Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

door
Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

De ploeg van Anderlecht, voornamelijk het middenveld, mist vandaag présence, grinta, persoonlijkheid en mentaliteit. Daarnaast is de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en dan komt de naam van Adrien Trebel onvermijdelijk terug naar boven. Maar of Vincent Kompany bereid is om beide toegevingen te doen, is een andere vraag …


DE ZONDE VAN TREBEL

Hij is de bestbetaalde belofte met een bruto jaarsalaris van maar liefst 2,71 miljoen euro. Zonde van al dat geld, want Anderlecht zou de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Adrien Trebel vandaag nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, CEO van de Pro League, daar onlangs over in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”

Vorig seizoen speelde Adrien Trebel daadwerkelijk voor de A-ploeg van Anderlecht, nadat Vincent Kompany de verguisde Fransman eerst vanuit de B-kern overhevelde. En de dynamische middenvelder deed het in de vorige jaargang ook uitstekend. Trebel was onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg Trebel ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde vorig seizoen twee doelpunten en hij deelde twee assists uit in dertien competitiewedstrijden. Dat zijn op zich erg mooie stats voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had dus ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten en assists, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel vorig seizoen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

MANKEMENT BIJ ANDERLECHT

De ervaren middenvelder werd vorig seizoen blijkbaar als een tussenoplossing beschouwd, want in het voorbije tussenseizoen verdween Adrien Trebel in het Lotto Park al snel weer terug naar de achtergrond én richting de B-kern. Depannage Trebel werd bedankt voor bewezen diensten, want in het huidige voetbalseizoen maakte hij nog geen minuten in het eerste elftal van Anderlecht. Nochtans zou Vincent Kompany de specifieke capaciteiten van Trebel echt goed kunnen gebruiken.

Dat kwam onlangs nog nadrukkelijk tot uiting in de recente wedstrijd van RSC Anderlecht tegen Antwerp FC, waarin Radja Nainggolan het centrale middenveld van Sporting helemaal domineerde en overklaste. “Ik miste in de ploeg die op Antwerp speelde drive, ambitie, grinta”, zei Marc Degryse terecht in Het Laatste Nieuws. En laat net dat de specifieke kwaliteiten zijn waarin Adrien Trebel het verschil kan maken bij Anderlecht. Dat hij vorig seizoen het meeste aantal duels telde onder de centrale middenvelders van Anderlecht ondersteunt deze stelling trouwens volledig.



Het mankeert de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid, en zeker wanneer invloedrijke spelers zoals Lior Refaelov en Benito Raman op de bank gekluisterd zitten. Een type-aanjager zoals Adrien Trebel zou Sporting een extra dimensie kunnen bezorgen op het vlak van mentaliteit, offensieve en defensieve inbreng. Daarnaast is de vraag vanuit de kleedkamer dat de spelers graag zouden spelen met één mannetje meer op het middenveld, waardoor Anderlecht positiever zou kunnen presteren en betere resultaten halen. Die vacature kan gemakkelijk en efficiënt worden ingevuld door Trebel.

KOMPANY AAN ZET

Met zijn onverdroten inzet, winnaarsmentaliteit, diepgang, defensieve sterkte en offensieve impulsen zou Adrien Trebel ongetwijfeld een extra dimensie toevoegen aan het bestaande centrale middenveld van Anderlecht. Het huidige centrale duo Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijkt vandaag toch wat te licht uit te wegen om Sporting naar een hoger niveau te tillen. Met zijn stats van vorig seizoen, overtreft Trebel het tweetal op het gebied van aantal (defensieve) duels, versnellingen, assists, sleutelpasses en verticaliteit. En dat zijn toch niet de minste kwaliteiten. 



In de voorbije jaren heerste er altijd wel discussie bij Anderlecht of Adrien Trebel nu wel of niet moet opgesteld worden. En ook vandaag is dat nog een thema. La Meuse berichtte in haar dinsdagkrant dat de Fransman intrinsiek zijn plaats zou hebben bij Anderlecht. Drie weken geleden nam Walter Baseggio het ook op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.”

LEES OOK: Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Moet Trebel een nieuwe kans krijgen?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

65
65
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

175
175
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

83
83
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

127
127
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

90
90
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

390
390
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

422
422
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

325
325
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

153
153
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

196
196
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

177
177
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

380
380
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

517
517
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

117
117
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

72
72
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

234
234
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1798
1798
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

307
307
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

178
178
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws