De Condé speelt hoog spel met VD Brom

634 stemmen
De Condé speelt hoog spel met VD Brom

Nooit eerder zette John van den Brom bij KRC Genk zo’n dramatische resultaten neer dan in de voorbije weken. Vorig seizoen pakte de Nederlander uit met een nóg slechtere reeks, maar toen kon hij de scheve situatie alsnog rechttrekken. In het verleden zou een coach met dergelijke resultaten nochtans al lang buitengevlogen zijn in Limburg.  


CRISIS

5 nederlagen op een rij, ’t was KRC Genk niet meer overkomen sinds 2014. Een erbarmelijke reeks van amper 3 punten op 27. “Ja, het is crisis”, gaf John van den Brom zondag eerlijk toe na het nieuwe 0-3 verlies tegen AA Gent. De sportieve situatie is duidelijk precair en zorgwekkend, maar desondanks zou de Nederlandse coach zou in de Cegeka Arena (nog) niet ter discussie staan. Niet bij álle bestuursleden van de Limburgse topclub, althans.

Het is een publiek geheim dat Dimitri de Condé, net gepromoveerd van technisch directeur tot Head of Football bij KRC Genk, een goede verstandhouding heeft met John van den Brom. De Condé heeft tevens een grote invloed bij de club, maar de beslissing over de toekomst van een hoofdcoach gebeurt steeds in overleg met alle leden van de raad van bestuur. En voorlopig heeft er nog geen zo’n crisisberaad plaatsgevonden om de concrete toekomst van van den Brom te bespreken.



Maar binnen de club is men allerminst tevreden met de huidige gang van zaken bij de titelpretendent. Na 5 nederlagen op een rij en 3 punten op 27 was KRC Genk dan ook verplicht om een signaal uit te sturen. Maandag vloog niet John van den Brom, maar wel Dennis Haar, één van de assistent-coaches bij Genk. De clubmannen Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen vervolgens een meer prominente rol op in de technische staf. Haar was een gemakkelijk slachtoffer.

KRITISCHER?

John van den Brom wordt intern niet beschouwd als de grote schuldige van de huidige sportieve malaise bij KRC Genk. Ook tal van externe analisten vinden dat de slechte reeks van resultaten niet meteen aan de trainer liggen. In zo’n tegenvallende periode wordt er onvermijdelijk naar de coach gekeken maar van den Brom kan bijvoorbeeld op de steun rekenen van Marc Degryse. “Ligt het aan de trainer? Ik denk het niet”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws.

Feit is wel dat John van den Brom niet voor de eerste keer onder vuur ligt bij KRC Genk. Nu pakt hij uit met een erbarmelijk rapport van 3 punten op 27 – Belgische competitie en Europa League incluis -, maar in februari was dat nog 5 punten op 27 in de Jupiler Pro League. Ook toen besloot de raad van bestuur om van den Brom het volle vertrouwen te geven. En dat loonde ook met uitstekende prestaties en resultaten in het verdere seizoenverloop en in het begin van de huidige jaargang.



Maar nu is de negatieve reeks van Genk weliswaar iets kwalijker. John van den Brom verloor namelijk nog nooit eerder vijf wedstrijden op een rij bij KRC Genk. De laatste keer dat zo’n reeks voorviel in de clubgeschiedenis, dateert alweer sinds 2014. Maar ’t is vooral het schrijnend gebrek aan vertrouwen bij Genk dat grote zorgen baart. Sterkhouders zoals Théo Bongonda, Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt en Paul Onuachu zijn bijvoorbeeld maar een schim van zichzelf.

PRECEDENTEN

3 punten op 27 is een reeks die helemaal niet strookt met de hoge ambities van KRC Genk. Nooit kon een andere coach bij Genk een gelijkaardige serie overleven. Mario Been (6 op 27), Emilio Ferrera (10 op 27), Alex McLeish (21 op 27), Peter Maes (11 op 27), Albert Stuivenberg (13 op 27), Felice Mazzu (11 op 27) en Hannes Wolf (11 op 27) kregen allen de bons bij KRC Genk, hoewel zij in hun laatste 9 wedstrijden opmerkelijk meer punten pakten dan John van den Brom.

Vorig seizoen overleefde John van den Brom een reeks van 5 punten op 27, en ook nu lijkt de Nederlander een ontslag af te wenden met een dramatisch rapport van 3 punten op 27. Bij KRC Genk is de stabiliteit een enorm belangrijke factor en bovendien geniet van den Brom nog steeds het volle vertrouwen van Dimitri de Condé. Na de 3-0 nederlaag tegen West Ham, verklaarde de Head of Football namelijk dat er voorlopig geen sprake is van een ontslag van van den Brom.



Dat zijn uiteraard altijd gewaagde uitspraken in de voetbalwereld, maar Dimitri de Condé is een integer en rechtschapen man. Dan zou een ontslag van John van den Brom in de komende weken wel tot erg veel gezichtsverlies lijden. Bovendien bewees de Nederlander vorig seizoen dat hij een crisissituatie kan ombuigen tot een positief verhaal. Toen zette KRC Genk een serieuze inhaalbeweging in en legden ze de latere kampioen Club Brugge het vuur stevig aan de schenen. Dit keer ook?

LEES OOK: 'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

Heeft de Condé te veel vertrouwen in van den Brom?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

22
22
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

60
60
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

26
26
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

34
34
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

47
47
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

137
137
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

165
165
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

220
220
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

234
234
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

183
183
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

154
154
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

66
66
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

541
541
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

116
116
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

357
357
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

419
419
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1025
1025
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

141
141
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

759
759
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

221
221
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

213
213
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

371
371
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

103
103
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

552
552
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

222
222

Meer sportnieuws