Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

door
Antwerp met anderhalf been uit Europa na absoluut fiasco

Het was vanavond zo ongeveer ‘do or die’ voor Antwerp in de Europa League. Indien het nog een serieuze kans op kwalificatie voor de knock-outfase wou houden, werd er vanavond maar beter gewonnen tegen Fenerbache. Echter draaide het helemaal anders uit dan verhoopt.

In Turkije kon The Great Old zijn eerste punt pakken in de groepsfase, en daar moesten er vanavond dus drie aan worden toegevoegd. Ondanks de matige partij van afgelopen weekend bij Cercle – wel gewonnen met 0-1 – besloot coach Brian Priske toch maar één keer te wisselen in zijn basiself. Björn Engels verdween naar de bank, Jelle Bataille kwam in de ploeg.



Terwijl Antwerp de wedstrijd meteen in handen trachtte te nemen, keek het tegen de eerste de beste aanval van Fenerbache meteen tegen een achterstand aan. Na nog geen tien minuten was Yandas immers al goed voor de 0-1. Dramatisch begin van de wedstrijd dus voor Antwerp – dat het zonder supporters moest stellen – en dat werd er in de eerste helft niet beter op. Na amper een kwartier tekende Meyer voor 0-2, op het halfuur was de match al verloren door een derde treffer van de Turken. Berisha zorgde voor 0-3. 



Op het einde van de eerste helft lieten de Turken zelfs na om de 0-4 op het bord te zetten, net zoals dat in het begin van de tweede periode het geval was. Het hoogst haalbare voor Antwerp in deze wedstrijd was dan ook een eerredder, maar zelfs daar konden de mannen van Priske eigenlijk geen aanspraak op maken. Het mocht zich al gelukkig prijzen dat Fenerbahce de voet van het gaspedaal haalde, om de erg nakende Europese uitschakeling niet nog pijnlijker te maken.

Scoreverloop:
(9') Yandas 0-1
(17') Meyer 0-2
(30') Berisha 0-3

LEES OOK: Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

Antwerp is al virtueel uitgeschakeld...

Meest recent

JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

28
28
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

61
61
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

129
129
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

56
56
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

106
106
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

139
139
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

195
195
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

399
399
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

89
89
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

392
392
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

238
238
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

210
210
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

497
497
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

383
383
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

101
101
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

193
193
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

271
271
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

147
147
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

495
495
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

203
203
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

346
346
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

372
372

Meer sportnieuws