Ajax verbluft Europa: "Leken wel kleine kinderen bij Dortmund"

door
Ajax verbluft Europa:

Terwijl Club Brugge dinsdagavond een pandoering onderging tegen Manchester City, bracht de kampioen van Nederland het er veel beter vanaf. Zo maakte Ajax opnieuw een ijzersterke indruk. De Amsterdammers haalden het op eigen veld met zware 4-0-cijfers van Borussia Dortmund.


Ajax heeft dit seizoen de ambitie om te overwinteren in de Champions League en ging uitstekend van start met vlotte zeges tegen Sporting CP en Besiktas. Maar Dortmund was op papier een tegenstander van een zwaarder kaliber. Daar was dinsdag echter niets van te merken. De ploeg van coach Erik ten Hag flitste voorbij Haaland en co naar een indrukwekkende zege. Daags nadien is de Nederlandse pers dan ook lyrisch. "Groots Ajax etaleert zijn klasse op memorabele Champions League-avond", kopt men bijvoorbeeld bij Voetbal International.

Bij De Telegraaf zag men dan weer hoe de Amsterdammers het Nederlandse voetbal weer op de kaart zette. "Ajax maakt wereldwijd reclame voor het Nederlandse voetbal", klinkt het. "Ajax vernedert Dortmund in wervelende voetbalshow en kan knock-outfase ruiken", kijkt Algemeen Dagblad alweer vooruit. Ook analist en ex-speler Rafael van der Vaart was lyrisch. "Dortmund, zo’n grote ploeg, naar de kloten spelen... Het leken op een gegeven moment wel kleine kinderen. Je zag bij Ajax de ene mooie aanval na de andere. Wat een avond. Ik heb negentig minuten lang kippenvel gehad", aldus VDV bij Ziggo.

LEES OOK: Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Denkt u dat dit Ajax de CL ook kan winnen?

Meest recent

'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

35
35
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

21
21
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

23
23
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

8
8
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

31
31
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

10
10
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

144
144
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

103
103
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

67
67
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

128
128
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

254
254
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

236
236
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

53
53
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

111
111
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

203
203
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

115
115
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

184
184
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

185
185
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

417
417
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

360
360
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

172
172
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

138
138
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

234
234

Meer sportnieuws