Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

225 stemmen
Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

KRC Genk zit in een stevige sportieve crisis. De bekerwinnaar moet tegen St. Eloois Winkel (beker) en tegen Zulte Waregem vol aan de bak en een zege zou voor de nodige ademruimte zorgen. John van den Brom staat voor een belangrijk examen. 

Van den Brom werd begin november 2020 trainer van Genk. Hij kende een dipje met de ploeg, maar nadien stoomde Genk door. De bekerwinst en een zeer knappe tweede plaats, na een bijzonder straffe Champions’ play-off met 16 op 18, zorgde voor de nodige lof. Bovendien speelde Genk bij momenten oogstrelend voetbal. Van den Brom werd geprezen vanwege zijn peoplemanagement. Dat is één van zijn grote kwaliteiten als coach. Dat hoorden we eerder al bij Anderlecht en AZ. 



Genk wist afgelopen zomer tot ieders verrassing zijn sterkhouders aan boord te houden en daarom werd Genk voor het seizoen aanzien als een grote titelkandidaat. Van den Brom kreeg enkele interessante spelers extra van Dimitri De Condé en de huidige spelerskern is één van de beste die Genk inzake kwaliteit en kwantiteit ooit heeft gehad. De balans is dit seizoen echter negatief. 

In Europa werd Genk vrij kansloos uitgeschakeld door Shakhtar Donetsk, twee keer 2-1. Geen schande, al bewees het nietige Sheriff Tiraspol in de Champions League dat Donetsk ook geen Europese topclub is. Ze kregen afgelopen week nog een 0-5-pandoering om de oren van Real Madrid en boekten een 1 op 9. De ambities in de Europa League waren ook hoog, maar na twee pijnlijke nederlagen tegen Dinamo Zagreb en West Ham United is het ook daar matig inzake resultaten. Europese overwintering, een doelstelling binnen de club, is in gevaar. 



Negatieve balans 

Het verlies in de supercup, waar Genk zwak speelde tegen Club Brugge, werd nog aanzien als een voorbereidingswedstrijd. Maar toch was het een voorbode voor een tot op heden moeizaam seizoen. Genk staat zevende met een 17 op 36. De balans van dit seizoen: 18 wedstrijden met daarin 9 nederlagen, 2 draws en amper 7 overwinningen. Doelsaldo: 26-36. Er is nog niks verloren, maar Van den Brom moet nu bewijzen dat hij een toptrainer is. 

Bij AZ deed hij het goed, maar in Nederland waren er twijfels of Van den Brom echt kon doorgroeien tot een topcoach. Ploegen als Ajax of PSV dachten nooit aan hem en na zijn passage bij Anderlecht waren er ook twijfels. Van den Brom begon in Brussel net als bij Genk zeer goed. Het was een half jaar genieten van Anderlecht en RSCA beschikte, net als Genk nu, over een heerlijke ploeg met toppers als Dieumerci Mbokani, Lucas Biglia, Matias Suarez en Milan Jovanovic. Maar na Nieuwjaar kwam er toen zand in de motor en RSCA speelde net als Genk (op dit moment) matig. De Brusselaars pakten ondanks al dat aanvallend talent maar bijzonder nipt de landstitel, met krampachtig voetbal. Het teerde op de flitsen van zijn spelers en er zat nog maar weinig lijn in het spel. Een beetje wat nu het geval is bij Genk. 



Logische keuze van Genk 

Van den Brom pakte weliswaar de titel, maar enkele maanden later werd hij ontslagen nadat enkele sterkhouders de ploeg verlieten. Hij wist de negatieve spiraal er niet meer om te buigen. De sympathieke Nederlander kon zich daar niet op de kaart zetten als toptrainer, wél als een goede trainer die oog had voor jeugdspelers én die voor aanvallend voetbal stond. Het is dus logisch dat Genk aan hem dacht, want de voetbalvisie van Van den Brom past als gegoten in Genk. Het is dan ook volstrekt normaal dat de club het vertrouwen in Van den Brom blijft behouden. 

De spelersgroep staat nog achter hem, hij is een coach waar zeer weinig spelers iets negatief over zeggen, en de rust bewaren is ook een teken van volwassen beleid. Bij Genk wordt er minder impulsief gereageerd dan in het verleden, wat enkel maar toe te juichen valt. De club zet de juiste stappen voorwaarts. De bekerwinnaar wil echter aan de top van het Belgische voetbal blijven en Van den Brom kan bewijzen dat hij een echte topcoach is als hij het tij kan keren. De komende week lijkt cruciaal te worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. 

Huidige balans Van den Brom bij Genk: 51 wedstrijden: 26 overwinningen, 7 draws en 18 nederlagen.

CR

Gaat Van den Brom Genk weer op de rails krijgen?

Meest recent

Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

44
44
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

105
105
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

126
126
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

62
62
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

89
89
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

60
60
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

349
349
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1052
1052
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

79
79
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

73
73
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

201
201
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

94
94
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

302
302
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

307
307
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

479
479
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

712
712
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

183
183
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

500
500
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

133
133
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

271
271
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

138
138
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

124
124
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

56
56
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

412
412

Meer sportnieuws