Referee Department verschaft meer uitleg bij nieuwe regel

182 stemmen
Referee Department verschaft meer uitleg bij nieuwe regel

Te midden van alle strafschopcontroverses, waarover het Referee Department eerder op de dag meer uitleg verschafte, deed afgelopen weekend een nieuw snufje haar intreden in de Jupiler Pro League. Voortaan worden buitenspelsituaties immers beoordeeld op basis van een 3D-lijn, technologie die in Luik meteen voor problemen zorgde.


Door een naar verluidt menselijke fout duurde het in de partij tussen Standard en OH Leuven immers bijzonder lang vooraleer het doelpunt van Denis Dragus werd afgekeurd. In de wekelijkse duiding van de voorbije speeldag ging het Referee Department niet meer dieper in op het voorval. Wel werd de toepassing van de nieuwe 3D-technologie verder toegelicht, opdat iedereen op de hoogte is van de richtlijnen die de VAR in Tubeke telkens zal volgen.

"Bij een nipte buitenspelsituatie maakt het VAR-team gebruik van de 3D Line. Indien de lijn van de aanvaller dichter bij de doellijn is dan die van de verdediger en er ruimte is tussen de twee lijnen, is dat een duidelijk bewijs dat de aanvaller zich in buitenspelpositie bevindt. Wanneer beide lijnen elkaar toch raken, dan kan de VAR het beeld uitvergroten en gebruik maken van de 'zoom' functie voor deze nipte buitenspelsituaties. Indien de twee lijnen elkaar nog raken, is de richtlijn dat de situatie niet duidelijk is (clear and obvious) en bevestigt de VAR de initiële beslissing van de assistent-scheidsrechter."

LEES OOK: Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Bent u voorstander van dit soort technologie?

Meest recent

Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

157
157
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

41
41
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

31
31
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

234
234
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

233
233
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

71
71
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

148
148
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

125
125
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

273
273
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

226
226
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

76
76
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

264
264
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

277
277
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

474
474
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

349
349
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

261
261
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

466
466
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

277
277
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

274
274
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

608
608
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

339
339
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

493
493
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

137
137

Meer sportnieuws