Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

door
Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

De Rode Duivels komen aanstaande zaterdag pas in actie, maar ook donderdagavond stonden al verschillende WK-kwalificatieduels op het programma. En het Zweden van superster Zlatan Ibrahimovic liet daarin een pijnlijke misstap noteren. Zo verloren de Scandinaviërs onverwacht van Georgië, waardoor de WK-deelname serieus op de helling komt te staan.


Zweden was tot dusver bezig aan een sterke campagne. Met 15 op 18 stonden ze helemaal bovenaan hun poule, met een voorsprong van twee punten op eerste achtervolger Spanje. Tijdens de slotspeeldag van aanstaande zondag wacht bovendien een rechtstreeks duel tegen La Roja. Indien Zweden de verwachte drie punten pakte tegen Georgië, zou een gelijkspel tegen de Spanjaarden sowieso volstaan voor het WK-ticket.

Maar in het Georgische Batoemi liep het helemaal mis. Bondscoach Janne Andersson kon nochtans terug beschikken over Ibrahimovic, die meteen weer in de basis startte. Maar de spits van AC Milan maakte geen goede beurt en tekende meteen voor enkele missers. Ook ploegmaats Alexander Isak, Victor Lindelöf, Viktor Claesson en Emil Forsberg zagen hoe hun kansen geen doelpunten opleverden.

KOUDE DOUCHE
Die missers kwam Zweden uiteindelijk duur te staan. Dankzij twee treffers van Khvicha Kvaratskhelia haalde Georgië het namelijk met 2-0. Een bijzonder pijnlijke nederlaag voor Ibrahimovic en co. Als Spanje later op de avond wint in Griekenland, nemen de mannen van bondscoach Luis Enrique de leidersplaats over. In dat geval moet Zweden zondag winnen op Spaanse bodem om alsnog de groepswinst te pakken.

Wie wint deze groep?

Meest recent

Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

9
9
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

7
7
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

68
68
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

224
224
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

163
163
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

71
71
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

214
214
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

65
65
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

75
75
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

269
269
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

135
135
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

236
236
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

587
587
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

101
101
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

483
483
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

147
147
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

205
205
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

154
154
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

21
21
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

145
145
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

405
405
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

149
149
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

619
619

Meer sportnieuws