'Kompany begaat blunder met Refaelov'

door
'Kompany begaat blunder met Refaelov'

De interlandbreak komt niet ongelegen voor Anderlecht, waar de mot er de voorbije weken weer stevig inzat. Op bezoek bij Antwerp konden de Brusselaars afgelopen zondag per slot van rekening nauwelijks een vuist maken. Achteraf kwamen de beslissingen van Vincent Kompany zowel intern als extern dan ook onder vuur te liggen.


Zo stellen diverse analisten en bestuursleden zich vragen bij een aantal van diens tactische keuzes, waaronder zijn koppigheid om vast te houden aan een 4-2-2-2 systeem. Iets wat blijkbaar in de kleedkamer eveneens een thema vormt. Daar zouden enkele spelers naar verluidt bovendien niet helemaal tevreden zijn met Kompany zijn wisselpolitiek. Op de Bosuil zat bijvoorbeeld Benito Raman tot zijn eigen verbazing opnieuw op de bank.

Hetzelfde geldt voor Lior Refaelov, die de Great Old vorige zomer nog inruilde voor Paars-Wit. Na een vlotte start in het Lotto Park heeft de 35-jarige Israëliër het de laatste tijd echter een pak moeilijker om zijn stempel te drukken. Dat hij tegen zijn ex-ploeg, waar de spelverdeler in januari nog de Gouden Schoen in ontvangst mocht nemen, wederom niet aan de aftrap verscheen was gezien de omstandigheden dan ook niet geheel verrassend.

AANKLOPPEN BIJ KOMPANY
Daar is Marc Degryse het echter niet mee eens. Volgens hem beging Kompany immers een blunder door Refaelov achter de hand te houden. "Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?", klinkt het onder meer in Het Laatste Nieuws. Daar maant de analist de ancien tevens aan om bij Kompany eens zijn beklag te doen over de huidige veldbezetting, waarin niet alleen hij maar ook een paar andere spelers niet volledig tot hun recht komen.

LEES OOK: Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

Refaelov had tegen Antwerp altijd aan de aftrap moeten staan

Meest recent

‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

27
27
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

17
17
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

47
47
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

76
76
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

66
66
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

40
40
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

52
52
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

113
113
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

32
32
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

132
132
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

28
28
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

108
108
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

188
188
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

61
61
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

296
296
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

180
180
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

182
182
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

123
123
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

88
88
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

117
117
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

47
47
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

255
255
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

263
263
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

248
248

Meer sportnieuws