Cercle tankt broodnodig vertrouwen voor degradatiestrijd

door
Cercle tankt broodnodig vertrouwen voor degradatiestrijd

De reguliere competitie is intussen bijna halfweg en dus worden de verhoudingen in de Jupiler Pro League stilaan duidelijk. Onderaan het klassement wacht Beerschot na een 6 op 42 nog een zware strijd om van de laatste plaats weg te raken, maar ook Cercle Brugge zit in vieze papieren. De Vereniging pakte amper tien punten en is daarmee op de voorlaatste plaats beland.


De achterstand van drie punten op Seraing, dat op de veilige zestiende plaats staat, is wel nog speelbaar. Maar Yves Vanderhaeghe zal zich ongetwijfeld zorgen maken over het feit dat zijn ploeg zichzelf te vaak niet beloont voor het goede spel. Dat was bijvoorbeeld vorig weekend nog het geval. Cercle speelde toen sterk in Genk, maar vergat zijn voorsprong uit te diepen en slikte in de slotminuten nog een zure gelijkmaker.

Maar vrijdag heeft Cercle nog eens broodnodig vertrouwen getankt. Het werkte, uiteraard zonder zijn internationals, een oefenwedstrijd af tegen Moeskroen. De rode lantaarn uit 1B, die wel zijn laatste twee wedstrijden gewonnen had, kreeg een stevige 5-1 om de oren.

JONKIES
Extra opsteker daarbij is dat de jonkies zich ook in de kijker wisten te spelen. De 19-jarige Wolf Ackx opende na iets meer dan een kwartier de score en nog voor rust zette Millan Cercle helemaal op rozen. In de tweede helft diepte Kanouté de score verder uit, alvorens Mohamed op strafschop kon milderen voor Moeskroen. Sampers (20) herstelde de kloof echter meteen en Waldo zette de uiteindelijke eindstand op het bord.


LEES OOK: JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Moet Cercle zijn jeugd meer kansen geven?

Meest recent

Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

12
12
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

46
46
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

192
192
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

152
152
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

65
65
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

207
207
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

58
58
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

74
74
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

256
256
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

128
128
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

222
222
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

565
565
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

100
100
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

475
475
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

144
144
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

204
204
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

153
153
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

140
140
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

400
400
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

147
147
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

617
617
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

207
207
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

287
287

Meer sportnieuws