Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

door
Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

Ondanks de zware nederlaag van Club Brugge tegen Manchester City is de Brugse Champions League campagne overwegend positief. Verschillende Bruggelingen scoren dan ook hoog in de individuele lijstjes van het Kampioenenbal.


ONVERHOOPT

Na de 1-5 pandoering tegen Manchester City bleef Philippe Clement zijn realistische zelve. “City is de absolute top”, verklaarde de coach van Club Brugge dinsdag op de persconferentie na de Champions League wedstrijd. “Geef ze een vinger en ze nemen een arm.” Hoewel Clement een betere prestatie verwacht had van zijn ploeg, voornamelijk op het gebied van lef, ‘ballen’, en voetballen tussen de linies, viel er dinsdag echter niets in te brengen tegen City.



En toch. Met een fraaie 4 op 9 haalt Club Brugge eigenlijk al een onverhoopt positief resultaat na het drieluik tegen Paris Saint-Germain, RB Leipzig en Manchester City. Totaal verrassend. “Je moet ook niet belachelijk doen: vooraf werd er gewag gemaakt dat we 0 op 18 zouden halen, nu hebben we 4 op 9”, aldus een rationele Hans Vanaken. “Daar mogen we zeer tevreden mee zijn.” En gelijk heeft de tweevoudige Gouden Schoen.

UITBLINKERS

Club Brugge zet zich opnieuw wat nadrukkelijker op de voetbalkaart na de eerdere knalprestaties tegen Paris Saint-Germain (1-1) en RB Leipzig (1-2 winst) – daar brengt die zware 1-5 nederlaag tegen Manchester City heus geen verandering in. En ook al kwamen er verschillende sterkhouders dinsdag minder in het stuk voor tegen de Engelsen, het zal helemaal geen invloed hebben op hun populariteit bij de Europese (top)clubs.



Charles De Ketelaere, Noa Lang, Hans Vanaken, Jack Hendry … ’t Zijn namen die ondertussen in rood omcirkeld zijn op de shortlist van menig Europese voetbalclubs. Hun prestaties maken een deel uit van het grote collectieve geheel bij Club Brugge, maar verschillende spelers konden zich ook afzonderlijk onderscheiden in het Kampioenenbal. Meerdere Bruggelingen scoren namelijk erg hoog op enkele individuele lijstjes.

KONING DE KETELAERE

Charles De Ketelaere is één van de opvallendste figuren bij Club Brugge in de huidige campagne van de Champions League. De 20-jarige goudklomp maakt furore op de Europese velden en dat is volgens buitenlandse media ook enkele gerenommeerde clubs zoals Real Madrid en Manchester City alvast niet ontgaan. De Ketelaere krikte door zijn uitstekende prestaties in de Europa ook zijn status bij de Rode Duivels omhoog.

Charles De Ketelaere onderscheidt zich in de huidige campagne van de Champions League in meerdere facetten. Het Brugse jeugdproduct behoort bijvoorbeeld tot de tien beste spelers op het vlak van kansencreatie – Dani Parejo (Villarreal) is de koploper in die rangschikking. Met vijf geslaagde sleutelpasses is De Ketelaere zelfs de derde beste speler in het Kampioenenbal – na Bruno Fernandes (Sporting CP) en Dusan Tadic (Ajax).



Door zijn hoge mate van voetbalintelligentie, beweeglijkheid en pure skills, is Charles De Ketelaere ook een moeilijk af te stoppen tegenstander gebleken tegen Paris Saint-Germain, RB Leizpig en Manchester City. CDK werd namelijk al acht keer foutief afgestopt, waarmee er slechts zeven andere spelers in de Champions League meer overtredingen incasseerden dan hem. Joao Palhinha (Sporting CP) telt het meeste aantal geïncasseerde fouten.

LANG-MATA-NSOKI

Noa Lang is de dribbelkoning van de Jupiler Pro League en ook in de Champions League laat hij zich duidelijk merken met zijn dribbels. De kersverse Oranje-international ging er namelijk al 24 stuks aan, waarmee hij momenteel strandt op een zevende plaats onder alle spelers van het Kampioenenbal. De koploper in dat betreffende klassement vinden we bij Real Madrid, waar Vinicius Junior voorlopig het meeste aantal dribbels inzet in de Champions League.

Clinton Mata maakte in de voorbije jaren indruk door zijn totaalpakket als aanvallende vleugelverdediger. Met zijn immense motor en actieradius is hij zowel op het defensief als offensief vlak een echte topspeler. Maar in de Champions League moet de Angolees zich meer focussen op het verdedigende werk, en dat valt eraan te merken. Mata telt maar liefst 33 defensieve acties, enkel negen andere spelers in het Kampioenenbal gingen er nog meer aan.



Stanley Nsoki startte verschroeiend aan de huidige Champions League campagne, na twee impressionante wedstrijden tegen zijn ex-club Paris Saint-Germain en RB Leizpig. Dinsdag liep het heel wat minder tegen Manchester City en werkte hij zijn minste beurt af in de huidige editie van het Kampioenenbal. Desondanks telt Nsoki nog steeds 24 geslaagde intercepties, goed voor een zevende plaats onder alle deelnemende spelers.

LEES OOK: 'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Is De Ketelaere klaar voor de Europese top?

Meest recent

Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

9
9
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

96
96
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

31
31
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

100
100
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

195
195
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

95
95
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

244
244
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

140
140
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

490
490
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

104
104
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

95
95
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

355
355
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

138
138
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

254
254
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

174
174
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

103
103
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

110
110
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

318
318
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

199
199
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

302
302
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

78
78
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

271
271

Meer sportnieuws