'Anderlecht speelt fair spel met gevoelige overstap'

door
'Anderlecht speelt fair spel met gevoelige overstap'

Dankzij het meest recente reddingsplan lijkt RSC Anderlecht financieel gezien weer op de goede weg. Om ook op sportief niveau stappen te blijven zetten, is het rekruteringsbeleid van groot belang. Daarom gaan de Brusselaars een belangrijke pion wegplukken bij AA Gent, zo meldt de krant Het Nieuwsblad.

Onder het vorige bestuur was de scoutingscel van Anderlecht helemaal verwaterd geraakt, maar daar kwam dankzij huidig sportief directeur Peter Verbeke weer verandering in. En Paars-Wit blijft dit departement verder professionaliseren. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat Tim Matthys normaal gezien aan de slag gaat bij de recordkampioen. De 37-jarige ex-speler van onder meer KV Mechelen, AA Gent en Bergen komt over van de Buffalo's, waar hij werkte als 'Sports Manager'.

Medio 2019 stopte Matthys als profvoetballer en ging hij meteen aan de slag hoofdscout bij KVM. In die functie leverde hij zo'n goed werk, dat hij al na enkele maanden werd weggeplukt door Gent. In de Ghelamco Arena groeide hij vervolgens door tot 'Sports Manager'. Maar nu besluit hij dus om de Oost-Vlaamse club uit te zwaaien. De deal met Anderlecht zou nog niet helemaal rond zijn, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Welke exacte functie hij dan krijgt is nog niet bekend.

UPDATE 09/11

Tim Matthys vertrekt met onmiddellijke ingang bij AA Gent, iets wat toch vele wenkbrauwen deed fronsen. Daarnaast lijkt de oud-speler van onder meer Zulte-Waregem dichtbij een overstap naar Anderlecht te staan, wat toch best een gevoelige transfer zou zijn.

Echter meent Anderlecht-online te weten dat Paars-Wit niet de reden is dat Matthys vertrekt bij de Buffalo’s, ondanks het feit dat hij in het verleden al samenwerkte met huidig sportief manager, Peter Verbeke. Zo zou Matthys immers niet te spreken zijn over het transferbeleid bij AA Gent. De scoutingscel heeft naar zijn mening amper of geen inbreng bij transfers, en wordt er liever de voorkeur gegeven aan makelaars. Van dat vertrek lijkt Anderlecht nu te gaan profiteren.

LEES OOK: AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Logische overstap?

Meest recent

'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

30
30
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

170
170
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

50
50
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

424
424
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

336
336
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

219
219
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

272
272
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

79
79
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

636
636
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

228
228
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

425
425
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

677
677
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

213
213
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

412
412
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

186
186
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

178
178
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

171
171
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

266
266
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

82
82
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

350
350
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

242
242
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450

Meer sportnieuws