EXCLUSIEF: "Hij wordt een smaakmaker bij Anderlecht"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende voor vier jaar en kostte ongeveer 4 miljoen euro. Hoe kijkt men in Zweden naar de opvolger van Sambi Lokonga? 

Anderlecht lijkt met Kristoffer Olsson een stevige versterking te hebben gehaald. De Zweedse journaliste Frida Fagerlund van Aftonbladet oordeelt bij VoetbalNieuws over de middenvelder. Ze geeft aan hoe RSCA het beste uit de middenvelder kan halen. 

"Olsson is erg goed in het spelen tussen de linies. Het is een type speler die niet zal twijfelen om voor een creatieve pass te gaan. Hij legt het nodige risico in zijn spel en het is geen speler die zich verstopt of op ‘safe’ zal spelen. Persoonlijk heb ik het gevoel dat hij op zijn best is wanneer het team een beetje om hem heen is gebouwd en hij veel verantwoordelijk krijgt. Een beetje zoals bij AIK, toen hij misschien wel de beste speler in de Allsvenskan (Zweedse competitie, nvdr) was. Zijn zwakke punten? Aangezien hij veel risico neemt, kan het soms ook wel eens misgaan met gevaarlijk balverlies.” 



Moet nog beter kunnen 

Op het EK was Olsson een basisspeler bij Zweden. Toch kon hij de Zweedse media daar niet helemaal overtuigen. “Zweden wist in de groepsfase de ruimte op het middenveld niet genoeg onder controle te houden. In de volgende rond was het beter tegen Oekraïne. Olsson was een zekerheid in het team, daarover was niemand verrast, maar hij moet zijn niveau toch een beetje opkrikken om zijn plaats ook in de toekomst te behouden.” 

Fagerlund is van mening dat Olsson wel alles heeft om een smaakmaker te worden bij Anderlecht. “Ik geloof echt dat hij een hoger niveau in zich heeft. Olsson is zo'n intelligente en getalenteerde speler, en het zou geweldig zijn om hem te zien openbloeien in de Belgische competitie. Hij was de aanvoerder en een geweldige leider toen hij de U21 van Zweden vertegenwoordigde op het EK in 2017", besluit de journaliste.

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

Gaat Olsson een sterkhouder worden bij RSCA?

Meest recent

'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

35
35
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

72
72
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

35
35
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

44
44
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

85
85
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

149
149
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

115
115
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

235
235
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

230
230
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

372
372
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

131
131
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

847
847
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

180
180
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

712
712
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

198
198
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

235
235
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

604
604
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

582
582

Meer sportnieuws