EXCLUSIEF: "Hij wordt een smaakmaker bij Anderlecht"

640
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende voor vier jaar en kostte ongeveer 4 miljoen euro. Hoe kijkt men in Zweden naar de opvolger van Sambi Lokonga? 

Anderlecht lijkt met Kristoffer Olsson een stevige versterking te hebben gehaald. De Zweedse journaliste Frida Fagerlund van Aftonbladet oordeelt bij VoetbalNieuws over de middenvelder. Ze geeft aan hoe RSCA het beste uit de middenvelder kan halen. 

"Olsson is erg goed in het spelen tussen de linies. Het is een type speler die niet zal twijfelen om voor een creatieve pass te gaan. Hij legt het nodige risico in zijn spel en het is geen speler die zich verstopt of op ‘safe’ zal spelen. Persoonlijk heb ik het gevoel dat hij op zijn best is wanneer het team een beetje om hem heen is gebouwd en hij veel verantwoordelijk krijgt. Een beetje zoals bij AIK, toen hij misschien wel de beste speler in de Allsvenskan (Zweedse competitie, nvdr) was. Zijn zwakke punten? Aangezien hij veel risico neemt, kan het soms ook wel eens misgaan met gevaarlijk balverlies.” 



Moet nog beter kunnen 

Op het EK was Olsson een basisspeler bij Zweden. Toch kon hij de Zweedse media daar niet helemaal overtuigen. “Zweden wist in de groepsfase de ruimte op het middenveld niet genoeg onder controle te houden. In de volgende rond was het beter tegen Oekraïne. Olsson was een zekerheid in het team, daarover was niemand verrast, maar hij moet zijn niveau toch een beetje opkrikken om zijn plaats ook in de toekomst te behouden.” 

Fagerlund is van mening dat Olsson wel alles heeft om een smaakmaker te worden bij Anderlecht. “Ik geloof echt dat hij een hoger niveau in zich heeft. Olsson is zo'n intelligente en getalenteerde speler, en het zou geweldig zijn om hem te zien openbloeien in de Belgische competitie. Hij was de aanvoerder en een geweldige leider toen hij de U21 van Zweden vertegenwoordigde op het EK in 2017", besluit de journaliste.

Claudio Reulens

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Gaat Olsson een sterkhouder worden bij RSCA?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

0
0
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

27
27
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

70
70
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

219
219
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

123
123
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

112
112
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

226
226
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

285
285
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

39
39
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

54
54
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

104
104
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

256
256
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

372
372
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

198
198
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

205
205
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53

Meer sportnieuws