'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

door
'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

In Barcelona is men al enkele dagen in blijde verwachting van de terugkeer van Xavi, maar die laat wat langer op zich wachten dan verhoopt. Barça had gehoopt om de ex-middenvelder woensdag of donderdag voor te kunnen stellen als nieuwe trainer, maar de onderhandelingen met Al Sadd lopen moeizamer dan verwacht. Maar er zou snel witte rook moeten komen.


Al Sadd heeft in een officiële aankondiging immers laten weten dat de Catalanen de afkoopsom in het contract van Xavi betaald hebben. Het leek dus slechts een kwestie van minuten vooraleer zijn terugkeer in Camp Nou ook door Barça officieel aangekondigd wordt. Al laat die overgang mogelijk nog even op zich wachten. De Spanjaarden moeten eerst nagaan of het betalen van de afkoopsom past binnen de strenge Financial Fair Play-regels in Spanje.

UPDATE 22u11
Het lijkt erop dat de Qatarese club toch wat voor haar beurt heeft gesproken. Zo was er volgens verschillende Spaanse bronnen dan toch geen akkoord over de afkoopsom. Maar inmiddels zou een doorbraak alsnog nabij zijn. Mundo Deportivo meldt namelijk dat Xavi zelf bereid is om een deel van de kosten op zich te nemen. De oud-middenvelder zou zo'n 2.5 miljoen euro neertellen om zich vrij te kopen, Barça neemt de andere helft van de afkoopclausule op zich. Op die manier worden de FFP-regels omzeild. Xavi zou zijn deel op termijn wel kunnen terugverdienen via allerlei commerciële activiteiten. De trainer nam alvast afscheid van zijn spelers bij Al-Sadd en Barça-preses Joan Laporta bevestigde vrijdagavond nogmaals dat zijn komst nabij is.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

Xavi is op dit moment de beste keuze voor Barça ...

Meest recent

Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

0
0
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

13
13
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

31
31
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

81
81
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

35
35
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

118
118
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

118
118
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

188
188
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

73
73
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

88
88
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

40
40
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

295
295
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

208
208
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

267
267
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

361
361
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

149
149
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

294
294
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1183
1183
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

115
115
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

55
55
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

120
120
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

679
679
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

260
260
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

730
730
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

190
190

Meer sportnieuws