Union plots écht titelkandidaat: "Om achterover te vallen"

282 stemmen
Union plots écht titelkandidaat:

Uiteraard duurt het seizoen nog lang en volgen straks ook de Play-Offs, maar met 14 speeldagen op teller kunnen nu al de nodige conclusies getrokken. Zo lijkt dé revelatie van het seizoen nu al bekend. Promovendus Union SG staat immers nog steeds alleen aan de kop van het klassement.


De ploeg van coach Felice Mazzu maakte een goede start in de Jupiler Pro League en ging tijdens de eerste weken door op het kampioenen-elan van vorig seizoen. Zowat alle waarnemers gingen er vanuit dat Brusselaars vanzelf zouden terugvallen. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval. Union blijft op hoog niveau presteren en kent zelden een mindere dag. Inmiddels hebben ze zelfs al een kloofje van vier punten geslagen op hun eerste achtervolgers.

En zo begint de promovendus zich stilaan als een echte titelkandidaat te profileren. "Na de match tegen Gent, waar ze met veel geluk winnen, twijfelde ik nog altijd of ze wel kampioen kunnen worden", stelt analist Wim De Coninck bij de Eleven Insiders-podcast. "Maar als je dan Charleroi, de ploeg met de tweede minste tegendoelpunten, een 4-0-pandoering geeft ... . Ze wonnen al met 4-0 van Standard, 0-2 op Gent, ... dat zijn toch uitslagen om achterover te vallen."

KLEINE SELECTIE
Union scoorde na 14 speeldagen bovendien het meeste doelpunten en kreeg er de minste tegen. Cijfers om kampioen te worden dus. Bovendien komt er een op papier minder moeilijke reeks aan. Maar de Brusselaars hebben één groot nadeel. Zo is de kern vrij beperkt in de breedte. Moesten straks enkele sterkhouders geblesseerd uitvallen, is het maar de vraag of zij op gepaste wijze vervangen kunnen worden. Langs de andere kant is Union inmiddels uitgeschakeld in de Croky Cup en krijgt het dus wat extra rust. En wanneer de club bij nieuwjaar nog steeds op titelkoers zit, zullen de rijke eigenaars allicht ook wat extra transferbudget voorzien.

LEES OOK: Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Denkt u dat Union echt kampioen kan worden?

Meest recent

Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

1
1
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

17
17
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

66
66
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

128
128
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

178
178
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

163
163
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

78
78
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

199
199
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

35
35
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

182
182
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

622
622
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

587
587
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

100
100
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

187
187
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

268
268
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

382
382
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

212
212
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

83
83
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

739
739
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

153
153
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1388
1388
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

337
337
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

473
473

Meer sportnieuws