Romelu Lukaku en Michy Batshuayi. Nochtans had Martinez ook een aantal andere alternatieven achter de hand. Charles De Ketelaere bijvoorbeeld. De jonkie wordt dit seizoen bij Club Brugge doorgaans ook uitgespeeld als puntenaanvaller en liet in die rol al heel wat mooie dingen zien. Ook zijn invalbeurt in de troostfinale van de Nations League oogde veelbelovend. Desondanks lijkt hij tegen Estland andermaal vrede te moeten nemen met een plekje op de bank.

Nochtans is Martinez behoorlijk enthousiast over de 20-jarige. Dat bleek uit de uitleg van de bondscoach tijdens zijn persbabbel. "Op menselijk vlak zie ik een al een heel ervaren speler in hem. Het is indrukwekkend. Hij is een fantastische voetballer in balbezit. Technisch gezien maakt hij ook uitstekend gebruik van beide voeten. Een hij leest het aanvallende spel op een exceptioneel niveau. Dat heb nog niet vaak gezien bij een Belgische speler van die leeftijd", haalde de bondscoach zijn loftrompet boven.

GEEN VASTE POSITIE
Wat voorlopig wel in zijn nadeel speelt, is het feit dat momenteel niet duidelijk is in welke rol CDK het beste past. Martinez benadrukte dat hij in zijn prille carrière al verschillende posities bekleedde, van vleugelback tot diepe spits. "Bij de Rode Duivels rendeert hij momenteel beste als er nog een diepe spits naast hem staat. Wij spelen vaak op balbezit tegen een laag blok, het maakt een groot verschil als hij dan vaak in de bal kan komen. Maar in specifieke wedstrijden kan zeker ook zelf als nummer 9 spelen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: ‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

De Ketelaere moet starten tegen Wales ...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

446
446
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

170
170
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

38
38
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

23
23
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

101
101
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

217
217
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

171
171
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

217
217
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1175
1175
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

46
46
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

311
311
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

68
68
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

181
181
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

367
367

Meer sportnieuws