De Condé speelt hoog spel met VD Brom

door
De Condé speelt hoog spel met VD Brom

Nooit eerder zette John van den Brom bij KRC Genk zo’n dramatische resultaten neer dan in de voorbije weken. Vorig seizoen pakte de Nederlander uit met een nóg slechtere reeks, maar toen kon hij de scheve situatie alsnog rechttrekken. In het verleden zou een coach met dergelijke resultaten nochtans al lang buitengevlogen zijn in Limburg.  


CRISIS

5 nederlagen op een rij, ’t was KRC Genk niet meer overkomen sinds 2014. Een erbarmelijke reeks van amper 3 punten op 27. “Ja, het is crisis”, gaf John van den Brom zondag eerlijk toe na het nieuwe 0-3 verlies tegen AA Gent. De sportieve situatie is duidelijk precair en zorgwekkend, maar desondanks zou de Nederlandse coach zou in de Cegeka Arena (nog) niet ter discussie staan. Niet bij álle bestuursleden van de Limburgse topclub, althans.

Het is een publiek geheim dat Dimitri de Condé, net gepromoveerd van technisch directeur tot Head of Football bij KRC Genk, een goede verstandhouding heeft met John van den Brom. De Condé heeft tevens een grote invloed bij de club, maar de beslissing over de toekomst van een hoofdcoach gebeurt steeds in overleg met alle leden van de raad van bestuur. En voorlopig heeft er nog geen zo’n crisisberaad plaatsgevonden om de concrete toekomst van van den Brom te bespreken.



Maar binnen de club is men allerminst tevreden met de huidige gang van zaken bij de titelpretendent. Na 5 nederlagen op een rij en 3 punten op 27 was KRC Genk dan ook verplicht om een signaal uit te sturen. Maandag vloog niet John van den Brom, maar wel Dennis Haar, één van de assistent-coaches bij Genk. De clubmannen Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen vervolgens een meer prominente rol op in de technische staf. Haar was een gemakkelijk slachtoffer.

KRITISCHER?

John van den Brom wordt intern niet beschouwd als de grote schuldige van de huidige sportieve malaise bij KRC Genk. Ook tal van externe analisten vinden dat de slechte reeks van resultaten niet meteen aan de trainer liggen. In zo’n tegenvallende periode wordt er onvermijdelijk naar de coach gekeken maar van den Brom kan bijvoorbeeld op de steun rekenen van Marc Degryse. “Ligt het aan de trainer? Ik denk het niet”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws.

Feit is wel dat John van den Brom niet voor de eerste keer onder vuur ligt bij KRC Genk. Nu pakt hij uit met een erbarmelijk rapport van 3 punten op 27 – Belgische competitie en Europa League incluis -, maar in februari was dat nog 5 punten op 27 in de Jupiler Pro League. Ook toen besloot de raad van bestuur om van den Brom het volle vertrouwen te geven. En dat loonde ook met uitstekende prestaties en resultaten in het verdere seizoenverloop en in het begin van de huidige jaargang.



Maar nu is de negatieve reeks van Genk weliswaar iets kwalijker. John van den Brom verloor namelijk nog nooit eerder vijf wedstrijden op een rij bij KRC Genk. De laatste keer dat zo’n reeks voorviel in de clubgeschiedenis, dateert alweer sinds 2014. Maar ’t is vooral het schrijnend gebrek aan vertrouwen bij Genk dat grote zorgen baart. Sterkhouders zoals Théo Bongonda, Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt en Paul Onuachu zijn bijvoorbeeld maar een schim van zichzelf.

PRECEDENTEN

3 punten op 27 is een reeks die helemaal niet strookt met de hoge ambities van KRC Genk. Nooit kon een andere coach bij Genk een gelijkaardige serie overleven. Mario Been (6 op 27), Emilio Ferrera (10 op 27), Alex McLeish (21 op 27), Peter Maes (11 op 27), Albert Stuivenberg (13 op 27), Felice Mazzu (11 op 27) en Hannes Wolf (11 op 27) kregen allen de bons bij KRC Genk, hoewel zij in hun laatste 9 wedstrijden opmerkelijk meer punten pakten dan John van den Brom.

Vorig seizoen overleefde John van den Brom een reeks van 5 punten op 27, en ook nu lijkt de Nederlander een ontslag af te wenden met een dramatisch rapport van 3 punten op 27. Bij KRC Genk is de stabiliteit een enorm belangrijke factor en bovendien geniet van den Brom nog steeds het volle vertrouwen van Dimitri de Condé. Na de 3-0 nederlaag tegen West Ham, verklaarde de Head of Football namelijk dat er voorlopig geen sprake is van een ontslag van van den Brom.



Dat zijn uiteraard altijd gewaagde uitspraken in de voetbalwereld, maar Dimitri de Condé is een integer en rechtschapen man. Dan zou een ontslag van John van den Brom in de komende weken wel tot erg veel gezichtsverlies lijden. Bovendien bewees de Nederlander vorig seizoen dat hij een crisissituatie kan ombuigen tot een positief verhaal. Toen zette KRC Genk een serieuze inhaalbeweging in en legden ze de latere kampioen Club Brugge het vuur stevig aan de schenen. Dit keer ook?

LEES OOK: 'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

Heeft de Condé te veel vertrouwen in van den Brom?

Meest recent

Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

1
1
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

29
29
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

78
78
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

25
25
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

61
61
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

34
34
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

500
500
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

82
82
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

44
44
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

26
26
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

202
202
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

235
235
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

177
177
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

75
75
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

242
242
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

693
693
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

256
256
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

606
606
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

33
33
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

91
91
Kater in Qatar: De Cat & co blazen aftocht op WK U17

Op het WK U17 in Qatar kregen onze jonge landgenoten met Europees kampioen Portugal in de zestiende ...

277
277
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

296
296
'Renard haalt gram: woekerwinst wenkt voor Anderlecht'

Dankzij de knappe zege tegen Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed gevoel de interlandbreak ...

297
297
'Club Brugge verlegt grenzen: bod van 50 miljoen?'

Club Brugge bouwde het afgelopen decennium een internationale reputatie op als kweekvijver van ...

191
191
Kazachse bondscoach doet krankzinnige uitspraak over Doku

De Rode Duivels zijn donderdagavond al aangekomen in Astana, waar ze zaterdag hun ticket voor het WK ...

240
240

Meer sportnieuws