Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

225 stemmen
Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

KRC Genk zit in een stevige sportieve crisis. De bekerwinnaar moet tegen St. Eloois Winkel (beker) en tegen Zulte Waregem vol aan de bak en een zege zou voor de nodige ademruimte zorgen. John van den Brom staat voor een belangrijk examen. 

Van den Brom werd begin november 2020 trainer van Genk. Hij kende een dipje met de ploeg, maar nadien stoomde Genk door. De bekerwinst en een zeer knappe tweede plaats, na een bijzonder straffe Champions’ play-off met 16 op 18, zorgde voor de nodige lof. Bovendien speelde Genk bij momenten oogstrelend voetbal. Van den Brom werd geprezen vanwege zijn peoplemanagement. Dat is één van zijn grote kwaliteiten als coach. Dat hoorden we eerder al bij Anderlecht en AZ. 



Genk wist afgelopen zomer tot ieders verrassing zijn sterkhouders aan boord te houden en daarom werd Genk voor het seizoen aanzien als een grote titelkandidaat. Van den Brom kreeg enkele interessante spelers extra van Dimitri De Condé en de huidige spelerskern is één van de beste die Genk inzake kwaliteit en kwantiteit ooit heeft gehad. De balans is dit seizoen echter negatief. 

In Europa werd Genk vrij kansloos uitgeschakeld door Shakhtar Donetsk, twee keer 2-1. Geen schande, al bewees het nietige Sheriff Tiraspol in de Champions League dat Donetsk ook geen Europese topclub is. Ze kregen afgelopen week nog een 0-5-pandoering om de oren van Real Madrid en boekten een 1 op 9. De ambities in de Europa League waren ook hoog, maar na twee pijnlijke nederlagen tegen Dinamo Zagreb en West Ham United is het ook daar matig inzake resultaten. Europese overwintering, een doelstelling binnen de club, is in gevaar. 



Negatieve balans 

Het verlies in de supercup, waar Genk zwak speelde tegen Club Brugge, werd nog aanzien als een voorbereidingswedstrijd. Maar toch was het een voorbode voor een tot op heden moeizaam seizoen. Genk staat zevende met een 17 op 36. De balans van dit seizoen: 18 wedstrijden met daarin 9 nederlagen, 2 draws en amper 7 overwinningen. Doelsaldo: 26-36. Er is nog niks verloren, maar Van den Brom moet nu bewijzen dat hij een toptrainer is. 

Bij AZ deed hij het goed, maar in Nederland waren er twijfels of Van den Brom echt kon doorgroeien tot een topcoach. Ploegen als Ajax of PSV dachten nooit aan hem en na zijn passage bij Anderlecht waren er ook twijfels. Van den Brom begon in Brussel net als bij Genk zeer goed. Het was een half jaar genieten van Anderlecht en RSCA beschikte, net als Genk nu, over een heerlijke ploeg met toppers als Dieumerci Mbokani, Lucas Biglia, Matias Suarez en Milan Jovanovic. Maar na Nieuwjaar kwam er toen zand in de motor en RSCA speelde net als Genk (op dit moment) matig. De Brusselaars pakten ondanks al dat aanvallend talent maar bijzonder nipt de landstitel, met krampachtig voetbal. Het teerde op de flitsen van zijn spelers en er zat nog maar weinig lijn in het spel. Een beetje wat nu het geval is bij Genk. 



Logische keuze van Genk 

Van den Brom pakte weliswaar de titel, maar enkele maanden later werd hij ontslagen nadat enkele sterkhouders de ploeg verlieten. Hij wist de negatieve spiraal er niet meer om te buigen. De sympathieke Nederlander kon zich daar niet op de kaart zetten als toptrainer, wél als een goede trainer die oog had voor jeugdspelers én die voor aanvallend voetbal stond. Het is dus logisch dat Genk aan hem dacht, want de voetbalvisie van Van den Brom past als gegoten in Genk. Het is dan ook volstrekt normaal dat de club het vertrouwen in Van den Brom blijft behouden. 

De spelersgroep staat nog achter hem, hij is een coach waar zeer weinig spelers iets negatief over zeggen, en de rust bewaren is ook een teken van volwassen beleid. Bij Genk wordt er minder impulsief gereageerd dan in het verleden, wat enkel maar toe te juichen valt. De club zet de juiste stappen voorwaarts. De bekerwinnaar wil echter aan de top van het Belgische voetbal blijven en Van den Brom kan bewijzen dat hij een echte topcoach is als hij het tij kan keren. De komende week lijkt cruciaal te worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. 

Huidige balans Van den Brom bij Genk: 51 wedstrijden: 26 overwinningen, 7 draws en 18 nederlagen.

CR

Gaat Van den Brom Genk weer op de rails krijgen?

Meest recent

'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

18
18
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

154
154
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

19
19
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

62
62
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

75
75
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

479
479
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

88
88
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

176
176
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

252
252
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

64
64
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

133
133
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

111
111
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

180
180
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

105
105
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

139
139
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

362
362
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

162
162
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

97
97
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

176
176

Meer sportnieuws