'Kompany begaat blunder met Refaelov'

door
'Kompany begaat blunder met Refaelov'

De interlandbreak komt niet ongelegen voor Anderlecht, waar de mot er de voorbije weken weer stevig inzat. Op bezoek bij Antwerp konden de Brusselaars afgelopen zondag per slot van rekening nauwelijks een vuist maken. Achteraf kwamen de beslissingen van Vincent Kompany zowel intern als extern dan ook onder vuur te liggen.


Zo stellen diverse analisten en bestuursleden zich vragen bij een aantal van diens tactische keuzes, waaronder zijn koppigheid om vast te houden aan een 4-2-2-2 systeem. Iets wat blijkbaar in de kleedkamer eveneens een thema vormt. Daar zouden enkele spelers naar verluidt bovendien niet helemaal tevreden zijn met Kompany zijn wisselpolitiek. Op de Bosuil zat bijvoorbeeld Benito Raman tot zijn eigen verbazing opnieuw op de bank.

Hetzelfde geldt voor Lior Refaelov, die de Great Old vorige zomer nog inruilde voor Paars-Wit. Na een vlotte start in het Lotto Park heeft de 35-jarige Israëliër het de laatste tijd echter een pak moeilijker om zijn stempel te drukken. Dat hij tegen zijn ex-ploeg, waar de spelverdeler in januari nog de Gouden Schoen in ontvangst mocht nemen, wederom niet aan de aftrap verscheen was gezien de omstandigheden dan ook niet geheel verrassend.

AANKLOPPEN BIJ KOMPANY
Daar is Marc Degryse het echter niet mee eens. Volgens hem beging Kompany immers een blunder door Refaelov achter de hand te houden. "Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?", klinkt het onder meer in Het Laatste Nieuws. Daar maant de analist de ancien tevens aan om bij Kompany eens zijn beklag te doen over de huidige veldbezetting, waarin niet alleen hij maar ook een paar andere spelers niet volledig tot hun recht komen.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Refaelov had tegen Antwerp altijd aan de aftrap moeten staan

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

6
6
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

51
51
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

72
72
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

95
95
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

236
236
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

50
50
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

505
505
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

271
271
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

112
112
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

277
277
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

199
199
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

350
350
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

340
340
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

462
462
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

206
206
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

96
96
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

406
406
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

372
372
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

284
284
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

220
220
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

165
165

Meer sportnieuws