Standard mist twee belangrijke pionnen tegen OH Leuven

192 stemmen
Standard mist twee belangrijke pionnen tegen OH Leuven

Standard hoopt komend weekend aan een nieuw hoofdstuk te kunnen beginnen. De Rouches hebben met Luka Elsner een nieuwe trainer gevonden en die begint meteen met tabula rasa ten opzichte van het werk van zijn voorganger Mbaye Leye. De Sloveen draait ook meteen enkele stevige beslissingen terug.


Tegenover La Dernière Heure bevestigde hij dat hij opnieuw rekent op Mehdi Carcela en Noë Dussenne. De twee ervaren pionnen waren door Leye opzijgeschoven, maar Elsner wil dat zij weer een leidersrol gaan opnemen binnen de ploeg. Daarvoor rekent hij ook op Arnaud Bodart, die de nieuwe aanvoerder wordt. Hij neemt de band over van Laifis.

Daarnaast mag ook William Balikwisha zich opnieuw bij de A-kern melden. Boljevic kreeg de voorbije dagen ook de kans om zich op training te bewijzen, maar hij moet toch weer terugkeren naar de U21. Daar blijft hij voorlopig samen met Maxime Lestienne, in wiens situatie er geen verandering komt. Elsner gaf wel aan dat die keuzes niet definitief zijn en dat de situatie wekelijks kan veranderen.

UPDATE 16u30

Standard zal aan zijn nieuwe hoofdstuk moeten beginnen zonder twee sterkhouders. Zo weet Het Nieuwsblad dat Kostas Laifis en Gojko Cimirot verstek moeten laten gaan voor het thuisduel tegen OH Leuven. Laifis is al even out met een blessure aan de quadriceps die hij een tijdje geleden opliep. Cimirot zal dan weer onbeschikbaar zijn door last aan de kuit, meldt de krant. Zo mag Elsner al meteen aan het puzzelen slaan bij zijn eerste competitieopdracht aan het hoofd van de Rouches.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Wint Elsner zijn eerste match als coach van Standard?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

31
31
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

57
57
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

82
82
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

43
43
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

78
78
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

242
242
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

355
355
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

176
176
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

637
637
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

137
137
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

461
461
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

661
661
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

496
496
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

510
510

Meer sportnieuws