TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil JPL-smaakmaker, gouden deal Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil JPL-smaakmaker, gouden deal Barça'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft opnieuw een sterkhouder langer aan zich gebonden. Zo tekende Junya Ito bij tot medio 2024. Ondertussen blijft de interesse in Paul Onuachu toenemen. Volgens Sky Sports zou nu ook Borussia Dortmund belangstelling tonen. De Duitse topclub neemt na dit seizoen normaal gezien afscheid van Erling Haaland en is dus op zoek naar een nieuw speerpunt in de aanvalslinie. Ook Dusan Vlahovic (Fiorentina) en Karim Adeyemi (RB Salzburg) zouden op de verlanglijst staan. BVB is evenwel niet de enige topclub die aan Onuachu denkt, ook Atlético Madrid en Internazionale worden opnieuw genoemd.

In de zomer leek het er lange tijd op dat Faïz Selemani zijn club KV Kortrijk zou gaan verlaten, maar de Kerels wisten uiteindelijk hun aanvaller toch aan boord te houden. En nu heeft de smaakmaker ook zijn contract verlengd. De aanvaller uit de Comoren ligt voortaan vast tot 2025. Daarvoor moest Kortrijk wel ver gaan. La Dernière Heure weet dat Selemani immers de best betaalde speler van de club wordt.

BUITENLAND
FC Barcelona wist vorige week het contract van toptalent Pedri open te breken. Het lijkt er sterk op dat de middenvelder snel navolging zal krijgen van Ansu Fati. Zo meldt transferkenner Fabrizio Romano dat de onderhandelingen over een nieuw contract van die andere parel in een afrondende fase zitten. Fati zou zo snel zijn krabbel zetten onder een verbintenis tot 2026. Een gouden deal voor Barça, dat in de jonge aanvaller één van de toekomstige steunpilaren ziet.

Door de wisselvallige resultaten wordt opnieuw volop gespeculeerd over een vertrek van Ole Gunnar Solskjaer als hoofdcoach van Manchester United. Volgens het bekende Spaanse voetbalprogramma El Chiringuito heeft ook Cristiano Ronaldo zich inmiddels met de zaak gemoeid. De Portugese superster zou de clubleiding aangeraden hebben om contact op te nemen met Zinedine Zidane. Er zouden zelfs al informele gesprekken gevoerd zijn met de clubloze Fransman, maar van concrete afspraken is momenteel nog geen sprake.

Volgens opnieuw Fabrizio Romano staat Manchester City op het punt om het contract van Phil Foden te verlengen tot medio 2027. Het zou Pep Guardiola zelf zijn die aandrong op de contractverlenging van de jonge parel. Foden speelt al sinds zijn negende voor de ploeg uit Manchester, en kwam vier seizoenen geleden op 16-jarige leeftijd voor het eerst kijken bij de hoofdmacht. Sindsdien groeide Foden uit tot een ware sterkhouder.

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Onuachu kan het niveau van de Europese top aan ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

72
72
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

43
43
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

119
119
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

102
102
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

70
70
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

44
44
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

184
184
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

185
185
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

36
36
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

368
368
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

231
231
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

472
472
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

36
36
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

428
428
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

51
51
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

459
459
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

143
143
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

356
356
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

250
250
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

324
324
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

502
502
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

523
523
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

670
670

Meer sportnieuws