Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

door
Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

Ondanks de zware nederlaag van Club Brugge tegen Manchester City is de Brugse Champions League campagne overwegend positief. Verschillende Bruggelingen scoren dan ook hoog in de individuele lijstjes van het Kampioenenbal.


ONVERHOOPT

Na de 1-5 pandoering tegen Manchester City bleef Philippe Clement zijn realistische zelve. “City is de absolute top”, verklaarde de coach van Club Brugge dinsdag op de persconferentie na de Champions League wedstrijd. “Geef ze een vinger en ze nemen een arm.” Hoewel Clement een betere prestatie verwacht had van zijn ploeg, voornamelijk op het gebied van lef, ‘ballen’, en voetballen tussen de linies, viel er dinsdag echter niets in te brengen tegen City.



En toch. Met een fraaie 4 op 9 haalt Club Brugge eigenlijk al een onverhoopt positief resultaat na het drieluik tegen Paris Saint-Germain, RB Leipzig en Manchester City. Totaal verrassend. “Je moet ook niet belachelijk doen: vooraf werd er gewag gemaakt dat we 0 op 18 zouden halen, nu hebben we 4 op 9”, aldus een rationele Hans Vanaken. “Daar mogen we zeer tevreden mee zijn.” En gelijk heeft de tweevoudige Gouden Schoen.

UITBLINKERS

Club Brugge zet zich opnieuw wat nadrukkelijker op de voetbalkaart na de eerdere knalprestaties tegen Paris Saint-Germain (1-1) en RB Leipzig (1-2 winst) – daar brengt die zware 1-5 nederlaag tegen Manchester City heus geen verandering in. En ook al kwamen er verschillende sterkhouders dinsdag minder in het stuk voor tegen de Engelsen, het zal helemaal geen invloed hebben op hun populariteit bij de Europese (top)clubs.



Charles De Ketelaere, Noa Lang, Hans Vanaken, Jack Hendry … ’t Zijn namen die ondertussen in rood omcirkeld zijn op de shortlist van menig Europese voetbalclubs. Hun prestaties maken een deel uit van het grote collectieve geheel bij Club Brugge, maar verschillende spelers konden zich ook afzonderlijk onderscheiden in het Kampioenenbal. Meerdere Bruggelingen scoren namelijk erg hoog op enkele individuele lijstjes.

KONING DE KETELAERE

Charles De Ketelaere is één van de opvallendste figuren bij Club Brugge in de huidige campagne van de Champions League. De 20-jarige goudklomp maakt furore op de Europese velden en dat is volgens buitenlandse media ook enkele gerenommeerde clubs zoals Real Madrid en Manchester City alvast niet ontgaan. De Ketelaere krikte door zijn uitstekende prestaties in de Europa ook zijn status bij de Rode Duivels omhoog.

Charles De Ketelaere onderscheidt zich in de huidige campagne van de Champions League in meerdere facetten. Het Brugse jeugdproduct behoort bijvoorbeeld tot de tien beste spelers op het vlak van kansencreatie – Dani Parejo (Villarreal) is de koploper in die rangschikking. Met vijf geslaagde sleutelpasses is De Ketelaere zelfs de derde beste speler in het Kampioenenbal – na Bruno Fernandes (Sporting CP) en Dusan Tadic (Ajax).



Door zijn hoge mate van voetbalintelligentie, beweeglijkheid en pure skills, is Charles De Ketelaere ook een moeilijk af te stoppen tegenstander gebleken tegen Paris Saint-Germain, RB Leizpig en Manchester City. CDK werd namelijk al acht keer foutief afgestopt, waarmee er slechts zeven andere spelers in de Champions League meer overtredingen incasseerden dan hem. Joao Palhinha (Sporting CP) telt het meeste aantal geïncasseerde fouten.

LANG-MATA-NSOKI

Noa Lang is de dribbelkoning van de Jupiler Pro League en ook in de Champions League laat hij zich duidelijk merken met zijn dribbels. De kersverse Oranje-international ging er namelijk al 24 stuks aan, waarmee hij momenteel strandt op een zevende plaats onder alle spelers van het Kampioenenbal. De koploper in dat betreffende klassement vinden we bij Real Madrid, waar Vinicius Junior voorlopig het meeste aantal dribbels inzet in de Champions League.

Clinton Mata maakte in de voorbije jaren indruk door zijn totaalpakket als aanvallende vleugelverdediger. Met zijn immense motor en actieradius is hij zowel op het defensief als offensief vlak een echte topspeler. Maar in de Champions League moet de Angolees zich meer focussen op het verdedigende werk, en dat valt eraan te merken. Mata telt maar liefst 33 defensieve acties, enkel negen andere spelers in het Kampioenenbal gingen er nog meer aan.



Stanley Nsoki startte verschroeiend aan de huidige Champions League campagne, na twee impressionante wedstrijden tegen zijn ex-club Paris Saint-Germain en RB Leizpig. Dinsdag liep het heel wat minder tegen Manchester City en werkte hij zijn minste beurt af in de huidige editie van het Kampioenenbal. Desondanks telt Nsoki nog steeds 24 geslaagde intercepties, goed voor een zevende plaats onder alle deelnemende spelers.

LEES OOK: De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Is De Ketelaere klaar voor de Europese top?

Meest recent

'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

1
1
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

25
25
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

183
183
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

139
139
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

165
165
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

133
133
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

134
134
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

237
237
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

154
154
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

128
128
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

345
345
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

584
584
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

387
387
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

230
230
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

341
341
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

499
499
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

77
77
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

309
309
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

130
130
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

697
697
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

158
158
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

913
913
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

828
828
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

261
261
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

278
278

Meer sportnieuws