Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

door
Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

Ondanks de zware nederlaag van Club Brugge tegen Manchester City is de Brugse Champions League campagne overwegend positief. Verschillende Bruggelingen scoren dan ook hoog in de individuele lijstjes van het Kampioenenbal.


ONVERHOOPT

Na de 1-5 pandoering tegen Manchester City bleef Philippe Clement zijn realistische zelve. “City is de absolute top”, verklaarde de coach van Club Brugge dinsdag op de persconferentie na de Champions League wedstrijd. “Geef ze een vinger en ze nemen een arm.” Hoewel Clement een betere prestatie verwacht had van zijn ploeg, voornamelijk op het gebied van lef, ‘ballen’, en voetballen tussen de linies, viel er dinsdag echter niets in te brengen tegen City.



En toch. Met een fraaie 4 op 9 haalt Club Brugge eigenlijk al een onverhoopt positief resultaat na het drieluik tegen Paris Saint-Germain, RB Leipzig en Manchester City. Totaal verrassend. “Je moet ook niet belachelijk doen: vooraf werd er gewag gemaakt dat we 0 op 18 zouden halen, nu hebben we 4 op 9”, aldus een rationele Hans Vanaken. “Daar mogen we zeer tevreden mee zijn.” En gelijk heeft de tweevoudige Gouden Schoen.

UITBLINKERS

Club Brugge zet zich opnieuw wat nadrukkelijker op de voetbalkaart na de eerdere knalprestaties tegen Paris Saint-Germain (1-1) en RB Leipzig (1-2 winst) – daar brengt die zware 1-5 nederlaag tegen Manchester City heus geen verandering in. En ook al kwamen er verschillende sterkhouders dinsdag minder in het stuk voor tegen de Engelsen, het zal helemaal geen invloed hebben op hun populariteit bij de Europese (top)clubs.



Charles De Ketelaere, Noa Lang, Hans Vanaken, Jack Hendry … ’t Zijn namen die ondertussen in rood omcirkeld zijn op de shortlist van menig Europese voetbalclubs. Hun prestaties maken een deel uit van het grote collectieve geheel bij Club Brugge, maar verschillende spelers konden zich ook afzonderlijk onderscheiden in het Kampioenenbal. Meerdere Bruggelingen scoren namelijk erg hoog op enkele individuele lijstjes.

KONING DE KETELAERE

Charles De Ketelaere is één van de opvallendste figuren bij Club Brugge in de huidige campagne van de Champions League. De 20-jarige goudklomp maakt furore op de Europese velden en dat is volgens buitenlandse media ook enkele gerenommeerde clubs zoals Real Madrid en Manchester City alvast niet ontgaan. De Ketelaere krikte door zijn uitstekende prestaties in de Europa ook zijn status bij de Rode Duivels omhoog.

Charles De Ketelaere onderscheidt zich in de huidige campagne van de Champions League in meerdere facetten. Het Brugse jeugdproduct behoort bijvoorbeeld tot de tien beste spelers op het vlak van kansencreatie – Dani Parejo (Villarreal) is de koploper in die rangschikking. Met vijf geslaagde sleutelpasses is De Ketelaere zelfs de derde beste speler in het Kampioenenbal – na Bruno Fernandes (Sporting CP) en Dusan Tadic (Ajax).



Door zijn hoge mate van voetbalintelligentie, beweeglijkheid en pure skills, is Charles De Ketelaere ook een moeilijk af te stoppen tegenstander gebleken tegen Paris Saint-Germain, RB Leizpig en Manchester City. CDK werd namelijk al acht keer foutief afgestopt, waarmee er slechts zeven andere spelers in de Champions League meer overtredingen incasseerden dan hem. Joao Palhinha (Sporting CP) telt het meeste aantal geïncasseerde fouten.

LANG-MATA-NSOKI

Noa Lang is de dribbelkoning van de Jupiler Pro League en ook in de Champions League laat hij zich duidelijk merken met zijn dribbels. De kersverse Oranje-international ging er namelijk al 24 stuks aan, waarmee hij momenteel strandt op een zevende plaats onder alle spelers van het Kampioenenbal. De koploper in dat betreffende klassement vinden we bij Real Madrid, waar Vinicius Junior voorlopig het meeste aantal dribbels inzet in de Champions League.

Clinton Mata maakte in de voorbije jaren indruk door zijn totaalpakket als aanvallende vleugelverdediger. Met zijn immense motor en actieradius is hij zowel op het defensief als offensief vlak een echte topspeler. Maar in de Champions League moet de Angolees zich meer focussen op het verdedigende werk, en dat valt eraan te merken. Mata telt maar liefst 33 defensieve acties, enkel negen andere spelers in het Kampioenenbal gingen er nog meer aan.



Stanley Nsoki startte verschroeiend aan de huidige Champions League campagne, na twee impressionante wedstrijden tegen zijn ex-club Paris Saint-Germain en RB Leizpig. Dinsdag liep het heel wat minder tegen Manchester City en werkte hij zijn minste beurt af in de huidige editie van het Kampioenenbal. Desondanks telt Nsoki nog steeds 24 geslaagde intercepties, goed voor een zevende plaats onder alle deelnemende spelers.

LEES OOK: De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Is De Ketelaere klaar voor de Europese top?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

67
67
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

119
119
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

56
56
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

24
24
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

41
41
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

177
177
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

82
82
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

76
76
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

115
115
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

272
272
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

113
113
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

430
430
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

81
81
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

45
45
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

495
495
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

212
212
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

31
31
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

123
123
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

668
668
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

61
61
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

278
278
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

393
393
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

330
330

Meer sportnieuws