Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

225 stemmen
Kan Van den Brom bij Genk realiseren wat niet lukte bij Anderlecht?

KRC Genk zit in een stevige sportieve crisis. De bekerwinnaar moet tegen St. Eloois Winkel (beker) en tegen Zulte Waregem vol aan de bak en een zege zou voor de nodige ademruimte zorgen. John van den Brom staat voor een belangrijk examen. 

Van den Brom werd begin november 2020 trainer van Genk. Hij kende een dipje met de ploeg, maar nadien stoomde Genk door. De bekerwinst en een zeer knappe tweede plaats, na een bijzonder straffe Champions’ play-off met 16 op 18, zorgde voor de nodige lof. Bovendien speelde Genk bij momenten oogstrelend voetbal. Van den Brom werd geprezen vanwege zijn peoplemanagement. Dat is één van zijn grote kwaliteiten als coach. Dat hoorden we eerder al bij Anderlecht en AZ. 



Genk wist afgelopen zomer tot ieders verrassing zijn sterkhouders aan boord te houden en daarom werd Genk voor het seizoen aanzien als een grote titelkandidaat. Van den Brom kreeg enkele interessante spelers extra van Dimitri De Condé en de huidige spelerskern is één van de beste die Genk inzake kwaliteit en kwantiteit ooit heeft gehad. De balans is dit seizoen echter negatief. 

In Europa werd Genk vrij kansloos uitgeschakeld door Shakhtar Donetsk, twee keer 2-1. Geen schande, al bewees het nietige Sheriff Tiraspol in de Champions League dat Donetsk ook geen Europese topclub is. Ze kregen afgelopen week nog een 0-5-pandoering om de oren van Real Madrid en boekten een 1 op 9. De ambities in de Europa League waren ook hoog, maar na twee pijnlijke nederlagen tegen Dinamo Zagreb en West Ham United is het ook daar matig inzake resultaten. Europese overwintering, een doelstelling binnen de club, is in gevaar. 



Negatieve balans 

Het verlies in de supercup, waar Genk zwak speelde tegen Club Brugge, werd nog aanzien als een voorbereidingswedstrijd. Maar toch was het een voorbode voor een tot op heden moeizaam seizoen. Genk staat zevende met een 17 op 36. De balans van dit seizoen: 18 wedstrijden met daarin 9 nederlagen, 2 draws en amper 7 overwinningen. Doelsaldo: 26-36. Er is nog niks verloren, maar Van den Brom moet nu bewijzen dat hij een toptrainer is. 

Bij AZ deed hij het goed, maar in Nederland waren er twijfels of Van den Brom echt kon doorgroeien tot een topcoach. Ploegen als Ajax of PSV dachten nooit aan hem en na zijn passage bij Anderlecht waren er ook twijfels. Van den Brom begon in Brussel net als bij Genk zeer goed. Het was een half jaar genieten van Anderlecht en RSCA beschikte, net als Genk nu, over een heerlijke ploeg met toppers als Dieumerci Mbokani, Lucas Biglia, Matias Suarez en Milan Jovanovic. Maar na Nieuwjaar kwam er toen zand in de motor en RSCA speelde net als Genk (op dit moment) matig. De Brusselaars pakten ondanks al dat aanvallend talent maar bijzonder nipt de landstitel, met krampachtig voetbal. Het teerde op de flitsen van zijn spelers en er zat nog maar weinig lijn in het spel. Een beetje wat nu het geval is bij Genk. 



Logische keuze van Genk 

Van den Brom pakte weliswaar de titel, maar enkele maanden later werd hij ontslagen nadat enkele sterkhouders de ploeg verlieten. Hij wist de negatieve spiraal er niet meer om te buigen. De sympathieke Nederlander kon zich daar niet op de kaart zetten als toptrainer, wél als een goede trainer die oog had voor jeugdspelers én die voor aanvallend voetbal stond. Het is dus logisch dat Genk aan hem dacht, want de voetbalvisie van Van den Brom past als gegoten in Genk. Het is dan ook volstrekt normaal dat de club het vertrouwen in Van den Brom blijft behouden. 

De spelersgroep staat nog achter hem, hij is een coach waar zeer weinig spelers iets negatief over zeggen, en de rust bewaren is ook een teken van volwassen beleid. Bij Genk wordt er minder impulsief gereageerd dan in het verleden, wat enkel maar toe te juichen valt. De club zet de juiste stappen voorwaarts. De bekerwinnaar wil echter aan de top van het Belgische voetbal blijven en Van den Brom kan bewijzen dat hij een echte topcoach is als hij het tij kan keren. De komende week lijkt cruciaal te worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. 

Huidige balans Van den Brom bij Genk: 51 wedstrijden: 26 overwinningen, 7 draws en 18 nederlagen.

CR

Gaat Van den Brom Genk weer op de rails krijgen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

87
87
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

219
219
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

856
856
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

100
100
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

65
65
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

190
190
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

384
384
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

858
858
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws