'Nieuwe naam voetbalgame FIFA lijkt bekend'

258 stemmen
'Nieuwe naam voetbalgame FIFA lijkt bekend'

Sinds vorige week ligt FIFA 22 weer in de winkelrekken en bij EA Sports zijn ze zeer tevreden over de release van hun nieuwe game. Het bedrijf uitte die ook in een trots statement, waarin ze aangaven dat al 9,1 miljoen spelers het spel aangeschaft hadden. Maar daarin kwamen ze ook met een ander interessant statement.

Onderin het statement stelt EA dat het overweegt om in de toekomst de naam van zijn succesvolle reeks te veranderen. "We verkennen het idee om onze wereldwijde EA Sports-voetbalspellen een nieuwe naam te geven", klinkt het. "Dat betekent dat we onze naamsovereenkomst met de FIFA herbekijken. Dat staat los van al onze andere officiële partnerships en licenties over de hele wereld."

Het zou een gewaagde zet zijn van EA om de naam van zijn spellen aan te passen, want al sinds 1993 is FIFA de dé autoriteit in de voetbalsimulaties. Grote concurrent Pro Evolution Soccer koos deze zomer voor een nieuwe naam. De switch naar eFootball 2022 was echter geen groot succes.

UPDATE 21/10

Enkele weken geleden kwam er het bericht dat EA Sports de naam van het populaire voetbalgame ‘FIFA’ zou willen veranderen. De wereldvoetbalbond FIFA zou namelijk zijn samenwerking met EA willen beëindigen, waardoor zij genoodzaakt zouden zijn om het voetbalspel van naam te veranderen.

En die nieuwe naam lijkt mogelijk al bekend te zijn. Zo nam EA Sports immers al een patent op ‘EA Sports FC’, zo weet Give Me Sport te melden. Of dat straks daadwerkelijk ook de nieuwe naam wordt, zal moeten blijken.

Goede naamkeuze?

Meest recent

'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

11
11
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

44
44
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

68
68
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

451
451
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

901
901
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

46
46
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

402
402
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

121
121
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

271
271
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

540
540
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

139
139
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

126
126
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

288
288
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

198
198
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

199
199
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

243
243
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

706
706
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

500
500
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

573
573
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

250
250
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

293
293
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

889
889
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

729
729
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

240
240

Meer sportnieuws