Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

door
Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

Ondanks de zware nederlaag van Club Brugge tegen Manchester City is de Brugse Champions League campagne overwegend positief. Verschillende Bruggelingen scoren dan ook hoog in de individuele lijstjes van het Kampioenenbal.


ONVERHOOPT

Na de 1-5 pandoering tegen Manchester City bleef Philippe Clement zijn realistische zelve. “City is de absolute top”, verklaarde de coach van Club Brugge dinsdag op de persconferentie na de Champions League wedstrijd. “Geef ze een vinger en ze nemen een arm.” Hoewel Clement een betere prestatie verwacht had van zijn ploeg, voornamelijk op het gebied van lef, ‘ballen’, en voetballen tussen de linies, viel er dinsdag echter niets in te brengen tegen City.



En toch. Met een fraaie 4 op 9 haalt Club Brugge eigenlijk al een onverhoopt positief resultaat na het drieluik tegen Paris Saint-Germain, RB Leipzig en Manchester City. Totaal verrassend. “Je moet ook niet belachelijk doen: vooraf werd er gewag gemaakt dat we 0 op 18 zouden halen, nu hebben we 4 op 9”, aldus een rationele Hans Vanaken. “Daar mogen we zeer tevreden mee zijn.” En gelijk heeft de tweevoudige Gouden Schoen.

UITBLINKERS

Club Brugge zet zich opnieuw wat nadrukkelijker op de voetbalkaart na de eerdere knalprestaties tegen Paris Saint-Germain (1-1) en RB Leipzig (1-2 winst) – daar brengt die zware 1-5 nederlaag tegen Manchester City heus geen verandering in. En ook al kwamen er verschillende sterkhouders dinsdag minder in het stuk voor tegen de Engelsen, het zal helemaal geen invloed hebben op hun populariteit bij de Europese (top)clubs.



Charles De Ketelaere, Noa Lang, Hans Vanaken, Jack Hendry … ’t Zijn namen die ondertussen in rood omcirkeld zijn op de shortlist van menig Europese voetbalclubs. Hun prestaties maken een deel uit van het grote collectieve geheel bij Club Brugge, maar verschillende spelers konden zich ook afzonderlijk onderscheiden in het Kampioenenbal. Meerdere Bruggelingen scoren namelijk erg hoog op enkele individuele lijstjes.

KONING DE KETELAERE

Charles De Ketelaere is één van de opvallendste figuren bij Club Brugge in de huidige campagne van de Champions League. De 20-jarige goudklomp maakt furore op de Europese velden en dat is volgens buitenlandse media ook enkele gerenommeerde clubs zoals Real Madrid en Manchester City alvast niet ontgaan. De Ketelaere krikte door zijn uitstekende prestaties in de Europa ook zijn status bij de Rode Duivels omhoog.

Charles De Ketelaere onderscheidt zich in de huidige campagne van de Champions League in meerdere facetten. Het Brugse jeugdproduct behoort bijvoorbeeld tot de tien beste spelers op het vlak van kansencreatie – Dani Parejo (Villarreal) is de koploper in die rangschikking. Met vijf geslaagde sleutelpasses is De Ketelaere zelfs de derde beste speler in het Kampioenenbal – na Bruno Fernandes (Sporting CP) en Dusan Tadic (Ajax).



Door zijn hoge mate van voetbalintelligentie, beweeglijkheid en pure skills, is Charles De Ketelaere ook een moeilijk af te stoppen tegenstander gebleken tegen Paris Saint-Germain, RB Leizpig en Manchester City. CDK werd namelijk al acht keer foutief afgestopt, waarmee er slechts zeven andere spelers in de Champions League meer overtredingen incasseerden dan hem. Joao Palhinha (Sporting CP) telt het meeste aantal geïncasseerde fouten.

LANG-MATA-NSOKI

Noa Lang is de dribbelkoning van de Jupiler Pro League en ook in de Champions League laat hij zich duidelijk merken met zijn dribbels. De kersverse Oranje-international ging er namelijk al 24 stuks aan, waarmee hij momenteel strandt op een zevende plaats onder alle spelers van het Kampioenenbal. De koploper in dat betreffende klassement vinden we bij Real Madrid, waar Vinicius Junior voorlopig het meeste aantal dribbels inzet in de Champions League.

Clinton Mata maakte in de voorbije jaren indruk door zijn totaalpakket als aanvallende vleugelverdediger. Met zijn immense motor en actieradius is hij zowel op het defensief als offensief vlak een echte topspeler. Maar in de Champions League moet de Angolees zich meer focussen op het verdedigende werk, en dat valt eraan te merken. Mata telt maar liefst 33 defensieve acties, enkel negen andere spelers in het Kampioenenbal gingen er nog meer aan.



Stanley Nsoki startte verschroeiend aan de huidige Champions League campagne, na twee impressionante wedstrijden tegen zijn ex-club Paris Saint-Germain en RB Leizpig. Dinsdag liep het heel wat minder tegen Manchester City en werkte hij zijn minste beurt af in de huidige editie van het Kampioenenbal. Desondanks telt Nsoki nog steeds 24 geslaagde intercepties, goed voor een zevende plaats onder alle deelnemende spelers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Is De Ketelaere klaar voor de Europese top?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

4
4
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

34
34
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

30
30
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

136
136
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

18
18
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

159
159
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

38
38
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

176
176
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

177
177
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

239
239
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

309
309
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

177
177
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

347
347
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

278
278
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

246
246
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

364
364
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

299
299
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

85
85
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

399
399
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

327
327
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

223
223
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

280
280

Meer sportnieuws