Welcome Home: Barça maakt terugkeer Xavi bekend

door
Welcome Home: Barça maakt terugkeer Xavi bekend

In Barcelona is men al enkele dagen in blijde verwachting van de terugkeer van Xavi, maar die laat wat langer op zich wachten dan verhoopt. Barça had gehoopt om de ex-middenvelder woensdag of donderdag voor te kunnen stellen als nieuwe trainer, de onderhandelingen met zijn huidige club Al Sadd lopen echter moeizamer dan verwacht. Maar er zou snel witte rook moeten komen.


Al Sadd heeft in een officiële aankondiging immers laten weten dat de Catalanen de afkoopsom in het contract van Xavi betaald hebben. Het leek dus slechts een kwestie van minuten vooraleer zijn terugkeer in Camp Nou ook door Barça officieel aangekondigd wordt. Al laat die overgang mogelijk nog even op zich wachten. De Spanjaarden moeten eerst nagaan of het betalen van de afkoopsom past binnen de strenge Financial Fair Play-regels in Spanje.

UPDATE 06/11
Het heeft uiteindelijk dus langer geduurd dan gehoopt, maar de grote comeback van Xavi op Camp Nou is nu ook helemaal rond. Vrijdagnacht bevestigden de Catalanen via hun officiële kanalen dat de ex-middenvelder aan de slag gaat als hoofdcoach. Xavi tekende een contract tot medio 2024. De Barça-legende zal aanstaande maandag officieel voorgesteld worden op een speciaal event. Interim-coach Sergi Barjuán zal de wedstrijd van dit weekend tegen Celta de Vigo nog voor zijn rekening nemen. Hoe de staff van Xavi er precies zal uitzien, is voorlopig niet bekend.

LEES OOK: 'Barcelona keihard: aanvoerdersband ingetrokken'

Trending:

'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'
'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Xavi gaat Barcelona weer op de rails krijgen ...

Meest recent

Terugkeer naar Jupiler Pro League? 'Drie opties voor Witsel'

Axel Witsel kan op zijn 36ste als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Begin deze week ...

0
0
Ontbrekend puzzelstuk: aanwinst doet Anderlecht-fans dromen

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

72
72
David vindt nachtelijk akkoord, daverende transfer Giroud

Nadat hij jarenlang het shirt van Lille OSC droeg, lijkt Jonathan David eindelijk zijn toptransfer ...

30
30
'Club Brugge neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis wist Club Brugge inmiddels al twee zomeraanwinsten te strikken. ...

307
307
Kneiterharde toptransfer zet Anderlecht in lichterlaaie

Een verrassende transfer doet de fans van paars-wit nu al watertanden. De club heeft een fysiek ...

236
236
'Tolu-gevecht barst los: Genk legt pittig prijskaartje vast'

De kans is groot dat de Jupiler Pro League deze zomer opnieuw afscheid neemt van zijn ...

265
265
WK Clubs: Dortmund zit Ramos dwars, alle kwartfinales bekend

Op het wereldkampioenschap voor clubs staan de kwartfinales vast. Dinsdagnacht was het uitkijken ...

70
70
'Jashari-soap barst open: ongeziene recordsom op tafel'

De transfersoap rond Ardon Jashari werd inmiddels al tot vervelens toe besproken, maar een doorbraak ...

691
691
Exit Vandenhaute? Anderlecht duidelijk na open brief supporters

RSC Anderlecht werkt woensdagmiddag zijn tweede oefenmatch van de voorbereiding af, AEK Larnaca ...

389
389
Bornauw heeft fraaie transfer beet, verrassend akkoord Fofana

Verschillende (kandidaat-)Rode Duivels komen momenteel in aanmerking voor een transfer. Sebastiaan ...

97
97
'Transferdetails Nielsen: Club boekt aanzienlijk verlies'

Club Brugge nam deze zomermercato al afscheid van Ferran Jutgla, die terug in Spanje ging ...

402
402
WK Clubs: grote revelatie knikt Real Madrid naar kwartfinale

Op het wereldkampioenschap voor clubs heeft Real Madrid zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales. ...

90
90
'Kompany in blijde verwachting: Bayern vol voor topaanwinst'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

181
181
Kop eraf bij Union: nieuwe gezichten tonen zich in oefenzege

Een weekje geleden, exact een maand na het behalen van de titel, begon Union SG als ...

134
134
Kaminski vindt nieuwe club, straffe transfer voor Bodart

Twee Belgische doelmannen hebben sinds dinsdag een nieuwe ploeg gevonden. Thomas Kaminski ruilde ...

83
83
'Na 54 goals in 52 duels: Gyökeres krijgt megatransfer'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

207
207
'Union gaat voor spectaculaire dubbelslag van 50 miljoen'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

395
395
Wilmots op dreef: Standard stelt zesde zomeraanwinst voor

Marc Wilmots wil Standard opnieuw naar de top loodsen, al lijkt die weg wel nog bijzonder lang. Om ...

149
149
'Club Brugge heeft beet: vervanger Jashari al op komst'

Het lijkt stilaan nog slechts een kwestie van tijd voor Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan ...

933
933
'Witte rook: Standard haalt slag thuis bij Club Brugge'

Standard laat er geen gras over groeien op de zomermercato, want Marc Wilmots haalde tot dusver al ...

380
380
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Charles De Ketelaere flopte in San Siro, maar dat weerhoudt AC Milan er niet van om opnieuw te ...

1114
1114
‘Club Brugge kapot van plotse bocht Jashari‘

Eerst leek Ardon Jashari Club Brugge trouw te blijven, maar nu is alles anders. Terwijl ...

884
884
Anderlecht-fans vinden nieuwe zondebok: "Tijd voor afscheid"

RSC Anderlecht stelde dinsdag al een vijfde zomeraanwinst voor, maar dat blijkt niet te volstaan ...

390
390
Jong geweld voor Wils: Antwerp licht aankoopoptie

De keuze om Stef Wils te promoveren tot T1 was volgens Sven Jaecques een "weldoordachte beslissing", ...

681
681
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Van een overeenkomst is er nog geen sprake, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat Ardon ...

876
876

Meer sportnieuws