De Condé speelt hoog spel met VD Brom

634
De Condé speelt hoog spel met VD Brom

Nooit eerder zette John van den Brom bij KRC Genk zo’n dramatische resultaten neer dan in de voorbije weken. Vorig seizoen pakte de Nederlander uit met een nóg slechtere reeks, maar toen kon hij de scheve situatie alsnog rechttrekken. In het verleden zou een coach met dergelijke resultaten nochtans al lang buitengevlogen zijn in Limburg.  


CRISIS

5 nederlagen op een rij, ’t was KRC Genk niet meer overkomen sinds 2014. Een erbarmelijke reeks van amper 3 punten op 27. “Ja, het is crisis”, gaf John van den Brom zondag eerlijk toe na het nieuwe 0-3 verlies tegen AA Gent. De sportieve situatie is duidelijk precair en zorgwekkend, maar desondanks zou de Nederlandse coach zou in de Cegeka Arena (nog) niet ter discussie staan. Niet bij álle bestuursleden van de Limburgse topclub, althans.

Het is een publiek geheim dat Dimitri de Condé, net gepromoveerd van technisch directeur tot Head of Football bij KRC Genk, een goede verstandhouding heeft met John van den Brom. De Condé heeft tevens een grote invloed bij de club, maar de beslissing over de toekomst van een hoofdcoach gebeurt steeds in overleg met alle leden van de raad van bestuur. En voorlopig heeft er nog geen zo’n crisisberaad plaatsgevonden om de concrete toekomst van van den Brom te bespreken.



Maar binnen de club is men allerminst tevreden met de huidige gang van zaken bij de titelpretendent. Na 5 nederlagen op een rij en 3 punten op 27 was KRC Genk dan ook verplicht om een signaal uit te sturen. Maandag vloog niet John van den Brom, maar wel Dennis Haar, één van de assistent-coaches bij Genk. De clubmannen Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen vervolgens een meer prominente rol op in de technische staf. Haar was een gemakkelijk slachtoffer.

KRITISCHER?

John van den Brom wordt intern niet beschouwd als de grote schuldige van de huidige sportieve malaise bij KRC Genk. Ook tal van externe analisten vinden dat de slechte reeks van resultaten niet meteen aan de trainer liggen. In zo’n tegenvallende periode wordt er onvermijdelijk naar de coach gekeken maar van den Brom kan bijvoorbeeld op de steun rekenen van Marc Degryse. “Ligt het aan de trainer? Ik denk het niet”, verklaarde hij in Het Laatste Nieuws.

Feit is wel dat John van den Brom niet voor de eerste keer onder vuur ligt bij KRC Genk. Nu pakt hij uit met een erbarmelijk rapport van 3 punten op 27 – Belgische competitie en Europa League incluis -, maar in februari was dat nog 5 punten op 27 in de Jupiler Pro League. Ook toen besloot de raad van bestuur om van den Brom het volle vertrouwen te geven. En dat loonde ook met uitstekende prestaties en resultaten in het verdere seizoenverloop en in het begin van de huidige jaargang.



Maar nu is de negatieve reeks van Genk weliswaar iets kwalijker. John van den Brom verloor namelijk nog nooit eerder vijf wedstrijden op een rij bij KRC Genk. De laatste keer dat zo’n reeks voorviel in de clubgeschiedenis, dateert alweer sinds 2014. Maar ’t is vooral het schrijnend gebrek aan vertrouwen bij Genk dat grote zorgen baart. Sterkhouders zoals Théo Bongonda, Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt en Paul Onuachu zijn bijvoorbeeld maar een schim van zichzelf.

PRECEDENTEN

3 punten op 27 is een reeks die helemaal niet strookt met de hoge ambities van KRC Genk. Nooit kon een andere coach bij Genk een gelijkaardige serie overleven. Mario Been (6 op 27), Emilio Ferrera (10 op 27), Alex McLeish (21 op 27), Peter Maes (11 op 27), Albert Stuivenberg (13 op 27), Felice Mazzu (11 op 27) en Hannes Wolf (11 op 27) kregen allen de bons bij KRC Genk, hoewel zij in hun laatste 9 wedstrijden opmerkelijk meer punten pakten dan John van den Brom.

Vorig seizoen overleefde John van den Brom een reeks van 5 punten op 27, en ook nu lijkt de Nederlander een ontslag af te wenden met een dramatisch rapport van 3 punten op 27. Bij KRC Genk is de stabiliteit een enorm belangrijke factor en bovendien geniet van den Brom nog steeds het volle vertrouwen van Dimitri de Condé. Na de 3-0 nederlaag tegen West Ham, verklaarde de Head of Football namelijk dat er voorlopig geen sprake is van een ontslag van van den Brom.



Dat zijn uiteraard altijd gewaagde uitspraken in de voetbalwereld, maar Dimitri de Condé is een integer en rechtschapen man. Dan zou een ontslag van John van den Brom in de komende weken wel tot erg veel gezichtsverlies lijden. Bovendien bewees de Nederlander vorig seizoen dat hij een crisissituatie kan ombuigen tot een positief verhaal. Toen zette KRC Genk een serieuze inhaalbeweging in en legden ze de latere kampioen Club Brugge het vuur stevig aan de schenen. Dit keer ook?

LEES OOK: Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Heeft de Condé te veel vertrouwen in van den Brom?

Meest recent

STVV slikt Europese domper na verdedigend fiasco in Cyprus

Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De ...

27
27
Goede of slechte loting Club? Dit zeggen de statistieken

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

97
97
'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Europa ...

140
140
Godts krijgt de volle laag: Enrique grijpt meteen in

Mika Godts kreeg na zijn debuut bij PSG meteen stevige kritiek te slikken in Frankrijk. De jonge ...

238
238
Anderlecht - Kairat: Bruno verstuurt signaal met basiself

RSC Anderlecht staat op een zucht van de League Phase van de Europa League. Donderdag moet het in ...

115
115
'IJskoude douche voor Penders; Leao richting Premier League'

De Premier League draait sinds afgelopen weekend weer op volle toeren, desondanks blijven de clubs ...

75
75
LOTING UCL: Club Brugge maakt borst nat voor pittig programma

In het Grimaldi Forum te Monaco werd donderdagavond geloot voor de samenstelling van de League Phase ...

397
397
Ruben Van Gucht zit met pikant probleem: "Hij is te groot"

Ruben Van Gucht raast door het medialandschap met opdrachten bij de drie grootste Vlaamse zenders: ...

42
42
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

66
66
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

356
356
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

165
165
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

67
67
Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

279
279
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

240
240
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

81
81
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

360
360
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

418
418
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

168
168
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

438
438
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

173
173
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

307
307
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

121
121
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

33
33
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

364
364
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

232
232

Meer sportnieuws