Union plots écht titelkandidaat: "Om achterover te vallen"

door
Union plots écht titelkandidaat:

Uiteraard duurt het seizoen nog lang en volgen straks ook de Play-Offs, maar met 14 speeldagen op teller kunnen nu al de nodige conclusies getrokken. Zo lijkt dé revelatie van het seizoen nu al bekend. Promovendus Union SG staat immers nog steeds alleen aan de kop van het klassement.


De ploeg van coach Felice Mazzu maakte een goede start in de Jupiler Pro League en ging tijdens de eerste weken door op het kampioenen-elan van vorig seizoen. Zowat alle waarnemers gingen er vanuit dat Brusselaars vanzelf zouden terugvallen. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval. Union blijft op hoog niveau presteren en kent zelden een mindere dag. Inmiddels hebben ze zelfs al een kloofje van vier punten geslagen op hun eerste achtervolgers.

En zo begint de promovendus zich stilaan als een echte titelkandidaat te profileren. "Na de match tegen Gent, waar ze met veel geluk winnen, twijfelde ik nog altijd of ze wel kampioen kunnen worden", stelt analist Wim De Coninck bij de Eleven Insiders-podcast. "Maar als je dan Charleroi, de ploeg met de tweede minste tegendoelpunten, een 4-0-pandoering geeft ... . Ze wonnen al met 4-0 van Standard, 0-2 op Gent, ... dat zijn toch uitslagen om achterover te vallen."

KLEINE SELECTIE
Union scoorde na 14 speeldagen bovendien het meeste doelpunten en kreeg er de minste tegen. Cijfers om kampioen te worden dus. Bovendien komt er een op papier minder moeilijke reeks aan. Maar de Brusselaars hebben één groot nadeel. Zo is de kern vrij beperkt in de breedte. Moesten straks enkele sterkhouders geblesseerd uitvallen, is het maar de vraag of zij op gepaste wijze vervangen kunnen worden. Langs de andere kant is Union inmiddels uitgeschakeld in de Croky Cup en krijgt het dus wat extra rust. En wanneer de club bij nieuwjaar nog steeds op titelkoers zit, zullen de rijke eigenaars allicht ook wat extra transferbudget voorzien.

LEES OOK: Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

Denkt u dat Union echt kampioen kan worden?

Meest recent

Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

22
22
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

21
21
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

27
27
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

27
27
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

37
37
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

90
90
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

121
121
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

68
68
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

248
248
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

163
163
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

202
202
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

141
141
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

151
151
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

194
194
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

52
52
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

982
982
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

95
95
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

381
381
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

95
95
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

408
408
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

402
402
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

69
69
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

210
210
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

159
159

Meer sportnieuws