'Nieuwe naam voetbalgame FIFA lijkt bekend'

258 stemmen
'Nieuwe naam voetbalgame FIFA lijkt bekend'

Sinds vorige week ligt FIFA 22 weer in de winkelrekken en bij EA Sports zijn ze zeer tevreden over de release van hun nieuwe game. Het bedrijf uitte die ook in een trots statement, waarin ze aangaven dat al 9,1 miljoen spelers het spel aangeschaft hadden. Maar daarin kwamen ze ook met een ander interessant statement.

Onderin het statement stelt EA dat het overweegt om in de toekomst de naam van zijn succesvolle reeks te veranderen. "We verkennen het idee om onze wereldwijde EA Sports-voetbalspellen een nieuwe naam te geven", klinkt het. "Dat betekent dat we onze naamsovereenkomst met de FIFA herbekijken. Dat staat los van al onze andere officiële partnerships en licenties over de hele wereld."

Het zou een gewaagde zet zijn van EA om de naam van zijn spellen aan te passen, want al sinds 1993 is FIFA de dé autoriteit in de voetbalsimulaties. Grote concurrent Pro Evolution Soccer koos deze zomer voor een nieuwe naam. De switch naar eFootball 2022 was echter geen groot succes.

UPDATE 21/10

Enkele weken geleden kwam er het bericht dat EA Sports de naam van het populaire voetbalgame ‘FIFA’ zou willen veranderen. De wereldvoetbalbond FIFA zou namelijk zijn samenwerking met EA willen beëindigen, waardoor zij genoodzaakt zouden zijn om het voetbalspel van naam te veranderen.

En die nieuwe naam lijkt mogelijk al bekend te zijn. Zo nam EA Sports immers al een patent op ‘EA Sports FC’, zo weet Give Me Sport te melden. Of dat straks daadwerkelijk ook de nieuwe naam wordt, zal moeten blijken.

LEES OOK: Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Goede naamkeuze?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

72
72
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

6
6
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

38
38
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

61
61
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

56
56
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

131
131
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

117
117
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

250
250
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

311
311
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

297
297
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

54
54
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

107
107
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

112
112
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

299
299
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

301
301
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws