'Komst Xavi plots pak verder weg voor Barcelona'

door
'Komst Xavi plots pak verder weg voor Barcelona'

In Spanje twijfelt niemand er nog aan dat in de zeer nabije toekomst Xavi Hernandez voorgesteld zal worden als nieuwe trainer van FC Barcelona. In afwachting van de terugkeer van het clubicoon neemt Sergi Barjuan voorlopig nog de touwtjes in handen na het ontslag van Ronald Koeman. De interimaris hield vrijdag zijn eerste persconferentie, waarbij ook voorzitter Joan Laporta mee aanschoof.


Uiteraard kon Laporta niet heen over de vragen omtrent de komst van Xavi. "Ik zal onze opties voor mezelf houden. Het zou niet professioneel zijn ze te onthullen en dat zou ons kunnen schaden", probeerde hij aanvankelijk nog om de kwestie heen te fietsen. Maar daarna liet hij tussen de lijnen toch verstaan dat alle pijlen gericht zijn op de ex-middenvelder. "Xavi is bezig aan een zeer interessante evolutie als trainer. Ik spreek vaak met hem, we hebben een gezonde relatie", liet Laporta later immers optekenen.

Toch is de terugkeer van de oud-middenvelder nog niet helemaal rond. Al-Sadd, waar hij momenteel coach is, kwam immers met een duidelijk statement. De club laat weten dat Xavi nog twee jaar onder contract ligt. Ze melden ook dat de Spanjaard zich focust op de komende matchen en de titel wil verdedigen.

UPDATE 02/11
De grote comeback van Xavi op Camp Nou blijkt dan toch niet zo voor de hand liggend. Zo wil Al-Sadd alleen maar meewerken onder strikte voorwaarden. Bij AS weet men dat de sjeik die de club in handen heeft enkel wil onderhandelen met Laporta zelf. De preses zal dus persoonlijk naar Qatar moeten afreizen indien hij zijn droomtrainer wil binnenhalen. Ook zou Al-Sadd veel meer geld eisen dan in eerste instantie werd verwacht. Al kan het bedrag nog gedrukt worden indien de Catalanen instemmen met een gala-wedstrijd tegen de Qatari in één van de komende twee jaren.

LEES OOK: 'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

Barça kan beter voor een meer ervaren trainer gaan ...

Meest recent

Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

59
59
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

47
47
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

15
15
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

69
69
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

126
126
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

183
183
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

127
127
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

43
43
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

90
90
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

54
54
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

83
83
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

33
33
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

68
68
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

274
274
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

268
268
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

247
247
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

189
189
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

492
492
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

74
74
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

978
978
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

82
82
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

567
567

Meer sportnieuws