Genk bezweert crisis met doelpuntenfestival, ook Gent vlot door

door
Genk bezweert crisis met doelpuntenfestival, ook Gent vlot door

Woensdagavond werd een groot deel van de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, om 20u ging het merendeel van die duels van start. KRC Genk wist de crisis voorlopig te bezweren met een ruime zege op Winkel Sport, terwijl AA Gent vakkundig afrekende met het Belisia van coach Luc Nilis. In drie wedstrijden waren minstens verlengingen nodig.


Na vijf opeenvolgende nederlagen was een overwinning een absolute must voor de ploeg van coach John van den Brom. Die had zoals aangekondigd een pak rotaties doorgevoerd en zijn ingrepen pakten goed uit. Al duurde het een tijdje alvorens het verschil werd gemaakt op het veld van Winkel Sport. Maar nadat Ugbo de score opende van op de stip, ging het plots snel. Via uitblinker Arteaga (2x) en Paintsil werd het nog voor rust 0-4. Na de pauze maakten Ugbo en Toma de pandoering voor de thuisploeg compleet.

Genk mag dus naar de volgende ronde, hetzelfde kan gezegd worden over AA Gent. De Buffalo's haalden het op eigen veld met 4-0 van Belisia. Odjidja opende de score met een heerlijke knal, Okumu en Mboyo deden de partij nog voor rust op slot. In de tweede helft pikte ook Chakvetadze zijn doelpuntje mee na een strafschop. Verder wist ook Eupen zich te plaatsen na een nipte zege tegen Dender. In de overige 20u-wedstrijden moet verlengd worden.

Alle wedstrijden van 20u:
Seraing - STVV: 3-2 (n.v.)
Winkel Sport - KRC Genk: 0-6
Dender - KAS Eupen: 0-1
Knokke FC - KV Kortrijk: 1-1 (1-2 na pen.)
Charleroi - Lommel: 0-0 (3-4 na pen.)
AA Gent - Belisia: 4-0

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Genk is na deze zege weer vertrokken ...

Meest recent

Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

5
5
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

7
7
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

13
13
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

22
22
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

120
120
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

141
141
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

153
153
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

221
221
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

139
139
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

47
47
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

97
97
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

325
325
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

130
130
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

76
76
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

540
540
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

308
308
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

713
713
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

97
97
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

164
164
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

484
484
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

405
405
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

196
196
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

204
204
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

157
157

Meer sportnieuws