Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

456 stemmen
Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

De Rode Duivels trainen vrijdagavond nog een laatste keer in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Estland. Enkel uren voor die sessie meldde bondscoach Roberto Martinez zich voor zijn traditionele persconferentie van daags voor de match. Daarin bevestigde hij dat Christian Benteke zal starten in de basisploeg.


De spits van Crystal Palace profiteert zo optimaal van de blessures bij Romelu Lukaku en Michy Batshuayi. Nochtans had Martinez ook een aantal andere alternatieven achter de hand. Charles De Ketelaere bijvoorbeeld. De jonkie wordt dit seizoen bij Club Brugge doorgaans ook uitgespeeld als puntenaanvaller en liet in die rol al heel wat mooie dingen zien. Ook zijn invalbeurt in de troostfinale van de Nations League oogde veelbelovend. Desondanks lijkt hij tegen Estland andermaal vrede te moeten nemen met een plekje op de bank.

Nochtans is Martinez behoorlijk enthousiast over de 20-jarige. Dat bleek uit de uitleg van de bondscoach tijdens zijn persbabbel. "Op menselijk vlak zie ik een al een heel ervaren speler in hem. Het is indrukwekkend. Hij is een fantastische voetballer in balbezit. Technisch gezien maakt hij ook uitstekend gebruik van beide voeten. Een hij leest het aanvallende spel op een exceptioneel niveau. Dat heb nog niet vaak gezien bij een Belgische speler van die leeftijd", haalde de bondscoach zijn loftrompet boven.

GEEN VASTE POSITIE
Wat voorlopig wel in zijn nadeel speelt, is het feit dat momenteel niet duidelijk is in welke rol CDK het beste past. Martinez benadrukte dat hij in zijn prille carrière al verschillende posities bekleedde, van vleugelback tot diepe spits. "Bij de Rode Duivels rendeert hij momenteel beste als er nog een diepe spits naast hem staat. Wij spelen vaak op balbezit tegen een laag blok, het maakt een groot verschil als hij dan vaak in de bal kan komen. Maar in specifieke wedstrijden kan zeker ook zelf als nummer 9 spelen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

De Ketelaere moet starten tegen Wales ...

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

10
10
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

358
358
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

100
100
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

53
53
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

72
72
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

67
67
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

67
67
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

195
195
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

83
83
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

310
310
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

88
88
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

122
122
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

497
497
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

161
161
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

58
58
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

312
312
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

240
240
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

124
124
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

179
179
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

460
460
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

83
83
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

556
556
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

128
128

Meer sportnieuws