Union plots écht titelkandidaat: "Om achterover te vallen"

282 stemmen
Union plots écht titelkandidaat:

Uiteraard duurt het seizoen nog lang en volgen straks ook de Play-Offs, maar met 14 speeldagen op teller kunnen nu al de nodige conclusies getrokken. Zo lijkt dé revelatie van het seizoen nu al bekend. Promovendus Union SG staat immers nog steeds alleen aan de kop van het klassement.


De ploeg van coach Felice Mazzu maakte een goede start in de Jupiler Pro League en ging tijdens de eerste weken door op het kampioenen-elan van vorig seizoen. Zowat alle waarnemers gingen er vanuit dat Brusselaars vanzelf zouden terugvallen. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval. Union blijft op hoog niveau presteren en kent zelden een mindere dag. Inmiddels hebben ze zelfs al een kloofje van vier punten geslagen op hun eerste achtervolgers.

En zo begint de promovendus zich stilaan als een echte titelkandidaat te profileren. "Na de match tegen Gent, waar ze met veel geluk winnen, twijfelde ik nog altijd of ze wel kampioen kunnen worden", stelt analist Wim De Coninck bij de Eleven Insiders-podcast. "Maar als je dan Charleroi, de ploeg met de tweede minste tegendoelpunten, een 4-0-pandoering geeft ... . Ze wonnen al met 4-0 van Standard, 0-2 op Gent, ... dat zijn toch uitslagen om achterover te vallen."

KLEINE SELECTIE
Union scoorde na 14 speeldagen bovendien het meeste doelpunten en kreeg er de minste tegen. Cijfers om kampioen te worden dus. Bovendien komt er een op papier minder moeilijke reeks aan. Maar de Brusselaars hebben één groot nadeel. Zo is de kern vrij beperkt in de breedte. Moesten straks enkele sterkhouders geblesseerd uitvallen, is het maar de vraag of zij op gepaste wijze vervangen kunnen worden. Langs de andere kant is Union inmiddels uitgeschakeld in de Croky Cup en krijgt het dus wat extra rust. En wanneer de club bij nieuwjaar nog steeds op titelkoers zit, zullen de rijke eigenaars allicht ook wat extra transferbudget voorzien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Denkt u dat Union echt kampioen kan worden?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

47
47
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

93
93
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

22
22
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

147
147
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

139
139
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

123
123
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

210
210
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

187
187
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

270
270
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

588
588
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

231
231
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

314
314
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

590
590
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

175
175

Meer sportnieuws