EXCLUSIEF: "Hij wordt een smaakmaker bij Anderlecht"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Kristoffer Olsson weg bij Krasnodar. De 26-jarige Zweedse international tekende voor vier jaar en kostte ongeveer 4 miljoen euro. Hoe kijkt men in Zweden naar de opvolger van Sambi Lokonga? 

Anderlecht lijkt met Kristoffer Olsson een stevige versterking te hebben gehaald. De Zweedse journaliste Frida Fagerlund van Aftonbladet oordeelt bij VoetbalNieuws over de middenvelder. Ze geeft aan hoe RSCA het beste uit de middenvelder kan halen. 

"Olsson is erg goed in het spelen tussen de linies. Het is een type speler die niet zal twijfelen om voor een creatieve pass te gaan. Hij legt het nodige risico in zijn spel en het is geen speler die zich verstopt of op ‘safe’ zal spelen. Persoonlijk heb ik het gevoel dat hij op zijn best is wanneer het team een beetje om hem heen is gebouwd en hij veel verantwoordelijk krijgt. Een beetje zoals bij AIK, toen hij misschien wel de beste speler in de Allsvenskan (Zweedse competitie, nvdr) was. Zijn zwakke punten? Aangezien hij veel risico neemt, kan het soms ook wel eens misgaan met gevaarlijk balverlies.” 



Moet nog beter kunnen 

Op het EK was Olsson een basisspeler bij Zweden. Toch kon hij de Zweedse media daar niet helemaal overtuigen. “Zweden wist in de groepsfase de ruimte op het middenveld niet genoeg onder controle te houden. In de volgende rond was het beter tegen Oekraïne. Olsson was een zekerheid in het team, daarover was niemand verrast, maar hij moet zijn niveau toch een beetje opkrikken om zijn plaats ook in de toekomst te behouden.” 

Fagerlund is van mening dat Olsson wel alles heeft om een smaakmaker te worden bij Anderlecht. “Ik geloof echt dat hij een hoger niveau in zich heeft. Olsson is zo'n intelligente en getalenteerde speler, en het zou geweldig zijn om hem te zien openbloeien in de Belgische competitie. Hij was de aanvoerder en een geweldige leider toen hij de U21 van Zweden vertegenwoordigde op het EK in 2017", besluit de journaliste.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Gaat Olsson een sterkhouder worden bij RSCA?

Meest recent

Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

2
2
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

4
4
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

28
28
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

18
18
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

28
28
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

76
76
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

111
111
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

166
166
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

41
41
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

37
37
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

218
218
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

140
140
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

139
139
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

104
104
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

240
240
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

187
187
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

200
200
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

569
569
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

170
170
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

105
105
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

328
328
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

409
409
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

301
301

Meer sportnieuws