'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

door
'Xavi betaalt zelf miljoenen voor terugkeer naar Barça'

In Barcelona is men al enkele dagen in blijde verwachting van de terugkeer van Xavi, maar die laat wat langer op zich wachten dan verhoopt. Barça had gehoopt om de ex-middenvelder woensdag of donderdag voor te kunnen stellen als nieuwe trainer, maar de onderhandelingen met Al Sadd lopen moeizamer dan verwacht. Maar er zou snel witte rook moeten komen.


Al Sadd heeft in een officiële aankondiging immers laten weten dat de Catalanen de afkoopsom in het contract van Xavi betaald hebben. Het leek dus slechts een kwestie van minuten vooraleer zijn terugkeer in Camp Nou ook door Barça officieel aangekondigd wordt. Al laat die overgang mogelijk nog even op zich wachten. De Spanjaarden moeten eerst nagaan of het betalen van de afkoopsom past binnen de strenge Financial Fair Play-regels in Spanje.

UPDATE 22u11
Het lijkt erop dat de Qatarese club toch wat voor haar beurt heeft gesproken. Zo was er volgens verschillende Spaanse bronnen dan toch geen akkoord over de afkoopsom. Maar inmiddels zou een doorbraak alsnog nabij zijn. Mundo Deportivo meldt namelijk dat Xavi zelf bereid is om een deel van de kosten op zich te nemen. De oud-middenvelder zou zo'n 2.5 miljoen euro neertellen om zich vrij te kopen, Barça neemt de andere helft van de afkoopclausule op zich. Op die manier worden de FFP-regels omzeild. Xavi zou zijn deel op termijn wel kunnen terugverdienen via allerlei commerciële activiteiten. De trainer nam alvast afscheid van zijn spelers bij Al-Sadd en Barça-preses Joan Laporta bevestigde vrijdagavond nogmaals dat zijn komst nabij is.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Xavi is op dit moment de beste keuze voor Barça ...

Meest recent

AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

108
108
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

31
31
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

48
48
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

196
196
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

243
243
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

774
774
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

205
205
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

84
84
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

82
82
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

141
141
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

229
229
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

123
123
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

101
101
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

376
376
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

319
319
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

354
354
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

62
62
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

199
199
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

244
244
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

339
339
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

72
72
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

77
77
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

298
298

Meer sportnieuws