EXCLUSIEF: "Hij wordt een smaakmaker bij Anderlecht"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende voor vier jaar en kostte ongeveer 4 miljoen euro. Hoe kijkt men in Zweden naar de opvolger van Sambi Lokonga? 

Anderlecht lijkt met Kristoffer Olsson een stevige versterking te hebben gehaald. De Zweedse journaliste Frida Fagerlund van Aftonbladet oordeelt bij VoetbalNieuws over de middenvelder. Ze geeft aan hoe RSCA het beste uit de middenvelder kan halen. 

"Olsson is erg goed in het spelen tussen de linies. Het is een type speler die niet zal twijfelen om voor een creatieve pass te gaan. Hij legt het nodige risico in zijn spel en het is geen speler die zich verstopt of op ‘safe’ zal spelen. Persoonlijk heb ik het gevoel dat hij op zijn best is wanneer het team een beetje om hem heen is gebouwd en hij veel verantwoordelijk krijgt. Een beetje zoals bij AIK, toen hij misschien wel de beste speler in de Allsvenskan (Zweedse competitie, nvdr) was. Zijn zwakke punten? Aangezien hij veel risico neemt, kan het soms ook wel eens misgaan met gevaarlijk balverlies.” 



Moet nog beter kunnen 

Op het EK was Olsson een basisspeler bij Zweden. Toch kon hij de Zweedse media daar niet helemaal overtuigen. “Zweden wist in de groepsfase de ruimte op het middenveld niet genoeg onder controle te houden. In de volgende rond was het beter tegen Oekraïne. Olsson was een zekerheid in het team, daarover was niemand verrast, maar hij moet zijn niveau toch een beetje opkrikken om zijn plaats ook in de toekomst te behouden.” 

Fagerlund is van mening dat Olsson wel alles heeft om een smaakmaker te worden bij Anderlecht. “Ik geloof echt dat hij een hoger niveau in zich heeft. Olsson is zo'n intelligente en getalenteerde speler, en het zou geweldig zijn om hem te zien openbloeien in de Belgische competitie. Hij was de aanvoerder en een geweldige leider toen hij de U21 van Zweden vertegenwoordigde op het EK in 2017", besluit de journaliste.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

Gaat Olsson een sterkhouder worden bij RSCA?

Meest recent

Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

52
52
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

4
4
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

123
123
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

81
81
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

100
100
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

220
220
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

132
132
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

42
42
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

28
28
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

199
199
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

73
73
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

275
275
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

148
148
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

39
39
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

168
168
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

239
239
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

73
73
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

212
212
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

99
99
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

266
266
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

91
91
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

818
818
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

469
469
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

57
57

Meer sportnieuws