Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

door
Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

KRC Genk zit in een stevige sportieve crisis. De bekerwinnaar moet tegen St. Eloois Winkel (beker) en tegen Zulte Waregem vol aan de bak en een zege zou voor de nodige ademruimte zorgen. John van den Brom staat voor een belangrijk examen. 

Van den Brom werd begin november 2020 trainer van Genk. Hij kende een dipje met de ploeg, maar nadien stoomde Genk door. De bekerwinst en een zeer knappe tweede plaats, na een bijzonder straffe Champions’ play-off met 16 op 18, zorgde voor de nodige lof. Bovendien speelde Genk bij momenten oogstrelend voetbal. Van den Brom werd geprezen vanwege zijn peoplemanagement. Dat is één van zijn grote kwaliteiten als coach. Dat hoorden we eerder al bij Anderlecht en AZ. 



Genk wist afgelopen zomer tot ieders verrassing zijn sterkhouders aan boord te houden en daarom werd Genk voor het seizoen aanzien als een grote titelkandidaat. Van den Brom kreeg enkele interessante spelers extra van Dimitri De Condé en de huidige spelerskern is één van de beste die Genk inzake kwaliteit en kwantiteit ooit heeft gehad. De balans is dit seizoen echter negatief. 

In Europa werd Genk vrij kansloos uitgeschakeld door Shakhtar Donetsk, twee keer 2-1. Geen schande, al bewees het nietige Sheriff Tiraspol in de Champions League dat Donetsk ook geen Europese topclub is. Ze kregen afgelopen week nog een 0-5-pandoering om de oren van Real Madrid en boekten een 1 op 9. De ambities in de Europa League waren ook hoog, maar na twee pijnlijke nederlagen tegen Dinamo Zagreb en West Ham United is het ook daar matig inzake resultaten. Europese overwintering, een doelstelling binnen de club, is in gevaar. 



Negatieve balans 

Het verlies in de supercup, waar Genk zwak speelde tegen Club Brugge, werd nog aanzien als een voorbereidingswedstrijd. Maar toch was het een voorbode voor een tot op heden moeizaam seizoen. Genk staat zevende met een 17 op 36. De balans van dit seizoen: 18 wedstrijden met daarin 9 nederlagen, 2 draws en amper 7 overwinningen. Doelsaldo: 26-36. Er is nog niks verloren, maar Van den Brom moet nu bewijzen dat hij een toptrainer is. 

Bij AZ deed hij het goed, maar in Nederland waren er twijfels of Van den Brom echt kon doorgroeien tot een topcoach. Ploegen als Ajax of PSV dachten nooit aan hem en na zijn passage bij Anderlecht waren er ook twijfels. Van den Brom begon in Brussel net als bij Genk zeer goed. Het was een half jaar genieten van Anderlecht en RSCA beschikte, net als Genk nu, over een heerlijke ploeg met toppers als Dieumerci Mbokani, Lucas Biglia, Matias Suarez en Milan Jovanovic. Maar na Nieuwjaar kwam er toen zand in de motor en RSCA speelde net als Genk (op dit moment) matig. De Brusselaars pakten ondanks al dat aanvallend talent maar bijzonder nipt de landstitel, met krampachtig voetbal. Het teerde op de flitsen van zijn spelers en er zat nog maar weinig lijn in het spel. Een beetje wat nu het geval is bij Genk. 



Logische keuze van Genk 

Van den Brom pakte weliswaar de titel, maar enkele maanden later werd hij ontslagen nadat enkele sterkhouders de ploeg verlieten. Hij wist de negatieve spiraal er niet meer om te buigen. De sympathieke Nederlander kon zich daar niet op de kaart zetten als toptrainer, wél als een goede trainer die oog had voor jeugdspelers én die voor aanvallend voetbal stond. Het is dus logisch dat Genk aan hem dacht, want de voetbalvisie van Van den Brom past als gegoten in Genk. Het is dan ook volstrekt normaal dat de club het vertrouwen in Van den Brom blijft behouden. 

De spelersgroep staat nog achter hem, hij is een coach waar zeer weinig spelers iets negatief over zeggen, en de rust bewaren is ook een teken van volwassen beleid. Bij Genk wordt er minder impulsief gereageerd dan in het verleden, wat enkel maar toe te juichen valt. De club zet de juiste stappen voorwaarts. De bekerwinnaar wil echter aan de top van het Belgische voetbal blijven en Van den Brom kan bewijzen dat hij een echte topcoach is als hij het tij kan keren. De komende week lijkt cruciaal te worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. 

Huidige balans Van den Brom bij Genk: 51 wedstrijden: 26 overwinningen, 7 draws en 18 nederlagen.

CR

Gaat Van den Brom Genk weer op de rails krijgen?

Meest recent

Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

13
13
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

31
31
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

110
110
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

144
144
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

147
147
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

37
37
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

112
112
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

75
75
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

103
103
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

65
65
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

50
50
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

114
114
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

49
49
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

105
105
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

60
60
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

217
217
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

476
476
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

68
68
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

264
264
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

68
68
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

119
119
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

108
108
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

728
728
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

300
300

Meer sportnieuws