Kritiek op zomeraankoop neemt toe: "Wat brengt hij Anderlecht bij?"

door
Kritiek op zomeraankoop neemt toe:

RSC Anderlecht deed in de zomer een aantal goede transfers. Spelers als Benito Raman, Wesley Hoedt en Lior Refaelov toonden hun waarde al. Eén dure aankoop voldoet voorlopig nog niet. 

Anderlecht betaalde 4 miljoen euro om Kristoffer Olsson weg te halen bij Rubin Kazan. Hij kwam met de nodige adelbrieven als Zweeds international, maar ook daar was er wat kritiek na zijn EK. Olsson moest bij Anderlecht Sambi Lokong vervangen, maar dat is nog niet gelukt. Tegen Antwerp was Radja Nainggolan heer en meester en Olsson zag af tijdens de match. 

De Zweed kon zijn stempel nog niet drukken. Olsson is een sierlijke voetballer, maar hij is nog niet dominant. Als RSCA draait, is het soms genieten van de speler, maar als de Brusselaars het moeilijk hebben zakt hij mee door het ijs. Van een meer ervaren speler wordt meer verwacht. Een impact zoals Lokonga dat vorig jaar had, heeft hij nog niet.

In La Dernière Heure kreeg hij een 5/10. Olsson draait een grijs seizoen. "Hij had enkele goede acties in de diepte. Maar een speler van zijn niveau moet meer invloed hebben op het spel”, vat de krant het seizoen van Olsson eigenlijk perfect samen. Er zit véél in hem, maar het komt er nog te weinig uit. Die geluiden hoorden we voor het seizoen al vanuit Zweden. Ook La Capitale was streng voor hem. “Dat RSCA in de eerste helft traag speelde, lag vooral aan hem. Hij had veel te weinig impact op het spel”, schrijft de krant die hem een 4/10 gaf. 

De 25-jarige middenvelder moet ondertussen stilaan vrezen voor zijn plaats, want Majeed Ashimeru viel al een aantal keren goed in. De laatste vier wedstrijden werd Olsson telkens gewisseld door Vincent Kompany. Na 19 wedstrijden staan er 0 goals en 2 assists achter zijn naam.

LEES OOK: Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Hoe beoordeel jij de eerste maanden van Olsson?

Meest recent

Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

2
2
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

36
36
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

96
96
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

18
18
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

26
26
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

177
177
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

42
42
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

48
48
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

337
337
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

116
116
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

148
148
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

296
296
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

63
63
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

24
24
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

50
50
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

94
94
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

173
173
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

93
93
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

126
126
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

229
229
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

245
245
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

239
239
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws