Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

door
Zweden gooit WK te grabbel met pijnlijke nederlaag

De Rode Duivels komen aanstaande zaterdag pas in actie, maar ook donderdagavond stonden al verschillende WK-kwalificatieduels op het programma. En het Zweden van superster Zlatan Ibrahimovic liet daarin een pijnlijke misstap noteren. Zo verloren de Scandinaviërs onverwacht van Georgië, waardoor de WK-deelname serieus op de helling komt te staan.


Zweden was tot dusver bezig aan een sterke campagne. Met 15 op 18 stonden ze helemaal bovenaan hun poule, met een voorsprong van twee punten op eerste achtervolger Spanje. Tijdens de slotspeeldag van aanstaande zondag wacht bovendien een rechtstreeks duel tegen La Roja. Indien Zweden de verwachte drie punten pakte tegen Georgië, zou een gelijkspel tegen de Spanjaarden sowieso volstaan voor het WK-ticket.

Maar in het Georgische Batoemi liep het helemaal mis. Bondscoach Janne Andersson kon nochtans terug beschikken over Ibrahimovic, die meteen weer in de basis startte. Maar de spits van AC Milan maakte geen goede beurt en tekende meteen voor enkele missers. Ook ploegmaats Alexander Isak, Victor Lindelöf, Viktor Claesson en Emil Forsberg zagen hoe hun kansen geen doelpunten opleverden.

KOUDE DOUCHE
Die missers kwam Zweden uiteindelijk duur te staan. Dankzij twee treffers van Khvicha Kvaratskhelia haalde Georgië het namelijk met 2-0. Een bijzonder pijnlijke nederlaag voor Ibrahimovic en co. Als Spanje later op de avond wint in Griekenland, nemen de mannen van bondscoach Luis Enrique de leidersplaats over. In dat geval moet Zweden zondag winnen op Spaanse bodem om alsnog de groepswinst te pakken.

Wie wint deze groep?

Meest recent

De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

3
3
Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

1
1
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

60
60
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

214
214
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

124
124
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

610
610
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

118
118
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

87
87
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

108
108
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

171
171
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

577
577
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

37
37
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

306
306
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

221
221
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

161
161
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

368
368
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

188
188
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

65
65
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

45
45
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

281
281
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

92
92
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

348
348
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

181
181
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

47
47
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

308
308

Meer sportnieuws