'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

door
'Xavi haalt grove borstel boven: zestal kan beschikken'

Maandagmiddag was het eindelijk zover. Onder de nodige publieke belangstelling werd Xavi Hernandez officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. De voormalige middenvelder moet de gevallen grootmacht weer doen aanknopen met de successen van weleer, maar dan wil hij eerst de selectie naar zijn hand zetten.


De problemen van Barça zijn inmiddels algemeen bekend. Door het financiële wanbeleid hebben de Catalanen tijdens de voorbije mercato's heel wat aan kwaliteit moeten inboeten en dat vertaalt zich nu ook op het veld. Hoewel de club nog steeds met de nodige schulden kampt, liet voorzitter Joan Laporta al verstaan dat er budget kan vrijgemaakt worden voor het aantrekken van een drietal aanwinsten tijdens de wintermercato.

En daar wil Xavi gretig gebruik van maken. "We moeten met de club zo snel mogelijk een analyse maken van de transferperiode. We zullen alert moeten zijn op de mercato want er zijn een aantal goede opportuniteiten", liet de nieuwe hoofdcoach verstaan op zijn presentatie. Om versterking te kunnen aantrekken zal Barcelona wel in orde moeten zijn met de Spaanse Financial Fair Play-regels. En dus zullen ook weer spelers moeten vertrekken.

EXIT DE JONG
Eén van de eerste slachtoffers lijkt alvast Luuk de Jong. De Nederlandse spits werd afgelopen zomer verrassend genoeg op huurbasis overgenomen van Sevilla FC. Ronald Koeman zag in zijn landgenoot een ideale pinchhitter, maar volgens SPORT komt hij niet in de plannen van Xavi voor. El Chiringuito-journalist José Alvarez gaat zelfs nog een stap verder. Hij stelt dat ook Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Neto, Philippe Coutinho en Martin Braithwaite zo snel mogelijk mogen/moeten beschikken.

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Wie zou u zeker houden bij Barça?

Meest recent

Vandenbroeck deelt transfer mee: "Komt naar Zulte Waregem"

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

18
18
'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

66
66
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

71
71
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

448
448
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

105
105
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

37
37
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

75
75
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

246
246
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

168
168
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

29
29
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

464
464
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

316
316
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

134
134
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

325
325
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

639
639
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

88
88
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

354
354
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

246
246
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

171
171
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

188
188
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

282
282
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

771
771
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

446
446
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

505
505

Meer sportnieuws