De Condé speelt hoog spel met VD Brom

door
De Condé speelt hoog spel met VD Brom

Nooit eerder zette John van den Brom bij KRC Genk zo’n dramatische resultaten neer dan in de voorbije weken. Vorig seizoen pakte de Nederlander uit met een nóg slechtere reeks, maar toen kon hij de scheve situatie alsnog rechttrekken. In het verleden zou een coach met dergelijke resultaten nochtans al lang buitengevlogen zijn in Limburg.  


CRISIS

5 nederlagen op een rij, ’t was KRC Genk niet meer overkomen sinds 2014. Een erbarmelijke reeks van amper 3 punten op 27. “Ja, het is crisis”, gaf John van den Brom zondag eerlijk toe na het nieuwe 0-3 verlies tegen AA Gent. De sportieve situatie is duidelijk precair en zorgwekkend, maar desondanks zou de Nederlandse coach zou in de Cegeka Arena (nog) niet ter discussie staan. Niet bij álle bestuursleden van de Limburgse topclub, althans.

Het is een publiek geheim dat Dimitri de Condé, net gepromoveerd van technisch directeur tot Head of Football bij KRC Genk, een goede verstandhouding heeft met John van den Brom. De Condé heeft tevens een grote invloed bij de club, maar de beslissing over de toekomst van een hoofdcoach gebeurt steeds in overleg met alle leden van de raad van bestuur. En voorlopig heeft er nog geen zo’n crisisberaad plaatsgevonden om de concrete toekomst van van den Brom te bespreken.



Maar binnen de club is men allerminst tevreden met de huidige gang van zaken bij de titelpretendent. Na 5 nederlagen op een rij en 3 punten op 27 was KRC Genk dan ook verplicht om een signaal uit te sturen. Maandag vloog niet John van den Brom, maar wel Dennis Haar, één van de assistent-coaches bij Genk. De clubmannen Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen vervolgens een meer prominente rol op in de technische staf. Haar was een gemakkelijk slachtoffer.

KRITISCHER?

John van den Brom wordt intern niet beschouwd als de grote schuldige van de huidige sportieve malaise bij KRC Genk. Ook tal van externe analisten vinden dat de slechte reeks van resultaten niet meteen aan de trainer liggen. In zo’n tegenvallende periode wordt er onvermijdelijk naar de coach gekeken maar van den Brom kan bijvoorbeeld op de steun rekenen van Marc Degryse. “Ligt het aan de trainer? Ik denk het niet”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws.

Feit is wel dat John van den Brom niet voor de eerste keer onder vuur ligt bij KRC Genk. Nu pakt hij uit met een erbarmelijk rapport van 3 punten op 27 – Belgische competitie en Europa League incluis -, maar in februari was dat nog 5 punten op 27 in de Jupiler Pro League. Ook toen besloot de raad van bestuur om van den Brom het volle vertrouwen te geven. En dat loonde ook met uitstekende prestaties en resultaten in het verdere seizoenverloop en in het begin van de huidige jaargang.



Maar nu is de negatieve reeks van Genk weliswaar iets kwalijker. John van den Brom verloor namelijk nog nooit eerder vijf wedstrijden op een rij bij KRC Genk. De laatste keer dat zo’n reeks voorviel in de clubgeschiedenis, dateert alweer sinds 2014. Maar ’t is vooral het schrijnend gebrek aan vertrouwen bij Genk dat grote zorgen baart. Sterkhouders zoals Théo Bongonda, Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt en Paul Onuachu zijn bijvoorbeeld maar een schim van zichzelf.

PRECEDENTEN

3 punten op 27 is een reeks die helemaal niet strookt met de hoge ambities van KRC Genk. Nooit kon een andere coach bij Genk een gelijkaardige serie overleven. Mario Been (6 op 27), Emilio Ferrera (10 op 27), Alex McLeish (21 op 27), Peter Maes (11 op 27), Albert Stuivenberg (13 op 27), Felice Mazzu (11 op 27) en Hannes Wolf (11 op 27) kregen allen de bons bij KRC Genk, hoewel zij in hun laatste 9 wedstrijden opmerkelijk meer punten pakten dan John van den Brom.

Vorig seizoen overleefde John van den Brom een reeks van 5 punten op 27, en ook nu lijkt de Nederlander een ontslag af te wenden met een dramatisch rapport van 3 punten op 27. Bij KRC Genk is de stabiliteit een enorm belangrijke factor en bovendien geniet van den Brom nog steeds het volle vertrouwen van Dimitri de Condé. Na de 3-0 nederlaag tegen West Ham, verklaarde de Head of Football namelijk dat er voorlopig geen sprake is van een ontslag van van den Brom.



Dat zijn uiteraard altijd gewaagde uitspraken in de voetbalwereld, maar Dimitri de Condé is een integer en rechtschapen man. Dan zou een ontslag van John van den Brom in de komende weken wel tot erg veel gezichtsverlies lijden. Bovendien bewees de Nederlander vorig seizoen dat hij een crisissituatie kan ombuigen tot een positief verhaal. Toen zette KRC Genk een serieuze inhaalbeweging in en legden ze de latere kampioen Club Brugge het vuur stevig aan de schenen. Dit keer ook?

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Heeft de Condé te veel vertrouwen in van den Brom?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

65
65
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

79
79
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

219
219
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

298
298
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

54
54
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

158
158
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

954
954
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

497
497
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1068
1068

Meer sportnieuws