Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

309 stemmen
Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

Het was vanavond zo ongeveer ‘do or die’ voor Antwerp in de Europa League. Indien het nog een serieuze kans op kwalificatie voor de knock-outfase wou houden, werd er vanavond maar beter gewonnen tegen Fenerbache. Echter draaide het helemaal anders uit dan verhoopt.

In Turkije kon The Great Old zijn eerste punt pakken in de groepsfase, en daar moesten er vanavond dus drie aan worden toegevoegd. Ondanks de matige partij van afgelopen weekend bij Cercle – wel gewonnen met 0-1 – besloot coach Brian Priske toch maar één keer te wisselen in zijn basiself. Björn Engels verdween naar de bank, Jelle Bataille kwam in de ploeg.



Terwijl Antwerp de wedstrijd meteen in handen trachtte te nemen, keek het tegen de eerste de beste aanval van Fenerbache meteen tegen een achterstand aan. Na nog geen tien minuten was Yandas immers al goed voor de 0-1. Dramatisch begin van de wedstrijd dus voor Antwerp – dat het zonder supporters moest stellen – en dat werd er in de eerste helft niet beter op. Na amper een kwartier tekende Meyer voor 0-2, op het halfuur was de match al verloren door een derde treffer van de Turken. Berisha zorgde voor 0-3. 



Op het einde van de eerste helft lieten de Turken zelfs na om de 0-4 op het bord te zetten, net zoals dat in het begin van de tweede periode het geval was. Het hoogst haalbare voor Antwerp in deze wedstrijd was dan ook een eerredder, maar zelfs daar konden de mannen van Priske eigenlijk geen aanspraak op maken. Het mocht zich al gelukkig prijzen dat Fenerbahce de voet van het gaspedaal haalde, om de erg nakende Europese uitschakeling niet nog pijnlijker te maken.

Scoreverloop:
(9') Yandas 0-1
(17') Meyer 0-2
(30') Berisha 0-3

🚀

Antwerp is al virtueel uitgeschakeld...

Meest recent

Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

16
16
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

117
117
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

181
181
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

751
751
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

310
310
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

108
108
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

160
160
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

584
584
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

394
394
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

239
239
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

95
95
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

172
172
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

69
69
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

56
56
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

78
78
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

80
80
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

134
134
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

445
445
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

103
103
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

162
162
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

101
101
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

558
558
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

486
486

Meer sportnieuws