Spaanse pers unaniem na Clasico-prestatie Courtois

1207 stemmen
Spaanse pers unaniem na Clasico-prestatie Courtois

Real Madrid heeft zondagnamiddag andermaal een gevoelige tik uitgedeeld aan zijn aartsrivaal FC Barcelona. De Koninklijke trok namelijk verdiend aan het langste einde tijdens de Clasico in Camp Nou: 1-2. Ook Thibaut Courtois was andermaal op de afspraak bij de Madrilenen.


De doelman leek op weg naar een nieuwe clean-sheet tot Sergio Agüero hem in de absolute slotseconden toch kansloos liet. Desondanks krijgt hij toch behoorlijk wat lof in de Spaanse pers. "Hij was erg aandachtig op de hoge ballen en met zijn uitworpen kon hij enkele snelle counters opzetten. Enkel Agüero kon hem in de laatste seconden kloppen. Wederom een goede wedstrijd en daar daar moest hij zelfs geen grootse reddingen voor maken", schrijft men bij Marca.

Bij het Catalaanse SPORT, dat doorgaans behoorlijk kritisch is voor onze landgenoot, wees men ook naar de blessure die hij in de slotfase leek op te lopen. "Tot dan was hij nauwelijks getest geweest. Al dekte hij het doel wel goed af bij een poging van Dest richting de kruising." Ook Mundo Deportivo had het vooral over zijn mogelijke blessure. "Het werk dat hij had knapte Courtois goed op, al deed hij iedereen wel schrikken toen hij naar de grond ging met pijn aan de knie."

AS tot slot, vond dat Courtois een totaalprestatie neerzette en op geen foutje te betrappen was. "Het was een complexe wedstrijd voor de Belg, die gefocust moest blijven op ballen achter zijn defensie én op centers die vanaf de flanken werden getrapt. Hij reageerde altijd goed, vooral op de lagere flankvoorzetten. Met de bal aan de voet was hij ook opnieuw betrouwbaar."

LEES OOK: 'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Wie vindt u de beste doelman?

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

2
2
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

41
41
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

368
368
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

56
56
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

61
61
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

28
28
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

87
87
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

110
110
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

103
103
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

770
770
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

360
360
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

114
114
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

835
835
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

398
398
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

464
464
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

458
458
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

510
510
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

264
264
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

694
694
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws