'Kompany begaat blunder met Refaelov'

door
'Kompany begaat blunder met Refaelov'

De interlandbreak komt niet ongelegen voor Anderlecht, waar de mot er de voorbije weken weer stevig inzat. Op bezoek bij Antwerp konden de Brusselaars afgelopen zondag per slot van rekening nauwelijks een vuist maken. Achteraf kwamen de beslissingen van Vincent Kompany zowel intern als extern dan ook onder vuur te liggen.


Zo stellen diverse analisten en bestuursleden zich vragen bij een aantal van diens tactische keuzes, waaronder zijn koppigheid om vast te houden aan een 4-2-2-2 systeem. Iets wat blijkbaar in de kleedkamer eveneens een thema vormt. Daar zouden enkele spelers naar verluidt bovendien niet helemaal tevreden zijn met Kompany zijn wisselpolitiek. Op de Bosuil zat bijvoorbeeld Benito Raman tot zijn eigen verbazing opnieuw op de bank.

Hetzelfde geldt voor Lior Refaelov, die de Great Old vorige zomer nog inruilde voor Paars-Wit. Na een vlotte start in het Lotto Park heeft de 35-jarige Israëliër het de laatste tijd echter een pak moeilijker om zijn stempel te drukken. Dat hij tegen zijn ex-ploeg, waar de spelverdeler in januari nog de Gouden Schoen in ontvangst mocht nemen, wederom niet aan de aftrap verscheen was gezien de omstandigheden dan ook niet geheel verrassend.

AANKLOPPEN BIJ KOMPANY
Daar is Marc Degryse het echter niet mee eens. Volgens hem beging Kompany immers een blunder door Refaelov achter de hand te houden. "Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?", klinkt het onder meer in Het Laatste Nieuws. Daar maant de analist de ancien tevens aan om bij Kompany eens zijn beklag te doen over de huidige veldbezetting, waarin niet alleen hij maar ook een paar andere spelers niet volledig tot hun recht komen.

LEES OOK: Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Refaelov had tegen Antwerp altijd aan de aftrap moeten staan

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

43
43
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

84
84
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

135
135
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

281
281
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

103
103
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

48
48
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

538
538
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

309
309
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

127
127
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

308
308
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

858
858
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

325
325
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

118
118
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

338
338
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

343
343
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

129
129
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

171
171
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws