Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

door
Martinez speelt open kaart over situatie De Ketelaere

De Rode Duivels trainen vrijdagavond nog een laatste keer in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Estland. Enkel uren voor die sessie meldde bondscoach Roberto Martinez zich voor zijn traditionele persconferentie van daags voor de match. Daarin bevestigde hij dat Christian Benteke zal starten in de basisploeg.


De spits van Crystal Palace profiteert zo optimaal van de blessures bij Romelu Lukaku en Michy Batshuayi. Nochtans had Martinez ook een aantal andere alternatieven achter de hand. Charles De Ketelaere bijvoorbeeld. De jonkie wordt dit seizoen bij Club Brugge doorgaans ook uitgespeeld als puntenaanvaller en liet in die rol al heel wat mooie dingen zien. Ook zijn invalbeurt in de troostfinale van de Nations League oogde veelbelovend. Desondanks lijkt hij tegen Estland andermaal vrede te moeten nemen met een plekje op de bank.

Nochtans is Martinez behoorlijk enthousiast over de 20-jarige. Dat bleek uit de uitleg van de bondscoach tijdens zijn persbabbel. "Op menselijk vlak zie ik een al een heel ervaren speler in hem. Het is indrukwekkend. Hij is een fantastische voetballer in balbezit. Technisch gezien maakt hij ook uitstekend gebruik van beide voeten. Een hij leest het aanvallende spel op een exceptioneel niveau. Dat heb nog niet vaak gezien bij een Belgische speler van die leeftijd", haalde de bondscoach zijn loftrompet boven.

GEEN VASTE POSITIE
Wat voorlopig wel in zijn nadeel speelt, is het feit dat momenteel niet duidelijk is in welke rol CDK het beste past. Martinez benadrukte dat hij in zijn prille carrière al verschillende posities bekleedde, van vleugelback tot diepe spits. "Bij de Rode Duivels rendeert hij momenteel beste als er nog een diepe spits naast hem staat. Wij spelen vaak op balbezit tegen een laag blok, het maakt een groot verschil als hij dan vaak in de bal kan komen. Maar in specifieke wedstrijden kan zeker ook zelf als nummer 9 spelen", aldus de bondscoach.

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

De Ketelaere moet starten tegen Wales ...

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

140
140
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

88
88
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

47
47
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

102
102
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

19
19
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

76
76
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

234
234
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

66
66
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

111
111
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

160
160
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

172
172
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

83
83
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

77
77
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

207
207
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

249
249
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

151
151
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

200
200
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

178
178
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

350
350
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

101
101
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

461
461
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

358
358

Meer sportnieuws