'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

door
'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

In Barcelona is men al enkele dagen in blijde verwachting van de terugkeer van Xavi, maar die laat wat langer op zich wachten dan verhoopt. Barça had gehoopt om de ex-middenvelder woensdag of donderdag voor te kunnen stellen als nieuwe trainer, maar de onderhandelingen met Al Sadd lopen moeizamer dan verwacht. Maar er zou snel witte rook moeten komen.


Al Sadd heeft in een officiële aankondiging immers laten weten dat de Catalanen de afkoopsom in het contract van Xavi betaald hebben. Het leek dus slechts een kwestie van minuten vooraleer zijn terugkeer in Camp Nou ook door Barça officieel aangekondigd wordt. Al laat die overgang mogelijk nog even op zich wachten. De Spanjaarden moeten eerst nagaan of het betalen van de afkoopsom past binnen de strenge Financial Fair Play-regels in Spanje.

UPDATE 22u11
Het lijkt erop dat de Qatarese club toch wat voor haar beurt heeft gesproken. Zo was er volgens verschillende Spaanse bronnen dan toch geen akkoord over de afkoopsom. Maar inmiddels zou een doorbraak alsnog nabij zijn. Mundo Deportivo meldt namelijk dat Xavi zelf bereid is om een deel van de kosten op zich te nemen. De oud-middenvelder zou zo'n 2.5 miljoen euro neertellen om zich vrij te kopen, Barça neemt de andere helft van de afkoopclausule op zich. Op die manier worden de FFP-regels omzeild. Xavi zou zijn deel op termijn wel kunnen terugverdienen via allerlei commerciële activiteiten. De trainer nam alvast afscheid van zijn spelers bij Al-Sadd en Barça-preses Joan Laporta bevestigde vrijdagavond nogmaals dat zijn komst nabij is.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

Xavi is op dit moment de beste keuze voor Barça ...

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

50
50
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

14
14
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

107
107
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

61
61
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

336
336
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

71
71
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

137
137
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

45
45
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

318
318
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

400
400
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

128
128
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

189
189
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

74
74
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

83
83
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

155
155
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

90
90
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

266
266
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

229
229
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

95
95
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws