Elsner beleeft in slot horrordebuut bij Standard

333 stemmen
Elsner beleeft in slot horrordebuut bij Standard

In zijn eerste match als coach van Standard heeft Elsner meteen ook een serieuze ontgoocheling moeten verwerken. Standard leek lange tijd op weg naar een gemakkelijke zege maar gaf in de tien minuten durende blessuretijd nog alles uit handen.

Luka Elsner beleefde zijn debuut als T1 bij de Rouches. De ex-coach van onder meer KV Kortrijk en Union nam het op tegen het OHL van Marc Brys. Beide ploegen hadden een zege nodig om onderin weg te geraken. Dussenne kreeg een basisplaats bij Standard maar vooral de plaats op de bank van Carcela was opmerkelijk. Bij de Leuvenaren mocht Schrijvers deze keer wel starten.
Sterke start en verdiende voorsprong voor thuisploeg
Standard begon enorm sterk en versmachte zijn tegenstander in de openingsminuten. Romo moest na een paar minuten spelen al een gevaarlijk indraaiende hoekschop vanonder de lat halen. Na een kleine tien minuten spelen kwam Bastien in een kansrijke positie maar zijn voorzet-schot werd eenvoudig door Romo gepakt. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en Schrijvers kreeg even later de beste mogelijkheid tot dan toe, centraal werd hij vrijgespeeld door De Sart maar de ex-Bruggeling besloot zwak in de handen van Bodart. Het team van Marc Brys kwam nu tot meer kansen en ook Tamari vond de thuisdoelman op zijn weg. De wedstrijd verwaterde nadien compleet en de thuissupporters moesten zich vooral opwarmen aan een paar prima acties van Dragus. Vak voor de rust kwam Standard uiteindelijk toch op voorsprong: Romo kreeg een prima schot van Klauss niet onder controle en Tapsoba kon van dichtbij de 1-0 in doel duwen. Ei zo na maakte OHL meteen gelijk, een prima steekbal kwam bij Schrijvers die van dichtbij niet in doel verlengde. Plots zagen we slag om slinger kansen en Romo moest een hard schot van Amallah uit zijn doel zweven.

Elsner is voorlopig op weg naar een geslaagd debuut bij Standard.
Grappig VAR moment en blunder Romo
Meteen na de pauze was er een gruwelijke blunder van bezoekend doelman Romo. Dragus tikte de bal zacht naar doel maar de doelman van OHL liet de bal door zijn handen glippen en zo stond het meteen 2-0. OHL zwalpte nu helemaal en even later deed de bedrijvige Dragus opnieuw zijn duit in het zakje met een tweede doelpunt, na exact zes minuten gaf de VAR echter aan dat het buitenspel was. Iets voorbij het uur viel Carcela in bij Standard, de Marokkaan schilderde meteen een perfecte voorzet op het hoofd van Klauss maar die laatste knikte een metertje voorlangs. In de tien minuten blessuretijd maakte Mercier het met nog vijf minuten te gaan toch nog spannend door de 2-1 heerlijk in doel te knallen. Plots zocht en vond OHL even later nog de gelijkmaker: Mercier speelde van dichtbij Kaba aan en die schoot in de 99ste (!) minuut de 2-2 voorbij Bodart.
Scoreverloop:
1-0 (39') Tapsoba, 2-0 (50') Dragus, 2-1 (90+6') Mercier, 2-2 (90+9') Kaba

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Verdiend gelijkspel?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

195
195
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

145
145
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

60
60
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

479
479
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

229
229
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

107
107
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

111
111
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

263
263
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

105
105
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

390
390
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

35
35
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

133
133
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

545
545
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

200
200
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

265
265
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

192
192
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

515
515

Meer sportnieuws