'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

door
'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

In Barcelona is men al enkele dagen in blijde verwachting van de terugkeer van Xavi, maar die laat wat langer op zich wachten dan verhoopt. Barça had gehoopt om de ex-middenvelder woensdag of donderdag voor te kunnen stellen als nieuwe trainer, maar de onderhandelingen met Al Sadd lopen moeizamer dan verwacht. Maar er zou snel witte rook moeten komen.


Al Sadd heeft in een officiële aankondiging immers laten weten dat de Catalanen de afkoopsom in het contract van Xavi betaald hebben. Het leek dus slechts een kwestie van minuten vooraleer zijn terugkeer in Camp Nou ook door Barça officieel aangekondigd wordt. Al laat die overgang mogelijk nog even op zich wachten. De Spanjaarden moeten eerst nagaan of het betalen van de afkoopsom past binnen de strenge Financial Fair Play-regels in Spanje.

UPDATE 22u11
Het lijkt erop dat de Qatarese club toch wat voor haar beurt heeft gesproken. Zo was er volgens verschillende Spaanse bronnen dan toch geen akkoord over de afkoopsom. Maar inmiddels zou een doorbraak alsnog nabij zijn. Mundo Deportivo meldt namelijk dat Xavi zelf bereid is om een deel van de kosten op zich te nemen. De oud-middenvelder zou zo'n 2.5 miljoen euro neertellen om zich vrij te kopen, Barça neemt de andere helft van de afkoopclausule op zich. Op die manier worden de FFP-regels omzeild. Xavi zou zijn deel op termijn wel kunnen terugverdienen via allerlei commerciële activiteiten. De trainer nam alvast afscheid van zijn spelers bij Al-Sadd en Barça-preses Joan Laporta bevestigde vrijdagavond nogmaals dat zijn komst nabij is.

LEES OOK: ‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

🚀

Xavi is op dit moment de beste keuze voor Barça ...

Meest recent

'Onyedika weg bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

0
0
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

37
37
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

49
49
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

79
79
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

28
28
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

40
40
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

35
35
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

118
118
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

80
80
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

20
20
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

183
183
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

220
220
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

54
54
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

120
120
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

385
385
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

61
61
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

294
294
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

227
227
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

88
88
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

87
87
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

215
215
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

109
109
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

88
88
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

142
142

Meer sportnieuws