Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

1423
Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

Zondag bevolkten Noa Lang en Ignace Van der Brempt de aanvallende flankposities bij Club Brugge, en het verschil in prestatie tussen beide spelers was opmerkelijk groot. Daar Lang een geringe bijdrage leverde voor z’n ploeg, werd Van der Brempt uitgeroepen tot Man van de Match. Van der Brempt troefde Lang af op verschillende facetten en het contrast tussen beide flankspelers was dan ook enorm groot.


ONZICHTBAAR

Philippe Clement pakt zondag uit met een gedeeltelijk onuitgegeven voorhoede. Charles De Ketelaere, als de diepste man in de aanval, en Noa Lang, de vrijbuiter op de linkerkant, waren de twee vertrouwde gezichten in de aanvalslinie. Maar de grote verrassing op de Bosuil was de basisplaats van Ignace Van der Brempt, die op deze manier de Brugse recordaankoop Kamal Sowah naar de bank verwees. In tegenstelling tot De Ketelaere en Lang, was de prestatie van Van der Brempt wél overtuigend en bevredigend.



Charles De Ketelaere en Noa Lang lieten een vermoeide indruk na tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarbij een gebrek aan frisheid en precisie opviel. Logisch ook, omdat de wedstrijden in de Champions League en de Belgische competitie elkaar in een razendsnel tempo opvolgen. Daarnaast zijn De Ketelaere en Lang ondertussen ook uitgegroeid tot vaste klanten bij de Rode Duivels en Oranje. Tijdens de interlandbreaks is er vervolgens ook geen tijd en ruimte meer beschikbaar om het even wat rustiger aan te doen.

LANG ONDER VUUR

“Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa”, gaf ook trainer Philippe Clement toe. Noa Lang was zondag inderdaad niet in een grootste doen, maar daarnaast viel de Nederlander opnieuw op door zijn irritatie en ergernissen. Hierdoor, in combinatie met zijn gebrek aan frisheid, raakte Lang tegen Antwerp nooit in de wedstrijd. Wat een verschil met op de rechterkant, waar Ignace Van der Brempt wél een knappe partij afwerkte. “Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace Van der Brempt”, aldus Clement.

Noa Lang stak weer veel energie in randzaken. Hij ging meermaals de confrontatie aan met tegenstanders, scheidsrechter én zelfs zijn eigen ploegmaat, zoals Charles De Ketelaere. Zijn misbare reactie tegenover De Ketelaere kon in de media alvast op weinig begrip rekenen. “Lang moet zo geen attitude hebben”, verklaarde analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure. “Hij zou veel beter zijn als hij zijn emoties in bedwang kon houden. Mogelijk is dat ook de reden dat Ajax hem heeft laten gaan. Misschien heeft hij het moeilijk dat hij niet langer de enige ster is.”



Daarnaast vertelde Silvio Proto op Eleven Sports dat Noa Lang eerlijk gezegd geen speler is met wie hij graag zou mee gespeeld hebben in een ploeg. En ook in Nederland spaarden ze de kritiek niet op de kersverse Oranje-international. “Ik heb Noa Lang in die vijf minuten zes (!) wegwerpgebaren zien maken naar zijn medespelers”, zei analist Kenneth Perez op ESPN. “Dat is ongeveer wat je niet moet doen tegen medespelers. Dat is zeg maar de slechtst denkbare manier om je te uiten naar je medespelers. Bij professioneel voetbal zie je zelden dat mensen een gebaar maken van: je kan er helemaal niks van. Zes keer in vijf minuten!”

AFGETROEFD DOOR VAN DER BREMPT

Dergelijk gedrag is nooit goed te spreken, en al zeker niet als je zelf aan een dramatische wedstrijd bezig bent. Noa Lang verdedigde zondag amper mee tegen Antwerp FC, vooral in de eerste helft, en dat was een groot contrast in vergelijking met Ignace Van der Brempt. De 19-jarige was hardwerkend en focuste zich helemaal op zijn wedstrijd. Door zijn uitstekende prestatie werd Van der Brempt ook uitgeroepen tot Man van de Match. En dat is een groot verschil in vergelijking met de wedstrijd van Lang.



De cijfers liegen er ook niet om. Ignace Van der Brempt won zondag maar liefst 19 duels, een aantal dat geen enkele speler van Club Brugge of Antwerp FC kon evenaren. Enkel Alhassan Yusuf kwam nog het dichtst in de buurt met 17 geslaagde acties. Ter vergelijking: Noa Lang won er slechts 8. Daarnaast verrichtte Van der Brempt ook 10 defensieve duels, waarvan ze alle 10 geslaagd waren. Ook dat staat in een schril contrast met Lang, die amper 2 defensieve duels aanging en er amper eentje won …

LEES OOK: Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Moet Clement Van der Brempt meer laten spelen?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

1
1
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

72
72
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

48
48
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

45
45
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

470
470
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

105
105
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

64
64
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

318
318
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

348
348
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

323
323
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

294
294
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

331
331
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

111
111
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

312
312
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

202
202
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

200
200

Meer sportnieuws