'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

door
'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

Maandagmiddag was het eindelijk zover. Onder de nodige publieke belangstelling werd Xavi Hernandez officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. De voormalige middenvelder moet de gevallen grootmacht weer doen aanknopen met de successen van weleer, maar dan wil hij eerst de selectie naar zijn hand zetten.


De problemen van Barça zijn inmiddels algemeen bekend. Door het financiële wanbeleid hebben de Catalanen tijdens de voorbije mercato's heel wat aan kwaliteit moeten inboeten en dat vertaalt zich nu ook op het veld. Hoewel de club nog steeds met de nodige schulden kampt, liet voorzitter Joan Laporta al verstaan dat er budget kan vrijgemaakt worden voor het aantrekken van een drietal aanwinsten tijdens de wintermercato.

En daar wil Xavi gretig gebruik van maken. "We moeten met de club zo snel mogelijk een analyse maken van de transferperiode. We zullen alert moeten zijn op de mercato want er zijn een aantal goede opportuniteiten", liet de nieuwe hoofdcoach verstaan op zijn presentatie. Om versterking te kunnen aantrekken zal Barcelona wel in orde moeten zijn met de Spaanse Financial Fair Play-regels. En dus zullen ook weer spelers moeten vertrekken.

EXIT DE JONG
Eén van de eerste slachtoffers lijkt alvast Luuk de Jong. De Nederlandse spits werd afgelopen zomer verrassend genoeg op huurbasis overgenomen van Sevilla FC. Ronald Koeman zag in zijn landgenoot een ideale pinchhitter, maar volgens SPORT komt hij niet in de plannen van Xavi voor. El Chiringuito-journalist José Alvarez gaat zelfs nog een stap verder. Hij stelt dat ook Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto, Philippe Coutinho en Martin Braithwaite zo snel mogelijk mogen/moeten beschikken.

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

🚀

Wie zou u zeker houden bij Barça?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

2
2
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

2
2
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

107
107
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

23
23
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

78
78
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

114
114
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

28
28
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

41
41
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

274
274
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

62
62
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

85
85
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

265
265
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

277
277
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

49
49
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

138
138
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

219
219
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

67
67
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

194
194
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

121
121
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

101
101
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

100
100
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

104
104
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

255
255

Meer sportnieuws