Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

door
Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

De ploeg van Anderlecht, voornamelijk het middenveld, mist vandaag présence, grinta, persoonlijkheid en mentaliteit. Daarnaast is de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en dan komt de naam van Adrien Trebel onvermijdelijk terug naar boven. Maar of Vincent Kompany bereid is om beide toegevingen te doen, is een andere vraag …


DE ZONDE VAN TREBEL

Hij is de bestbetaalde belofte met een bruto jaarsalaris van maar liefst 2,71 miljoen euro. Zonde van al dat geld, want Anderlecht zou de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Adrien Trebel vandaag nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, CEO van de Pro League, daar onlangs over in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”

Vorig seizoen speelde Adrien Trebel daadwerkelijk voor de A-ploeg van Anderlecht, nadat Vincent Kompany de verguisde Fransman eerst vanuit de B-kern overhevelde. En de dynamische middenvelder deed het in de vorige jaargang ook uitstekend. Trebel was onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg Trebel ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde vorig seizoen twee doelpunten en hij deelde twee assists uit in dertien competitiewedstrijden. Dat zijn op zich erg mooie stats voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had dus ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten en assists, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel vorig seizoen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

MANKEMENT BIJ ANDERLECHT

De ervaren middenvelder werd vorig seizoen blijkbaar als een tussenoplossing beschouwd, want in het voorbije tussenseizoen verdween Adrien Trebel in het Lotto Park al snel weer terug naar de achtergrond én richting de B-kern. Depannage Trebel werd bedankt voor bewezen diensten, want in het huidige voetbalseizoen maakte hij nog geen minuten in het eerste elftal van Anderlecht. Nochtans zou Vincent Kompany de specifieke capaciteiten van Trebel echt goed kunnen gebruiken.

Dat kwam onlangs nog nadrukkelijk tot uiting in de recente wedstrijd van RSC Anderlecht tegen Antwerp FC, waarin Radja Nainggolan het centrale middenveld van Sporting helemaal domineerde en overklaste. “Ik miste in de ploeg die op Antwerp speelde drive, ambitie, grinta”, zei Marc Degryse terecht in Het Laatste Nieuws. En laat net dat de specifieke kwaliteiten zijn waarin Adrien Trebel het verschil kan maken bij Anderlecht. Dat hij vorig seizoen het meeste aantal duels telde onder de centrale middenvelders van Anderlecht ondersteunt deze stelling trouwens volledig.



Het mankeert de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid, en zeker wanneer invloedrijke spelers zoals Lior Refaelov en Benito Raman op de bank gekluisterd zitten. Een type-aanjager zoals Adrien Trebel zou Sporting een extra dimensie kunnen bezorgen op het vlak van mentaliteit, offensieve en defensieve inbreng. Daarnaast is de vraag vanuit de kleedkamer dat de spelers graag zouden spelen met één mannetje meer op het middenveld, waardoor Anderlecht positiever zou kunnen presteren en betere resultaten halen. Die vacature kan gemakkelijk en efficiënt worden ingevuld door Trebel.

KOMPANY AAN ZET

Met zijn onverdroten inzet, winnaarsmentaliteit, diepgang, defensieve sterkte en offensieve impulsen zou Adrien Trebel ongetwijfeld een extra dimensie toevoegen aan het bestaande centrale middenveld van Anderlecht. Het huidige centrale duo Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijkt vandaag toch wat te licht uit te wegen om Sporting naar een hoger niveau te tillen. Met zijn stats van vorig seizoen, overtreft Trebel het tweetal op het gebied van aantal (defensieve) duels, versnellingen, assists, sleutelpasses en verticaliteit. En dat zijn toch niet de minste kwaliteiten. 



In de voorbije jaren heerste er altijd wel discussie bij Anderlecht of Adrien Trebel nu wel of niet moet opgesteld worden. En ook vandaag is dat nog een thema. La Meuse berichtte in haar dinsdagkrant dat de Fransman intrinsiek zijn plaats zou hebben bij Anderlecht. Drie weken geleden nam Walter Baseggio het ook op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.”

LEES OOK: 'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Moet Trebel een nieuwe kans krijgen?

Meest recent

Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

10
10
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

104
104
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

245
245
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

83
83
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

251
251
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

370
370
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

248
248
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

64
64
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

61
61
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

59
59
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

123
123
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

201
201
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

299
299
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

344
344
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

126
126
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

120
120
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

669
669
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

236
236
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

795
795
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

243
243
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

151
151
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

178
178
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

271
271
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

708
708
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

92
92

Meer sportnieuws