'Anderlecht speelt fair spel met gevoelige overstap'

363 stemmen
'Anderlecht speelt fair spel met gevoelige overstap'

Dankzij het meest recente reddingsplan lijkt RSC Anderlecht financieel gezien weer op de goede weg. Om ook op sportief niveau stappen te blijven zetten, is het rekruteringsbeleid van groot belang. Daarom gaan de Brusselaars een belangrijke pion wegplukken bij AA Gent, zo meldt de krant Het Nieuwsblad.

Onder het vorige bestuur was de scoutingscel van Anderlecht helemaal verwaterd geraakt, maar daar kwam dankzij huidig sportief directeur Peter Verbeke weer verandering in. En Paars-Wit blijft dit departement verder professionaliseren. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat Tim Matthys normaal gezien aan de slag gaat bij de recordkampioen. De 37-jarige ex-speler van onder meer KV Mechelen, AA Gent en Bergen komt over van de Buffalo's, waar hij werkte als 'Sports Manager'.

Medio 2019 stopte Matthys als profvoetballer en ging hij meteen aan de slag hoofdscout bij KVM. In die functie leverde hij zo'n goed werk, dat hij al na enkele maanden werd weggeplukt door Gent. In de Ghelamco Arena groeide hij vervolgens door tot 'Sports Manager'. Maar nu besluit hij dus om de Oost-Vlaamse club uit te zwaaien. De deal met Anderlecht zou nog niet helemaal rond zijn, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. Welke exacte functie hij dan krijgt is nog niet bekend.

UPDATE 09/11

Tim Matthys vertrekt met onmiddellijke ingang bij AA Gent, iets wat toch vele wenkbrauwen deed fronsen. Daarnaast lijkt de oud-speler van onder meer Zulte-Waregem dichtbij een overstap naar Anderlecht te staan, wat toch best een gevoelige transfer zou zijn.

Echter meent Anderlecht-online te weten dat Paars-Wit niet de reden is dat Matthys vertrekt bij de Buffalo’s, ondanks het feit dat hij in het verleden al samenwerkte met huidig sportief manager, Peter Verbeke. Zo zou Matthys immers niet te spreken zijn over het transferbeleid bij AA Gent. De scoutingscel heeft naar zijn mening amper of geen inbreng bij transfers, en wordt er liever de voorkeur gegeven aan makelaars. Van dat vertrek lijkt Anderlecht nu te gaan profiteren.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Logische overstap?

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

25
25
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

6
6
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

17
17
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

34
34
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

67
67
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

58
58
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

142
142
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

191
191
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

428
428
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

183
183
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

280
280
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

159
159
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

193
193
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

477
477
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

184
184
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

42
42
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

121
121
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

257
257
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

538
538

Meer sportnieuws