Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

door
Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

Zondag bevolkten Noa Lang en Ignace Van der Brempt de aanvallende flankposities bij Club Brugge, en het verschil in prestatie tussen beide spelers was opmerkelijk groot. Daar Lang een geringe bijdrage leverde voor z’n ploeg, werd Van der Brempt uitgeroepen tot Man van de Match. Van der Brempt troefde Lang af op verschillende facetten en het contrast tussen beide flankspelers was dan ook enorm groot.


ONZICHTBAAR

Philippe Clement pakt zondag uit met een gedeeltelijk onuitgegeven voorhoede. Charles De Ketelaere, als de diepste man in de aanval, en Noa Lang, de vrijbuiter op de linkerkant, waren de twee vertrouwde gezichten in de aanvalslinie. Maar de grote verrassing op de Bosuil was de basisplaats van Ignace Van der Brempt, die op deze manier de Brugse recordaankoop Kamal Sowah naar de bank verwees. In tegenstelling tot De Ketelaere en Lang, was de prestatie van Van der Brempt wél overtuigend en bevredigend.



Charles De Ketelaere en Noa Lang lieten een vermoeide indruk na tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarbij een gebrek aan frisheid en precisie opviel. Logisch ook, omdat de wedstrijden in de Champions League en de Belgische competitie elkaar in een razendsnel tempo opvolgen. Daarnaast zijn De Ketelaere en Lang ondertussen ook uitgegroeid tot vaste klanten bij de Rode Duivels en Oranje. Tijdens de interlandbreaks is er vervolgens ook geen tijd en ruimte meer beschikbaar om het even wat rustiger aan te doen.

LANG ONDER VUUR

“Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa”, gaf ook trainer Philippe Clement toe. Noa Lang was zondag inderdaad niet in een grootste doen, maar daarnaast viel de Nederlander opnieuw op door zijn irritatie en ergernissen. Hierdoor, in combinatie met zijn gebrek aan frisheid, raakte Lang tegen Antwerp nooit in de wedstrijd. Wat een verschil met op de rechterkant, waar Ignace Van der Brempt wél een knappe partij afwerkte. “Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace Van der Brempt”, aldus Clement.

Noa Lang stak weer veel energie in randzaken. Hij ging meermaals de confrontatie aan met tegenstanders, scheidsrechter én zelfs zijn eigen ploegmaat, zoals Charles De Ketelaere. Zijn misbare reactie tegenover De Ketelaere kon in de media alvast op weinig begrip rekenen. “Lang moet zo geen attitude hebben”, verklaarde analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure. “Hij zou veel beter zijn als hij zijn emoties in bedwang kon houden. Mogelijk is dat ook de reden dat Ajax hem heeft laten gaan. Misschien heeft hij het moeilijk dat hij niet langer de enige ster is.”



Daarnaast vertelde Silvio Proto op Eleven Sports dat Noa Lang eerlijk gezegd geen speler is met wie hij graag zou mee gespeeld hebben in een ploeg. En ook in Nederland spaarden ze de kritiek niet op de kersverse Oranje-international. “Ik heb Noa Lang in die vijf minuten zes (!) wegwerpgebaren zien maken naar zijn medespelers”, zei analist Kenneth Perez op ESPN. “Dat is ongeveer wat je niet moet doen tegen medespelers. Dat is zeg maar de slechtst denkbare manier om je te uiten naar je medespelers. Bij professioneel voetbal zie je zelden dat mensen een gebaar maken van: je kan er helemaal niks van. Zes keer in vijf minuten!”

AFGETROEFD DOOR VAN DER BREMPT

Dergelijk gedrag is nooit goed te spreken, en al zeker niet als je zelf aan een dramatische wedstrijd bezig bent. Noa Lang verdedigde zondag amper mee tegen Antwerp FC, vooral in de eerste helft, en dat was een groot contrast in vergelijking met Ignace Van der Brempt. De 19-jarige was hardwerkend en focuste zich helemaal op zijn wedstrijd. Door zijn uitstekende prestatie werd Van der Brempt ook uitgeroepen tot Man van de Match. En dat is een groot verschil in vergelijking met de wedstrijd van Lang.



De cijfers liegen er ook niet om. Ignace Van der Brempt won zondag maar liefst 19 duels, een aantal dat geen enkele speler van Club Brugge of Antwerp FC kon evenaren. Enkel Alhassan Yusuf kwam nog het dichtst in de buurt met 17 geslaagde acties. Ter vergelijking: Noa Lang won er slechts 8. Daarnaast verrichtte Van der Brempt ook 10 defensieve duels, waarvan ze alle 10 geslaagd waren. Ook dat staat in een schril contrast met Lang, die amper 2 defensieve duels aanging en er amper eentje won …

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Moet Clement Van der Brempt meer laten spelen?

Meest recent

'Antwerp neemt zware beslissing over toekomst Praet & co'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

15
15
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

11
11
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

11
11
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

447
447
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

95
95
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

134
134
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

24
24
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

63
63
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

177
177
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

72
72
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

253
253
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

50
50
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

153
153
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

123
123
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

221
221
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

368
368
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

43
43
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

427
427
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

286
286
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

82
82
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

112
112
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

231
231
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

190
190
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

145
145
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

554
554

Meer sportnieuws