Genk bezweert crisis met doelpuntenfestival, ook Gent vlot door

door
Genk bezweert crisis met doelpuntenfestival, ook Gent vlot door

Woensdagavond werd een groot deel van de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, om 20u ging het merendeel van die duels van start. KRC Genk wist de crisis voorlopig te bezweren met een ruime zege op Winkel Sport, terwijl AA Gent vakkundig afrekende met het Belisia van coach Luc Nilis. In drie wedstrijden waren minstens verlengingen nodig.


Na vijf opeenvolgende nederlagen was een overwinning een absolute must voor de ploeg van coach John van den Brom. Die had zoals aangekondigd een pak rotaties doorgevoerd en zijn ingrepen pakten goed uit. Al duurde het een tijdje alvorens het verschil werd gemaakt op het veld van Winkel Sport. Maar nadat Ugbo de score opende van op de stip, ging het plots snel. Via uitblinker Arteaga (2x) en Paintsil werd het nog voor rust 0-4. Na de pauze maakten Ugbo en Toma de pandoering voor de thuisploeg compleet.

Genk mag dus naar de volgende ronde, hetzelfde kan gezegd worden over AA Gent. De Buffalo's haalden het op eigen veld met 4-0 van Belisia. Odjidja opende de score met een heerlijke knal, Okumu en Mboyo deden de partij nog voor rust op slot. In de tweede helft pikte ook Chakvetadze zijn doelpuntje mee na een strafschop. Verder wist ook Eupen zich te plaatsen na een nipte zege tegen Dender. In de overige 20u-wedstrijden moet verlengd worden.

Alle wedstrijden van 20u:
Seraing - STVV: 3-2 (n.v.)
Winkel Sport - KRC Genk: 0-6
Dender - KAS Eupen: 0-1
Knokke FC - KV Kortrijk: 1-1 (1-2 na pen.)
Charleroi - Lommel: 0-0 (3-4 na pen.)
AA Gent - Belisia: 4-0

LEES OOK: DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

Genk is na deze zege weer vertrokken ...

Meest recent

'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

19
19
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

152
152
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

43
43
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

54
54
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

59
59
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

79
79
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

157
157
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

790
790
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

319
319
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

258
258
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

70
70
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

69
69
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

105
105
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

295
295
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

166
166
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

314
314
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

638
638
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

545
545
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

232
232
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

356
356
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

241
241
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

532
532
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

261
261
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

190
190

Meer sportnieuws