Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

door
Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

De Rode Duivels komen aanstaande zaterdag pas in actie, maar ook donderdagavond stonden al verschillende WK-kwalificatieduels op het programma. En het Zweden van superster Zlatan Ibrahimovic liet daarin een pijnlijke misstap noteren. Zo verloren de Scandinaviërs onverwacht van Georgië, waardoor de WK-deelname serieus op de helling komt te staan.


Zweden was tot dusver bezig aan een sterke campagne. Met 15 op 18 stonden ze helemaal bovenaan hun poule, met een voorsprong van twee punten op eerste achtervolger Spanje. Tijdens de slotspeeldag van aanstaande zondag wacht bovendien een rechtstreeks duel tegen La Roja. Indien Zweden de verwachte drie punten pakte tegen Georgië, zou een gelijkspel tegen de Spanjaarden sowieso volstaan voor het WK-ticket.

Maar in het Georgische Batoemi liep het helemaal mis. Bondscoach Janne Andersson kon nochtans terug beschikken over Ibrahimovic, die meteen weer in de basis startte. Maar de spits van AC Milan maakte geen goede beurt en tekende meteen voor enkele missers. Ook ploegmaats Alexander Isak, Victor Lindelöf, Viktor Claesson en Emil Forsberg zagen hoe hun kansen geen doelpunten opleverden.

KOUDE DOUCHE
Die missers kwam Zweden uiteindelijk duur te staan. Dankzij twee treffers van Khvicha Kvaratskhelia haalde Georgië het namelijk met 2-0. Een bijzonder pijnlijke nederlaag voor Ibrahimovic en co. Als Spanje later op de avond wint in Griekenland, nemen de mannen van bondscoach Luis Enrique de leidersplaats over. In dat geval moet Zweden zondag winnen op Spaanse bodem om alsnog de groepswinst te pakken.

Wie wint deze groep?

Meest recent

Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

5
5
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

45
45
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

400
400
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

234
234
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

227
227
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

227
227
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

398
398
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

125
125
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

47
47
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

73
73
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

335
335
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

43
43
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

464
464
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

413
413
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

81
81
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

292
292
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

209
209
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

304
304
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

158
158
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

365
365
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

290
290

Meer sportnieuws