Referee Department verschaft meer uitleg bij nieuwe regel

door
Referee Department verschaft meer uitleg bij nieuwe regel

Te midden van alle strafschopcontroverses, waarover het Referee Department eerder op de dag meer uitleg verschafte, deed afgelopen weekend een nieuw snufje haar intreden in de Jupiler Pro League. Voortaan worden buitenspelsituaties immers beoordeeld op basis van een 3D-lijn, technologie die in Luik meteen voor problemen zorgde.


Door een naar verluidt menselijke fout duurde het in de partij tussen Standard en OH Leuven immers bijzonder lang vooraleer het doelpunt van Denis Dragus werd afgekeurd. In de wekelijkse duiding van de voorbije speeldag ging het Referee Department niet meer dieper in op het voorval. Wel werd de toepassing van de nieuwe 3D-technologie verder toegelicht, opdat iedereen op de hoogte is van de richtlijnen die de VAR in Tubeke telkens zal volgen.

"Bij een nipte buitenspelsituatie maakt het VAR-team gebruik van de 3D Line. Indien de lijn van de aanvaller dichter bij de doellijn is dan die van de verdediger en er ruimte is tussen de twee lijnen, is dat een duidelijk bewijs dat de aanvaller zich in buitenspelpositie bevindt. Wanneer beide lijnen elkaar toch raken, dan kan de VAR het beeld uitvergroten en gebruik maken van de 'zoom' functie voor deze nipte buitenspelsituaties. Indien de twee lijnen elkaar nog raken, is de richtlijn dat de situatie niet duidelijk is (clear and obvious) en bevestigt de VAR de initiële beslissing van de assistent-scheidsrechter."

LEES OOK: 'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

Bent u voorstander van dit soort technologie?

Meest recent

'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

2
2
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

38
38
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

30
30
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

122
122
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

16
16
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

99
99
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

261
261
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

96
96
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

294
294
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

44
44
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

168
168
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

446
446
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1297
1297
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

122
122
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

425
425
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

454
454
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

340
340
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

277
277
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

382
382
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

495
495
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

76
76
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

315
315
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

536
536
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

632
632
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

346
346

Meer sportnieuws