Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

door
Club Brugge-toppers houden Europa in de ban

Ondanks de zware nederlaag van Club Brugge tegen Manchester City is de Brugse Champions League campagne overwegend positief. Verschillende Bruggelingen scoren dan ook hoog in de individuele lijstjes van het Kampioenenbal.


ONVERHOOPT

Na de 1-5 pandoering tegen Manchester City bleef Philippe Clement zijn realistische zelve. “City is de absolute top”, verklaarde de coach van Club Brugge dinsdag op de persconferentie na de Champions League wedstrijd. “Geef ze een vinger en ze nemen een arm.” Hoewel Clement een betere prestatie verwacht had van zijn ploeg, voornamelijk op het gebied van lef, ‘ballen’, en voetballen tussen de linies, viel er dinsdag echter niets in te brengen tegen City.



En toch. Met een fraaie 4 op 9 haalt Club Brugge eigenlijk al een onverhoopt positief resultaat na het drieluik tegen Paris Saint-Germain, RB Leipzig en Manchester City. Totaal verrassend. “Je moet ook niet belachelijk doen: vooraf werd er gewag gemaakt dat we 0 op 18 zouden halen, nu hebben we 4 op 9”, aldus een rationele Hans Vanaken. “Daar mogen we zeer tevreden mee zijn.” En gelijk heeft de tweevoudige Gouden Schoen.

UITBLINKERS

Club Brugge zet zich opnieuw wat nadrukkelijker op de voetbalkaart na de eerdere knalprestaties tegen Paris Saint-Germain (1-1) en RB Leipzig (1-2 winst) – daar brengt die zware 1-5 nederlaag tegen Manchester City heus geen verandering in. En ook al kwamen er verschillende sterkhouders dinsdag minder in het stuk voor tegen de Engelsen, het zal helemaal geen invloed hebben op hun populariteit bij de Europese (top)clubs.



Charles De Ketelaere, Noa Lang, Hans Vanaken, Jack Hendry … ’t Zijn namen die ondertussen in rood omcirkeld zijn op de shortlist van menig Europese voetbalclubs. Hun prestaties maken een deel uit van het grote collectieve geheel bij Club Brugge, maar verschillende spelers konden zich ook afzonderlijk onderscheiden in het Kampioenenbal. Meerdere Bruggelingen scoren namelijk erg hoog op enkele individuele lijstjes.

KONING DE KETELAERE

Charles De Ketelaere is één van de opvallendste figuren bij Club Brugge in de huidige campagne van de Champions League. De 20-jarige goudklomp maakt furore op de Europese velden en dat is volgens buitenlandse media ook enkele gerenommeerde clubs zoals Real Madrid en Manchester City alvast niet ontgaan. De Ketelaere krikte door zijn uitstekende prestaties in de Europa ook zijn status bij de Rode Duivels omhoog.

Charles De Ketelaere onderscheidt zich in de huidige campagne van de Champions League in meerdere facetten. Het Brugse jeugdproduct behoort bijvoorbeeld tot de tien beste spelers op het vlak van kansencreatie – Dani Parejo (Villarreal) is de koploper in die rangschikking. Met vijf geslaagde sleutelpasses is De Ketelaere zelfs de derde beste speler in het Kampioenenbal – na Bruno Fernandes (Sporting CP) en Dusan Tadic (Ajax).



Door zijn hoge mate van voetbalintelligentie, beweeglijkheid en pure skills, is Charles De Ketelaere ook een moeilijk af te stoppen tegenstander gebleken tegen Paris Saint-Germain, RB Leizpig en Manchester City. CDK werd namelijk al acht keer foutief afgestopt, waarmee er slechts zeven andere spelers in de Champions League meer overtredingen incasseerden dan hem. Joao Palhinha (Sporting CP) telt het meeste aantal geïncasseerde fouten.

LANG-MATA-NSOKI

Noa Lang is de dribbelkoning van de Jupiler Pro League en ook in de Champions League laat hij zich duidelijk merken met zijn dribbels. De kersverse Oranje-international ging er namelijk al 24 stuks aan, waarmee hij momenteel strandt op een zevende plaats onder alle spelers van het Kampioenenbal. De koploper in dat betreffende klassement vinden we bij Real Madrid, waar Vinicius Junior voorlopig het meeste aantal dribbels inzet in de Champions League.

Clinton Mata maakte in de voorbije jaren indruk door zijn totaalpakket als aanvallende vleugelverdediger. Met zijn immense motor en actieradius is hij zowel op het defensief als offensief vlak een echte topspeler. Maar in de Champions League moet de Angolees zich meer focussen op het verdedigende werk, en dat valt eraan te merken. Mata telt maar liefst 33 defensieve acties, enkel negen andere spelers in het Kampioenenbal gingen er nog meer aan.



Stanley Nsoki startte verschroeiend aan de huidige Champions League campagne, na twee impressionante wedstrijden tegen zijn ex-club Paris Saint-Germain en RB Leizpig. Dinsdag liep het heel wat minder tegen Manchester City en werkte hij zijn minste beurt af in de huidige editie van het Kampioenenbal. Desondanks telt Nsoki nog steeds 24 geslaagde intercepties, goed voor een zevende plaats onder alle deelnemende spelers.

LEES OOK: De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Is De Ketelaere klaar voor de Europese top?

Meest recent

Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

0
0
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

8
8
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

49
49
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

148
148
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

498
498
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

153
153
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

267
267
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

168
168
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

134
134
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

142
142
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

423
423
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

124
124
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

153
153
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

452
452
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

37
37
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

271
271
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

207
207
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

30
30
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

164
164
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

309
309
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

36
36
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

51
51
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

571
571
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

338
338
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

122
122

Meer sportnieuws