'Standard moet vrezen in zaak-Edmilson'

door
'Standard moet vrezen in zaak-Edmilson'

Standard kende alweer moeilijke maanden. De sportieve malaise leidde onlangs tot het ontslag van Mbaye Leye, terwijl er ook op financieel vlak nog steeds donkere wolken boven de club hangen. Er dreigt echter nog meer onheil voor de Rouches en voorzitter Bruno Venanzi.

Sudpresse weet dat de club en Venanzi binnen een week moeten verschijnen voor de raadkamer van de rechtbank van Hasselt. Aanleiding daarvoor is de transfer van Junior Edmilson naar Al Duhail in 2018. Standard en Venanzi zouden toen de transfersom kunstmatig laag gehouden hebben door ze te vermommen als sponsordeals, om zo te vermijden een percentage af te moeten staan aan STVV.

Venanzi wordt verdacht van valsheid in geschrifte en riskeert in principe zelfs een celstraf. Als de FIFA de zaak ook overneemt, zal ook Standard zwaar gestraft worden. De club kan dan een transferverbod opgelegd krijgen, maar zou eventueel zelfs uitgesloten kunnen worden van Europese competities voor een bepaalde periode.

UPDATE 26/10
Het Nieuwsblad weet dat het parket alvast gevorderd heeft dat Standard en Venanzi doorverwezen worden naar de rechtbank. Zij zijn ervan overtuigd dat er gesjoemeld werd bij de transfer van Edmilson in 2018. Bij STVV zijn ze daar uiteraard tevreden mee en benadrukken ze het unieke karakter van die vordering. Het is wel nog wachten op een definitieve beslissing. Vrijdag beslist de raadkamer in Hasselt of ze de aanbeveling van het parket volgen.

LEES OOK: Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Denk je dat Standard gestraft zal worden?

Meest recent

Brusselmans maakt TV-show met de grond gelijk: "De lamzak!"

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

4
4
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

12
12
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

367
367
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

78
78
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

182
182
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

67
67
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

73
73
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

282
282
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

113
113
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

165
165
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

502
502
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

28
28
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

58
58
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

212
212
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

174
174
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

92
92
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

187
187
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

428
428
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

22
22
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

150
150
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

234
234
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

877
877
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

407
407

Meer sportnieuws