Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

door
Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

De ploeg van Anderlecht, voornamelijk het middenveld, mist vandaag présence, grinta, persoonlijkheid en mentaliteit. Daarnaast is de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en dan komt de naam van Adrien Trebel onvermijdelijk terug naar boven. Maar of Vincent Kompany bereid is om beide toegevingen te doen, is een andere vraag …


DE ZONDE VAN TREBEL

Hij is de bestbetaalde belofte met een bruto jaarsalaris van maar liefst 2,71 miljoen euro. Zonde van al dat geld, want Anderlecht zou de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Adrien Trebel vandaag nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, CEO van de Pro League, daar onlangs over in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”

Vorig seizoen speelde Adrien Trebel daadwerkelijk voor de A-ploeg van Anderlecht, nadat Vincent Kompany de verguisde Fransman eerst vanuit de B-kern overhevelde. En de dynamische middenvelder deed het in de vorige jaargang ook uitstekend. Trebel was onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg Trebel ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde vorig seizoen twee doelpunten en hij deelde twee assists uit in dertien competitiewedstrijden. Dat zijn op zich erg mooie stats voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had dus ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten en assists, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel vorig seizoen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

MANKEMENT BIJ ANDERLECHT

De ervaren middenvelder werd vorig seizoen blijkbaar als een tussenoplossing beschouwd, want in het voorbije tussenseizoen verdween Adrien Trebel in het Lotto Park al snel weer terug naar de achtergrond én richting de B-kern. Depannage Trebel werd bedankt voor bewezen diensten, want in het huidige voetbalseizoen maakte hij nog geen minuten in het eerste elftal van Anderlecht. Nochtans zou Vincent Kompany de specifieke capaciteiten van Trebel echt goed kunnen gebruiken.

Dat kwam onlangs nog nadrukkelijk tot uiting in de recente wedstrijd van RSC Anderlecht tegen Antwerp FC, waarin Radja Nainggolan het centrale middenveld van Sporting helemaal domineerde en overklaste. “Ik miste in de ploeg die op Antwerp speelde drive, ambitie, grinta”, zei Marc Degryse terecht in Het Laatste Nieuws. En laat net dat de specifieke kwaliteiten zijn waarin Adrien Trebel het verschil kan maken bij Anderlecht. Dat hij vorig seizoen het meeste aantal duels telde onder de centrale middenvelders van Anderlecht ondersteunt deze stelling trouwens volledig.



Het mankeert de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid, en zeker wanneer invloedrijke spelers zoals Lior Refaelov en Benito Raman op de bank gekluisterd zitten. Een type-aanjager zoals Adrien Trebel zou Sporting een extra dimensie kunnen bezorgen op het vlak van mentaliteit, offensieve en defensieve inbreng. Daarnaast is de vraag vanuit de kleedkamer dat de spelers graag zouden spelen met één mannetje meer op het middenveld, waardoor Anderlecht positiever zou kunnen presteren en betere resultaten halen. Die vacature kan gemakkelijk en efficiënt worden ingevuld door Trebel.

KOMPANY AAN ZET

Met zijn onverdroten inzet, winnaarsmentaliteit, diepgang, defensieve sterkte en offensieve impulsen zou Adrien Trebel ongetwijfeld een extra dimensie toevoegen aan het bestaande centrale middenveld van Anderlecht. Het huidige centrale duo Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijkt vandaag toch wat te licht uit te wegen om Sporting naar een hoger niveau te tillen. Met zijn stats van vorig seizoen, overtreft Trebel het tweetal op het gebied van aantal (defensieve) duels, versnellingen, assists, sleutelpasses en verticaliteit. En dat zijn toch niet de minste kwaliteiten. 



In de voorbije jaren heerste er altijd wel discussie bij Anderlecht of Adrien Trebel nu wel of niet moet opgesteld worden. En ook vandaag is dat nog een thema. La Meuse berichtte in haar dinsdagkrant dat de Fransman intrinsiek zijn plaats zou hebben bij Anderlecht. Drie weken geleden nam Walter Baseggio het ook op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.”

LEES OOK: Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Moet Trebel een nieuwe kans krijgen?

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

3
3
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

45
45
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

62
62
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

158
158
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

28
28
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

311
311
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

159
159
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

330
330
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

85
85
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

67
67
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

522
522
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

689
689
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

88
88
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

85
85
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

144
144
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1603
1603
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

165
165
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

228
228
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1451
1451
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

517
517
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

151
151

Meer sportnieuws