Club-fans woest op De Bilde na reactie op rode kaart

door
Club-fans woest op De Bilde na reactie op rode kaart

In de 1/16de finales van de Croky Cup was het woensdagavond onder meer uitkijken naar het duel tussen Club Brugge en KMSK Deinze. De landskampioen wou op eigen veld revanche nemen voor de pijnlijke uitschakeling in de bekercampagne van 2018. En halfweg de eerste helft kregen de Bruggelingen alvast een helpende hand van de bezoekers.


Zo werd Deinze gedecimeerd naar tien man na een rode kaart voor Djihad Bizimana. De middenvelder kwam te laat met zijn ingreep en plantte daardoor zijn studs op het been van Clinton Mata. De scheidsrechter besloot dan ook Bizimana meteen van het veld te sturen. Dat leidde tot veel protest aan de kant van Deinze. Maar op basis van de herhalingen leek de beslissing toch terecht.

Analist Gilles De Bilde, die co-commentaar gaf op VTM 2, vond het echter toch een strenge beslissing. "Hij is gewoon te laat in dat duel en dan gaat hij eerder ongelukkig op de enkel van Mata staan. We hebben al zo vaak gezien dat dit soort fases bestraft wordt met een rechtstreekse rode kaart. Ik vind dat altijd streng. Het is natuurlijk een zware overtreding omdat hij vol op de enkels gaat staan, maar je ziet ook aan deze jongen dat het niet de bedoeling was om Mata bewust te raken. Hij was gewoon te laat in dat duel. Maar je kan natuurlijk iemand voor lange tijd kwetsen", vertelde De Bilde.

Een groot deel van de supporters van Club die de wedstrijd niet in het stadion volgden, waren het echter niet eens met De Bilde. Zij vonden dat de sanctie helemaal niet te streng was en dat een rode kaart de enige correcte straf was.

LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

13
13
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

23
23
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

34
34
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

69
69
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

54
54
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

262
262
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

61
61
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

63
63
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

458
458
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

83
83
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

206
206
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

255
255
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

139
139
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

437
437
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

320
320
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

300
300
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

79
79
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

116
116
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

56
56
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

369
369
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

268
268
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

318
318
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

41
41
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

220
220

Meer sportnieuws