Union plots écht titelkandidaat: "Om achterover te vallen"

282
Union plots écht titelkandidaat:

Uiteraard duurt het seizoen nog lang en volgen straks ook de Play-Offs, maar met 14 speeldagen op teller kunnen nu al de nodige conclusies getrokken. Zo lijkt dé revelatie van het seizoen nu al bekend. Promovendus Union SG staat immers nog steeds alleen aan de kop van het klassement.


De ploeg van coach Felice Mazzu maakte een goede start in de Jupiler Pro League en ging tijdens de eerste weken door op het kampioenen-elan van vorig seizoen. Zowat alle waarnemers gingen er vanuit dat Brusselaars vanzelf zouden terugvallen. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval. Union blijft op hoog niveau presteren en kent zelden een mindere dag. Inmiddels hebben ze zelfs al een kloofje van vier punten geslagen op hun eerste achtervolgers.

En zo begint de promovendus zich stilaan als een echte titelkandidaat te profileren. "Na de match tegen Gent, waar ze met veel geluk winnen, twijfelde ik nog altijd of ze wel kampioen kunnen worden", stelt analist Wim De Coninck bij de Eleven Insiders-podcast. "Maar als je dan Charleroi, de ploeg met de tweede minste tegendoelpunten, een 4-0-pandoering geeft ... . Ze wonnen al met 4-0 van Standard, 0-2 op Gent, ... dat zijn toch uitslagen om achterover te vallen."

KLEINE SELECTIE
Union scoorde na 14 speeldagen bovendien het meeste doelpunten en kreeg er de minste tegen. Cijfers om kampioen te worden dus. Bovendien komt er een op papier minder moeilijke reeks aan. Maar de Brusselaars hebben één groot nadeel. Zo is de kern vrij beperkt in de breedte. Moesten straks enkele sterkhouders geblesseerd uitvallen, is het maar de vraag of zij op gepaste wijze vervangen kunnen worden. Langs de andere kant is Union inmiddels uitgeschakeld in de Croky Cup en krijgt het dus wat extra rust. En wanneer de club bij nieuwjaar nog steeds op titelkoers zit, zullen de rijke eigenaars allicht ook wat extra transferbudget voorzien.

LEES OOK: Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Denkt u dat Union echt kampioen kan worden?

Meest recent

Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

33
33
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

21
21
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

65
65
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

86
86
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

42
42
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

19
19
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

90
90
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

120
120
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

319
319
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

298
298
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

227
227
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

175
175
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

51
51
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

30
30
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

25
25
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

47
47
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

92
92
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

157
157
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

99
99
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

100
100
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

191
191
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

52
52
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

48
48
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

176
176

Meer sportnieuws