'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

door
'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

Maandagmiddag was het eindelijk zover. Onder de nodige publieke belangstelling werd Xavi Hernandez officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. De voormalige middenvelder moet de gevallen grootmacht weer doen aanknopen met de successen van weleer, maar dan wil hij eerst de selectie naar zijn hand zetten.


De problemen van Barça zijn inmiddels algemeen bekend. Door het financiële wanbeleid hebben de Catalanen tijdens de voorbije mercato's heel wat aan kwaliteit moeten inboeten en dat vertaalt zich nu ook op het veld. Hoewel de club nog steeds met de nodige schulden kampt, liet voorzitter Joan Laporta al verstaan dat er budget kan vrijgemaakt worden voor het aantrekken van een drietal aanwinsten tijdens de wintermercato.

En daar wil Xavi gretig gebruik van maken. "We moeten met de club zo snel mogelijk een analyse maken van de transferperiode. We zullen alert moeten zijn op de mercato want er zijn een aantal goede opportuniteiten", liet de nieuwe hoofdcoach verstaan op zijn presentatie. Om versterking te kunnen aantrekken zal Barcelona wel in orde moeten zijn met de Spaanse Financial Fair Play-regels. En dus zullen ook weer spelers moeten vertrekken.

EXIT DE JONG
Eén van de eerste slachtoffers lijkt alvast Luuk de Jong. De Nederlandse spits werd afgelopen zomer verrassend genoeg op huurbasis overgenomen van Sevilla FC. Ronald Koeman zag in zijn landgenoot een ideale pinchhitter, maar volgens SPORT komt hij niet in de plannen van Xavi voor. El Chiringuito-journalist José Alvarez gaat zelfs nog een stap verder. Hij stelt dat ook Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto, Philippe Coutinho en Martin Braithwaite zo snel mogelijk mogen/moeten beschikken.

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Wie zou u zeker houden bij Barça?

Meest recent

Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

12
12
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

85
85
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

173
173
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

107
107
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

206
206
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

312
312
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

295
295
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

282
282
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

365
365
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

468
468
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

311
311
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

642
642
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

233
233
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

646
646
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

311
311
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1397
1397
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

474
474
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

454
454
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

435
435
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

317
317
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

546
546
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

213
213
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

391
391
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

246
246

Meer sportnieuws