Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

door
Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

Het was vanavond zo ongeveer ‘do or die’ voor Antwerp in de Europa League. Indien het nog een serieuze kans op kwalificatie voor de knock-outfase wou houden, werd er vanavond maar beter gewonnen tegen Fenerbache. Echter draaide het helemaal anders uit dan verhoopt.

In Turkije kon The Great Old zijn eerste punt pakken in de groepsfase, en daar moesten er vanavond dus drie aan worden toegevoegd. Ondanks de matige partij van afgelopen weekend bij Cercle – wel gewonnen met 0-1 – besloot coach Brian Priske toch maar één keer te wisselen in zijn basiself. Björn Engels verdween naar de bank, Jelle Bataille kwam in de ploeg.



Terwijl Antwerp de wedstrijd meteen in handen trachtte te nemen, keek het tegen de eerste de beste aanval van Fenerbache meteen tegen een achterstand aan. Na nog geen tien minuten was Yandas immers al goed voor de 0-1. Dramatisch begin van de wedstrijd dus voor Antwerp – dat het zonder supporters moest stellen – en dat werd er in de eerste helft niet beter op. Na amper een kwartier tekende Meyer voor 0-2, op het halfuur was de match al verloren door een derde treffer van de Turken. Berisha zorgde voor 0-3. 



Op het einde van de eerste helft lieten de Turken zelfs na om de 0-4 op het bord te zetten, net zoals dat in het begin van de tweede periode het geval was. Het hoogst haalbare voor Antwerp in deze wedstrijd was dan ook een eerredder, maar zelfs daar konden de mannen van Priske eigenlijk geen aanspraak op maken. Het mocht zich al gelukkig prijzen dat Fenerbahce de voet van het gaspedaal haalde, om de erg nakende Europese uitschakeling niet nog pijnlijker te maken.

Scoreverloop:
(9') Yandas 0-1
(17') Meyer 0-2
(30') Berisha 0-3

LEES OOK: Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Antwerp is al virtueel uitgeschakeld...

Meest recent

'Garcia maakt grove fout met Romeo Vermant'

De Rode Duivels zullen dan toch tot dinsdag moeten wachten om hun WK-kwalificatie te vieren. De ...

19
19
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

44
44
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

111
111
'Topaanwinst meteen weg: Club ziet miljoenen verdampen'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan verse mankrachten en een aantal van ...

146
146
Onrust bij Rode Duivels: Garcia krijgt volle laag

Aan het feit dat de Rode Duivels straks naar het WK zullen gaan, wordt ondanks de misstap in ...

139
139
Club in de wolken: enorme opsteker voor moordend programma

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

311
311
Europese pers messcherp: Nederland maakt Duivels met grond gelijk

De Rode Duivels hebben zaterdagnamiddag de eerste kans gemist om zich van een WK-ticket te ...

294
294
Verrassende terugkeer bij Duivels? "Zie hem absoluut plaatsje krijgen"

De Rode Duivels maakten zaterdag geen goede beurt tijdens hun WK-kwalificatieduel in Kazachstan en ...

192
192
'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Bayern München wil na de interland-break zij zegereeks heropstarten in de Bundesliga en maakt ...

127
127
Portugal bibbert en beeft: WK-drama Ronaldo dreigt

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez wil zich zondagnamiddag verzekere van hun WK-ticket, ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

221
221
'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Anderhalve maand voor de opening van de wintermercato wemelt het reeds van de geruchten in de ...

101
101
Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een mager 1-1 gelijkspel tegen Kazachstan. Het enige ...

176
176
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

147
147
Kater in Kazachstan komt Rode Duivels duur te staan

Rudi Garcia en co. likken hun wonden na de kater in Kazachstan. Niet alleen zijn de Rode Duivels ...

208
208
Garcia huivert: in dit scenario missen Rode Duivels het WK

De eerste matchbal is verspeeld. Veel tijd hebben de Rode Duivels echter niet om stil te staan bij ...

287
287
'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Een jonge verdediger van Club wekt ...

591
591
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

147
147
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

183
183
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

292
292
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

178
178
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

4434
4434
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

131
131
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds enkele maanden weer in België. De coach was aan de slag in ...

161
161
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

578
578

Meer sportnieuws