Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

225 stemmen
Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

KRC Genk zit in een stevige sportieve crisis. De bekerwinnaar moet tegen St. Eloois Winkel (beker) en tegen Zulte Waregem vol aan de bak en een zege zou voor de nodige ademruimte zorgen. John van den Brom staat voor een belangrijk examen. 

Van den Brom werd begin november 2020 trainer van Genk. Hij kende een dipje met de ploeg, maar nadien stoomde Genk door. De bekerwinst en een zeer knappe tweede plaats, na een bijzonder straffe Champions’ play-off met 16 op 18, zorgde voor de nodige lof. Bovendien speelde Genk bij momenten oogstrelend voetbal. Van den Brom werd geprezen vanwege zijn peoplemanagement. Dat is één van zijn grote kwaliteiten als coach. Dat hoorden we eerder al bij Anderlecht en AZ. 



Genk wist afgelopen zomer tot ieders verrassing zijn sterkhouders aan boord te houden en daarom werd Genk voor het seizoen aanzien als een grote titelkandidaat. Van den Brom kreeg enkele interessante spelers extra van Dimitri De Condé en de huidige spelerskern is één van de beste die Genk inzake kwaliteit en kwantiteit ooit heeft gehad. De balans is dit seizoen echter negatief. 

In Europa werd Genk vrij kansloos uitgeschakeld door Shakhtar Donetsk, twee keer 2-1. Geen schande, al bewees het nietige Sheriff Tiraspol in de Champions League dat Donetsk ook geen Europese topclub is. Ze kregen afgelopen week nog een 0-5-pandoering om de oren van Real Madrid en boekten een 1 op 9. De ambities in de Europa League waren ook hoog, maar na twee pijnlijke nederlagen tegen Dinamo Zagreb en West Ham United is het ook daar matig inzake resultaten. Europese overwintering, een doelstelling binnen de club, is in gevaar. 



Negatieve balans 

Het verlies in de supercup, waar Genk zwak speelde tegen Club Brugge, werd nog aanzien als een voorbereidingswedstrijd. Maar toch was het een voorbode voor een tot op heden moeizaam seizoen. Genk staat zevende met een 17 op 36. De balans van dit seizoen: 18 wedstrijden met daarin 9 nederlagen, 2 draws en amper 7 overwinningen. Doelsaldo: 26-36. Er is nog niks verloren, maar Van den Brom moet nu bewijzen dat hij een toptrainer is. 

Bij AZ deed hij het goed, maar in Nederland waren er twijfels of Van den Brom echt kon doorgroeien tot een topcoach. Ploegen als Ajax of PSV dachten nooit aan hem en na zijn passage bij Anderlecht waren er ook twijfels. Van den Brom begon in Brussel net als bij Genk zeer goed. Het was een half jaar genieten van Anderlecht en RSCA beschikte, net als Genk nu, over een heerlijke ploeg met toppers als Dieumerci Mbokani, Lucas Biglia, Matias Suarez en Milan Jovanovic. Maar na Nieuwjaar kwam er toen zand in de motor en RSCA speelde net als Genk (op dit moment) matig. De Brusselaars pakten ondanks al dat aanvallend talent maar bijzonder nipt de landstitel, met krampachtig voetbal. Het teerde op de flitsen van zijn spelers en er zat nog maar weinig lijn in het spel. Een beetje wat nu het geval is bij Genk. 



Logische keuze van Genk 

Van den Brom pakte weliswaar de titel, maar enkele maanden later werd hij ontslagen nadat enkele sterkhouders de ploeg verlieten. Hij wist de negatieve spiraal er niet meer om te buigen. De sympathieke Nederlander kon zich daar niet op de kaart zetten als toptrainer, wél als een goede trainer die oog had voor jeugdspelers én die voor aanvallend voetbal stond. Het is dus logisch dat Genk aan hem dacht, want de voetbalvisie van Van den Brom past als gegoten in Genk. Het is dan ook volstrekt normaal dat de club het vertrouwen in Van den Brom blijft behouden. 

De spelersgroep staat nog achter hem, hij is een coach waar zeer weinig spelers iets negatief over zeggen, en de rust bewaren is ook een teken van volwassen beleid. Bij Genk wordt er minder impulsief gereageerd dan in het verleden, wat enkel maar toe te juichen valt. De club zet de juiste stappen voorwaarts. De bekerwinnaar wil echter aan de top van het Belgische voetbal blijven en Van den Brom kan bewijzen dat hij een echte topcoach is als hij het tij kan keren. De komende week lijkt cruciaal te worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. 

Huidige balans Van den Brom bij Genk: 51 wedstrijden: 26 overwinningen, 7 draws en 18 nederlagen.

CR

Gaat Van den Brom Genk weer op de rails krijgen?

Meest recent

Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

5
5
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

26
26
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

36
36
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

230
230
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

61
61
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

169
169
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

599
599
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

457
457
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

88
88
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

217
217
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

766
766
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

111
111
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

205
205
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

206
206
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

555
555
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

492
492
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

942
942
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

326
326
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

520
520
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

310
310
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

196
196
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

443
443
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

49
49
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

526
526

Meer sportnieuws