Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

1491 stemmen
Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

De ploeg van Anderlecht, voornamelijk het middenveld, mist vandaag présence, grinta, persoonlijkheid en mentaliteit. Daarnaast is de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en dan komt de naam van Adrien Trebel onvermijdelijk terug naar boven. Maar of Vincent Kompany bereid is om beide toegevingen te doen, is een andere vraag …


DE ZONDE VAN TREBEL

Hij is de bestbetaalde belofte met een bruto jaarsalaris van maar liefst 2,71 miljoen euro. Zonde van al dat geld, want Anderlecht zou de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Adrien Trebel vandaag nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, CEO van de Pro League, daar onlangs over in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”

Vorig seizoen speelde Adrien Trebel daadwerkelijk voor de A-ploeg van Anderlecht, nadat Vincent Kompany de verguisde Fransman eerst vanuit de B-kern overhevelde. En de dynamische middenvelder deed het in de vorige jaargang ook uitstekend. Trebel was onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg Trebel ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde vorig seizoen twee doelpunten en hij deelde twee assists uit in dertien competitiewedstrijden. Dat zijn op zich erg mooie stats voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had dus ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten en assists, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel vorig seizoen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

MANKEMENT BIJ ANDERLECHT

De ervaren middenvelder werd vorig seizoen blijkbaar als een tussenoplossing beschouwd, want in het voorbije tussenseizoen verdween Adrien Trebel in het Lotto Park al snel weer terug naar de achtergrond én richting de B-kern. Depannage Trebel werd bedankt voor bewezen diensten, want in het huidige voetbalseizoen maakte hij nog geen minuten in het eerste elftal van Anderlecht. Nochtans zou Vincent Kompany de specifieke capaciteiten van Trebel echt goed kunnen gebruiken.

Dat kwam onlangs nog nadrukkelijk tot uiting in de recente wedstrijd van RSC Anderlecht tegen Antwerp FC, waarin Radja Nainggolan het centrale middenveld van Sporting helemaal domineerde en overklaste. “Ik miste in de ploeg die op Antwerp speelde drive, ambitie, grinta”, zei Marc Degryse terecht in Het Laatste Nieuws. En laat net dat de specifieke kwaliteiten zijn waarin Adrien Trebel het verschil kan maken bij Anderlecht. Dat hij vorig seizoen het meeste aantal duels telde onder de centrale middenvelders van Anderlecht ondersteunt deze stelling trouwens volledig.



Het mankeert de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid, en zeker wanneer invloedrijke spelers zoals Lior Refaelov en Benito Raman op de bank gekluisterd zitten. Een type-aanjager zoals Adrien Trebel zou Sporting een extra dimensie kunnen bezorgen op het vlak van mentaliteit, offensieve en defensieve inbreng. Daarnaast is de vraag vanuit de kleedkamer dat de spelers graag zouden spelen met één mannetje meer op het middenveld, waardoor Anderlecht positiever zou kunnen presteren en betere resultaten halen. Die vacature kan gemakkelijk en efficiënt worden ingevuld door Trebel.

KOMPANY AAN ZET

Met zijn onverdroten inzet, winnaarsmentaliteit, diepgang, defensieve sterkte en offensieve impulsen zou Adrien Trebel ongetwijfeld een extra dimensie toevoegen aan het bestaande centrale middenveld van Anderlecht. Het huidige centrale duo Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijkt vandaag toch wat te licht uit te wegen om Sporting naar een hoger niveau te tillen. Met zijn stats van vorig seizoen, overtreft Trebel het tweetal op het gebied van aantal (defensieve) duels, versnellingen, assists, sleutelpasses en verticaliteit. En dat zijn toch niet de minste kwaliteiten. 



In de voorbije jaren heerste er altijd wel discussie bij Anderlecht of Adrien Trebel nu wel of niet moet opgesteld worden. En ook vandaag is dat nog een thema. La Meuse berichtte in haar dinsdagkrant dat de Fransman intrinsiek zijn plaats zou hebben bij Anderlecht. Drie weken geleden nam Walter Baseggio het ook op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.”

LEES OOK: 'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Moet Trebel een nieuwe kans krijgen?

Meest recent

Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

1
1
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

34
34
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

18
18
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

68
68
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

26
26
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

160
160
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

132
132
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

499
499
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

136
136
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

60
60
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

54
54
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

334
334
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

567
567
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

48
48
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

446
446
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

127
127
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

51
51
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

248
248
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

49
49
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

238
238
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

661
661
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

212
212
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

80
80
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

464
464

Meer sportnieuws