Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

door
Van der Brempt zet Lang keihard op zijn plaats

Zondag bevolkten Noa Lang en Ignace Van der Brempt de aanvallende flankposities bij Club Brugge, en het verschil in prestatie tussen beide spelers was opmerkelijk groot. Daar Lang een geringe bijdrage leverde voor z’n ploeg, werd Van der Brempt uitgeroepen tot Man van de Match. Van der Brempt troefde Lang af op verschillende facetten en het contrast tussen beide flankspelers was dan ook enorm groot.


ONZICHTBAAR

Philippe Clement pakt zondag uit met een gedeeltelijk onuitgegeven voorhoede. Charles De Ketelaere, als de diepste man in de aanval, en Noa Lang, de vrijbuiter op de linkerkant, waren de twee vertrouwde gezichten in de aanvalslinie. Maar de grote verrassing op de Bosuil was de basisplaats van Ignace Van der Brempt, die op deze manier de Brugse recordaankoop Kamal Sowah naar de bank verwees. In tegenstelling tot De Ketelaere en Lang, was de prestatie van Van der Brempt wél overtuigend en bevredigend.



Charles De Ketelaere en Noa Lang lieten een vermoeide indruk na tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarbij een gebrek aan frisheid en precisie opviel. Logisch ook, omdat de wedstrijden in de Champions League en de Belgische competitie elkaar in een razendsnel tempo opvolgen. Daarnaast zijn De Ketelaere en Lang ondertussen ook uitgegroeid tot vaste klanten bij de Rode Duivels en Oranje. Tijdens de interlandbreaks is er vervolgens ook geen tijd en ruimte meer beschikbaar om het even wat rustiger aan te doen.

LANG ONDER VUUR

“Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa”, gaf ook trainer Philippe Clement toe. Noa Lang was zondag inderdaad niet in een grootste doen, maar daarnaast viel de Nederlander opnieuw op door zijn irritatie en ergernissen. Hierdoor, in combinatie met zijn gebrek aan frisheid, raakte Lang tegen Antwerp nooit in de wedstrijd. Wat een verschil met op de rechterkant, waar Ignace Van der Brempt wél een knappe partij afwerkte. “Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace Van der Brempt”, aldus Clement.

Noa Lang stak weer veel energie in randzaken. Hij ging meermaals de confrontatie aan met tegenstanders, scheidsrechter én zelfs zijn eigen ploegmaat, zoals Charles De Ketelaere. Zijn misbare reactie tegenover De Ketelaere kon in de media alvast op weinig begrip rekenen. “Lang moet zo geen attitude hebben”, verklaarde analist Alexandre Teklak in La Dernière Heure. “Hij zou veel beter zijn als hij zijn emoties in bedwang kon houden. Mogelijk is dat ook de reden dat Ajax hem heeft laten gaan. Misschien heeft hij het moeilijk dat hij niet langer de enige ster is.”



Daarnaast vertelde Silvio Proto op Eleven Sports dat Noa Lang eerlijk gezegd geen speler is met wie hij graag zou mee gespeeld hebben in een ploeg. En ook in Nederland spaarden ze de kritiek niet op de kersverse Oranje-international. “Ik heb Noa Lang in die vijf minuten zes (!) wegwerpgebaren zien maken naar zijn medespelers”, zei analist Kenneth Perez op ESPN. “Dat is ongeveer wat je niet moet doen tegen medespelers. Dat is zeg maar de slechtst denkbare manier om je te uiten naar je medespelers. Bij professioneel voetbal zie je zelden dat mensen een gebaar maken van: je kan er helemaal niks van. Zes keer in vijf minuten!”

AFGETROEFD DOOR VAN DER BREMPT

Dergelijk gedrag is nooit goed te spreken, en al zeker niet als je zelf aan een dramatische wedstrijd bezig bent. Noa Lang verdedigde zondag amper mee tegen Antwerp FC, vooral in de eerste helft, en dat was een groot contrast in vergelijking met Ignace Van der Brempt. De 19-jarige was hardwerkend en focuste zich helemaal op zijn wedstrijd. Door zijn uitstekende prestatie werd Van der Brempt ook uitgeroepen tot Man van de Match. En dat is een groot verschil in vergelijking met de wedstrijd van Lang.



De cijfers liegen er ook niet om. Ignace Van der Brempt won zondag maar liefst 19 duels, een aantal dat geen enkele speler van Club Brugge of Antwerp FC kon evenaren. Enkel Alhassan Yusuf kwam nog het dichtst in de buurt met 17 geslaagde acties. Ter vergelijking: Noa Lang won er slechts 8. Daarnaast verrichtte Van der Brempt ook 10 defensieve duels, waarvan ze alle 10 geslaagd waren. Ook dat staat in een schril contrast met Lang, die amper 2 defensieve duels aanging en er amper eentje won …

JOUW MENING TELT:
Moet Clement Van der Brempt meer laten spelen?

Meest recent

'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

1
1
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

88
88
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

33
33
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

550
550
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

424
424
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

349
349
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1234
1234
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

381
381
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

456
456
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

390
390
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

181
181
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

128
128
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

119
119
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

178
178
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

75
75
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

531
531
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

163
163
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

382
382
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

64
64
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

88
88
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

563
563
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

132
132
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

766
766
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

246
246

Meer sportnieuws