Club-fans woest op De Bilde na reactie op rode kaart

door
Club-fans woest op De Bilde na reactie op rode kaart

In de 1/16de finales van de Croky Cup was het woensdagavond onder meer uitkijken naar het duel tussen Club Brugge en KMSK Deinze. De landskampioen wou op eigen veld revanche nemen voor de pijnlijke uitschakeling in de bekercampagne van 2018. En halfweg de eerste helft kregen de Bruggelingen alvast een helpende hand van de bezoekers.


Zo werd Deinze gedecimeerd naar tien man na een rode kaart voor Djihad Bizimana. De middenvelder kwam te laat met zijn ingreep en plantte daardoor zijn studs op het been van Clinton Mata. De scheidsrechter besloot dan ook Bizimana meteen van het veld te sturen. Dat leidde tot veel protest aan de kant van Deinze. Maar op basis van de herhalingen leek de beslissing toch terecht.

Analist Gilles De Bilde, die co-commentaar gaf op VTM 2, vond het echter toch een strenge beslissing. "Hij is gewoon te laat in dat duel en dan gaat hij eerder ongelukkig op de enkel van Mata staan. We hebben al zo vaak gezien dat dit soort fases bestraft wordt met een rechtstreekse rode kaart. Ik vind dat altijd streng. Het is natuurlijk een zware overtreding omdat hij vol op de enkels gaat staan, maar je ziet ook aan deze jongen dat het niet de bedoeling was om Mata bewust te raken. Hij was gewoon te laat in dat duel. Maar je kan natuurlijk iemand voor lange tijd kwetsen", vertelde De Bilde.

Een groot deel van de supporters van Club die de wedstrijd niet in het stadion volgden, waren het echter niet eens met De Bilde. Zij vonden dat de sanctie helemaal niet te streng was en dat een rode kaart de enige correcte straf was.

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

5
5
'Totale leegloop bij KRC Genk: recordzomer op til'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

29
29
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

241
241
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

42
42
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

242
242
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

302
302
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

263
263
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

186
186
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

275
275
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

130
130
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

87
87
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

86
86
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

100
100
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

63
63
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

267
267
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

271
271
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

100
100
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

455
455
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

286
286
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

84
84
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

51
51
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

190
190

Meer sportnieuws