"Het was moeilijk om Genk te verlaten"

door

KRC Genk ging de voorbije jaren prat op zijn jeugdopleiding, maar de laatste jaren lijkt de doorstroming toch iets minder vlot te verlopen. Enkel Bryan Heynen en Maarten Vandevoordt konden zich echt doorzetten, anderen moesten elders hun heil zoeken. Zo koos Bryan Limbombe in de zomer ervoor om naar Nederland te trekken.


De 20-jarige flankaanvaller, jongere broer van Stallone en Anthony Limbombe, mocht van Genk ondanks een doorlopend contract transfervrij verkassen naar Roda JC. "Het was wel een beetje moeilijk om Genk te verlaten, maar ik kreeg daar niet echt kansen en wilde zelf ook spelen. Ik kwam op een leeftijd waarop ik moet investeren", verklaart hij bij Voetbalzone die keuze. "Het is beter dat ik definitief ben vertrokken bij Genk, daardoor kan ik me goed focussen op mijn plannen. Je mindset is wat anders als je bent verhuurd."

Limbombe zal zich die stap nog niet beklaagd hebben, want in Kerkrade is hij wel meteen een vaste waarde geworden. Met twee goals en twee assists in acht wedstrijden kan hij bovendien ook meteen degelijke cijfers voorleggen. Hij heeft op die manier zijn aandeel in de voorlopige zevende plaats van zijn ploeg in de Keuken Kampioen Divisie.

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Was Genk verlaten de juiste keuze?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

136
136
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

31
31
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

55
55
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

152
152
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

29
29
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

77
77
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

137
137
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

74
74
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

138
138
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

84
84
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

330
330
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

392
392
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

178
178
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

366
366
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

269
269
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

420
420
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

573
573
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws