De Condé speelt hoog spel met VD Brom

634 stemmen
De Condé speelt hoog spel met VD Brom

Nooit eerder zette John van den Brom bij KRC Genk zo’n dramatische resultaten neer dan in de voorbije weken. Vorig seizoen pakte de Nederlander uit met een nóg slechtere reeks, maar toen kon hij de scheve situatie alsnog rechttrekken. In het verleden zou een coach met dergelijke resultaten nochtans al lang buitengevlogen zijn in Limburg.  


CRISIS

5 nederlagen op een rij, ’t was KRC Genk niet meer overkomen sinds 2014. Een erbarmelijke reeks van amper 3 punten op 27. “Ja, het is crisis”, gaf John van den Brom zondag eerlijk toe na het nieuwe 0-3 verlies tegen AA Gent. De sportieve situatie is duidelijk precair en zorgwekkend, maar desondanks zou de Nederlandse coach zou in de Cegeka Arena (nog) niet ter discussie staan. Niet bij álle bestuursleden van de Limburgse topclub, althans.

Het is een publiek geheim dat Dimitri de Condé, net gepromoveerd van technisch directeur tot Head of Football bij KRC Genk, een goede verstandhouding heeft met John van den Brom. De Condé heeft tevens een grote invloed bij de club, maar de beslissing over de toekomst van een hoofdcoach gebeurt steeds in overleg met alle leden van de raad van bestuur. En voorlopig heeft er nog geen zo’n crisisberaad plaatsgevonden om de concrete toekomst van van den Brom te bespreken.



Maar binnen de club is men allerminst tevreden met de huidige gang van zaken bij de titelpretendent. Na 5 nederlagen op een rij en 3 punten op 27 was KRC Genk dan ook verplicht om een signaal uit te sturen. Maandag vloog niet John van den Brom, maar wel Dennis Haar, één van de assistent-coaches bij Genk. De clubmannen Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen vervolgens een meer prominente rol op in de technische staf. Haar was een gemakkelijk slachtoffer.

KRITISCHER?

John van den Brom wordt intern niet beschouwd als de grote schuldige van de huidige sportieve malaise bij KRC Genk. Ook tal van externe analisten vinden dat de slechte reeks van resultaten niet meteen aan de trainer liggen. In zo’n tegenvallende periode wordt er onvermijdelijk naar de coach gekeken maar van den Brom kan bijvoorbeeld op de steun rekenen van Marc Degryse. “Ligt het aan de trainer? Ik denk het niet”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws.

Feit is wel dat John van den Brom niet voor de eerste keer onder vuur ligt bij KRC Genk. Nu pakt hij uit met een erbarmelijk rapport van 3 punten op 27 – Belgische competitie en Europa League incluis -, maar in februari was dat nog 5 punten op 27 in de Jupiler Pro League. Ook toen besloot de raad van bestuur om van den Brom het volle vertrouwen te geven. En dat loonde ook met uitstekende prestaties en resultaten in het verdere seizoenverloop en in het begin van de huidige jaargang.



Maar nu is de negatieve reeks van Genk weliswaar iets kwalijker. John van den Brom verloor namelijk nog nooit eerder vijf wedstrijden op een rij bij KRC Genk. De laatste keer dat zo’n reeks voorviel in de clubgeschiedenis, dateert alweer sinds 2014. Maar ’t is vooral het schrijnend gebrek aan vertrouwen bij Genk dat grote zorgen baart. Sterkhouders zoals Théo Bongonda, Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt en Paul Onuachu zijn bijvoorbeeld maar een schim van zichzelf.

PRECEDENTEN

3 punten op 27 is een reeks die helemaal niet strookt met de hoge ambities van KRC Genk. Nooit kon een andere coach bij Genk een gelijkaardige serie overleven. Mario Been (6 op 27), Emilio Ferrera (10 op 27), Alex McLeish (21 op 27), Peter Maes (11 op 27), Albert Stuivenberg (13 op 27), Felice Mazzu (11 op 27) en Hannes Wolf (11 op 27) kregen allen de bons bij KRC Genk, hoewel zij in hun laatste 9 wedstrijden opmerkelijk meer punten pakten dan John van den Brom.

Vorig seizoen overleefde John van den Brom een reeks van 5 punten op 27, en ook nu lijkt de Nederlander een ontslag af te wenden met een dramatisch rapport van 3 punten op 27. Bij KRC Genk is de stabiliteit een enorm belangrijke factor en bovendien geniet van den Brom nog steeds het volle vertrouwen van Dimitri de Condé. Na de 3-0 nederlaag tegen West Ham, verklaarde de Head of Football namelijk dat er voorlopig geen sprake is van een ontslag van van den Brom.



Dat zijn uiteraard altijd gewaagde uitspraken in de voetbalwereld, maar Dimitri de Condé is een integer en rechtschapen man. Dan zou een ontslag van John van den Brom in de komende weken wel tot erg veel gezichtsverlies lijden. Bovendien bewees de Nederlander vorig seizoen dat hij een crisissituatie kan ombuigen tot een positief verhaal. Toen zette KRC Genk een serieuze inhaalbeweging in en legden ze de latere kampioen Club Brugge het vuur stevig aan de schenen. Dit keer ook?

LEES OOK: Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

Heeft de Condé te veel vertrouwen in van den Brom?

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

5
5
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

66
66
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

54
54
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

172
172
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

64
64
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

66
66
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

137
137
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

115
115
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

114
114
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

108
108
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

358
358
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

131
131
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

523
523
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

395
395
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

287
287
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

991
991
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

284
284
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

71
71
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

117
117
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1020
1020
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

613
613
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

122
122
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

81
81
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

855
855

Meer sportnieuws