'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

2909 stemmen
'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

Maandagmiddag was het eindelijk zover. Onder de nodige publieke belangstelling werd Xavi Hernandez officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. De voormalige middenvelder moet de gevallen grootmacht weer doen aanknopen met de successen van weleer, maar dan wil hij eerst de selectie naar zijn hand zetten.


De problemen van Barça zijn inmiddels algemeen bekend. Door het financiële wanbeleid hebben de Catalanen tijdens de voorbije mercato's heel wat aan kwaliteit moeten inboeten en dat vertaalt zich nu ook op het veld. Hoewel de club nog steeds met de nodige schulden kampt, liet voorzitter Joan Laporta al verstaan dat er budget kan vrijgemaakt worden voor het aantrekken van een drietal aanwinsten tijdens de wintermercato.

En daar wil Xavi gretig gebruik van maken. "We moeten met de club zo snel mogelijk een analyse maken van de transferperiode. We zullen alert moeten zijn op de mercato want er zijn een aantal goede opportuniteiten", liet de nieuwe hoofdcoach verstaan op zijn presentatie. Om versterking te kunnen aantrekken zal Barcelona wel in orde moeten zijn met de Spaanse Financial Fair Play-regels. En dus zullen ook weer spelers moeten vertrekken.

EXIT DE JONG
Eén van de eerste slachtoffers lijkt alvast Luuk de Jong. De Nederlandse spits werd afgelopen zomer verrassend genoeg op huurbasis overgenomen van Sevilla FC. Ronald Koeman zag in zijn landgenoot een ideale pinchhitter, maar volgens SPORT komt hij niet in de plannen van Xavi voor. El Chiringuito-journalist José Alvarez gaat zelfs nog een stap verder. Hij stelt dat ook Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto, Philippe Coutinho en Martin Braithwaite zo snel mogelijk mogen/moeten beschikken.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

🚀

Wie zou u zeker houden bij Barça?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

107
107
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

89
89
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

82
82
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

65
65
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

116
116
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

49
49
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

147
147
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

124
124
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

166
166
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

246
246
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

789
789
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

496
496
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

534
534
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

697
697
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

344
344
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

529
529
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2204
2204
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

192
192

Meer sportnieuws