Union plots écht titelkandidaat: "Om achterover te vallen"

282
Union plots écht titelkandidaat:

Uiteraard duurt het seizoen nog lang en volgen straks ook de Play-Offs, maar met 14 speeldagen op teller kunnen nu al de nodige conclusies getrokken. Zo lijkt dé revelatie van het seizoen nu al bekend. Promovendus Union SG staat immers nog steeds alleen aan de kop van het klassement.


De ploeg van coach Felice Mazzu maakte een goede start in de Jupiler Pro League en ging tijdens de eerste weken door op het kampioenen-elan van vorig seizoen. Zowat alle waarnemers gingen er vanuit dat Brusselaars vanzelf zouden terugvallen. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval. Union blijft op hoog niveau presteren en kent zelden een mindere dag. Inmiddels hebben ze zelfs al een kloofje van vier punten geslagen op hun eerste achtervolgers.

En zo begint de promovendus zich stilaan als een echte titelkandidaat te profileren. "Na de match tegen Gent, waar ze met veel geluk winnen, twijfelde ik nog altijd of ze wel kampioen kunnen worden", stelt analist Wim De Coninck bij de Eleven Insiders-podcast. "Maar als je dan Charleroi, de ploeg met de tweede minste tegendoelpunten, een 4-0-pandoering geeft ... . Ze wonnen al met 4-0 van Standard, 0-2 op Gent, ... dat zijn toch uitslagen om achterover te vallen."

KLEINE SELECTIE
Union scoorde na 14 speeldagen bovendien het meeste doelpunten en kreeg er de minste tegen. Cijfers om kampioen te worden dus. Bovendien komt er een op papier minder moeilijke reeks aan. Maar de Brusselaars hebben één groot nadeel. Zo is de kern vrij beperkt in de breedte. Moesten straks enkele sterkhouders geblesseerd uitvallen, is het maar de vraag of zij op gepaste wijze vervangen kunnen worden. Langs de andere kant is Union inmiddels uitgeschakeld in de Croky Cup en krijgt het dus wat extra rust. En wanneer de club bij nieuwjaar nog steeds op titelkoers zit, zullen de rijke eigenaars allicht ook wat extra transferbudget voorzien.

LEES OOK: Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Denkt u dat Union echt kampioen kan worden?

Meest recent

Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

19
19
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

40
40
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

39
39
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

136
136
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

74
74
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

246
246
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

119
119
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

262
262
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

261
261
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

382
382
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

266
266
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

89
89
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

84
84
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

44
44
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

197
197
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

138
138
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

234
234
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

216
216
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

338
338
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

76
76
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

67
67
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

573
573
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

94
94
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

99
99
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

58
58

Meer sportnieuws