Bizar: VAR mocht níét ingrijpen bij penaltyfase Kouamé

door
Bizar: VAR mocht níét ingrijpen bij penaltyfase Kouamé

RSC Anderlecht gaf zondagnamiddag in extremis nog twee punten uit handen op bezoek bij STVV (2-2). Coach Vincent Kompany toonde zich achteraf scherp voor de arbitrage en hekelde de fase die aan de late gelijkmaker vooraf ging. Maar Paars-Wit leek eerder in de wedstrijd zelf nog goed weg te zijn gekomen.


Begin tweede helft kwam RSCA immers op voorsprong na een goed gemikte strafschop van Lior Refealov. De vermeende fout die aan de elfmeter vooraf ging deed echter heel wat stof opwaaien. Zo zocht spits Christian Kouamé behoorlijk opzichtig naar contact met STVV-doelman Michael Schmidt. "Dit is absolúút geen penalty. Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken", reageerde onder meer analist Wesley Sonck bij Eleven Sports. Maar ex-scheidsrechter Tim Pots laat bij de krant Het Laatste Nieuws verstaan dat de VAR er goed aan deed om niet in te grijpen.

Volgens Pots mocht de videoref zelfs niet tussen komen bij deze bewuste fase. Pas wanneer de bal wordt gespeeld of er geen contact is, zou de VAR mogen interveniëren. En in deze fase heeft Schmidt de bal niet, terwijl hij (al dan niet onbewust) zijn tegenstander wel raak. "Dan mag een VAR-niet interveniëren ook al is de aanvaller minstens evenveel verantwoordelijk voor dat contact. Een doelman die in de voeten gaat moet de bal hebben of kunnen zorgen dat er helemaal geen contact is", aldus Pots.

LEES OOK: Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

Bij dit soort fases zou een VAR wel moeten kunnen ingrijpen ...

Meest recent

Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

21
21
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

69
69
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

123
123
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

50
50
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

102
102
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

223
223
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

72
72
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

216
216
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

141
141
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

146
146
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

353
353
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

160
160
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

282
282
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

152
152
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

189
189
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

370
370
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

507
507
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

112
112
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

425
425
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

724
724
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

206
206
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

209
209

Meer sportnieuws